Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez mark987 10 kwi 2014, 10:02
black412 napisał(a):Witam, od kilku dni mam zaburzenia snu, śpię nawet po 4 godziny na 7 dni, nie wiem co się ze mną dzieje, przez te zaburzenia snu czuję się wykończony psychicznie, nie mam na nic siły i chęci, co mogę zrobić ?

Znajdź przyczynę bezsenności. Spróbuj coś zmienić, wprowadzić rygory poprawiające jakość snu.

przez polakita 10 kwi 2014, 15:49
Tristitia napisał(a):polakita, ale ja brałam 25mg, góra 50mg, to nie jest wcale dużo. Ludzie biorą to w ilościach 200 lub 300mg

Z tego co wiem Ketrel w niewielkich ilościach działa nasennie, a w większych przeciwpsychotycznie. Zasadniczo to jest lek przeciw psychozie, tylko ma dodatkowe działanie nasenne... Ale to pewnie wiesz ;)

przez zaczarowana 10 kwi 2014, 17:08
zigi7, po dwóch miesiącach nie ma sensu czekać, choć, to wszystko zależy od tego na ile Cię ta bezsenność dobija. Nie mniej jednak przydało by się u Ciebie znaleźć przyczynę tej bezsenności, bo tej pewnie nie znasz :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zigi7 10 kwi 2014, 17:36
zaczarowana > znam przyczynę mojej bezsenności, ale nic nie mogę zrobić, czuję się bezsilny a próbowałem różnych leków i rodzajów terapii.

przez zaczarowana 10 kwi 2014, 19:15
jeśli jest przyczyna to pół biedy, bo gorzej jakby był tylko skutek, bez przyczyny ;) Jeżeli nie jesteś w stanie wyeliminować przyczyny, terapia mimo przejścia jej w całości i pod różnym kontem nie pomaga, a leki pomagają, to ja osobiście bym nic nie kombinowała tylko łykała pigułki, to się wydaje mi takim mniejszym złem.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez zigi7 11 kwi 2014, 08:50
No właśnie chciałem się pozbyć tego chemicznego syfu, który brałem już 9 lat, z różnym skutkiem na rzecz ziół które są bezpieczne i nie uzależniają. Nie wiem może
jeszcze poczekam ale mam siły na wyczerpaniu i wrócę do psychotropów:(

przez mark987 12 kwi 2014, 15:08
Zigi7 moim zdaniem zioła maja raczej działanie wspomagające, poza tym na efekt trzeba długo czekać.

przez zigi7 16 kwi 2014, 10:18
No tak ale ziół nie można łączyć z lekami, więc albo leki albo zioła taka jest prawidłowość. Nie wykluczam powrotu do leków.
Ja czekam już dwa i pół miesiąca, zauważyłem lekkie działanie ziół uspakajające oraz jedną rzecz która trzyma mnie jeszcze przy ziołach do tej pory,
a mianowicie to że nie boli mnie głowa i nie czuje się tak źle jak na lekach po nie przespanej nocy. Po lekach pękała mi głowa i byłem nie do życia, dzień wycięty z życiorysu.
Także póki co dam im jeszcze szanse, leki brałem całymi latami i nic z tego nie wyszło dobrego, a spać i tak nie mogłem.
Fakt wytłumiały lęki, ale sen był nie taki jak powinien, także wszystko zależy od organizmu. Poczekam jeszcze trochę jak nic z tego nie będzie to wrócę
do psychotropów. Z tego co wiem to zioła działają powoli ale długofalowo, także wszystko jak to się mówi wyjdzie w praniu. Oczywiście do ziół
dorzucam spacery i pracę z umysłem.
Pozdrawiam wszystkich bezsennych, trzymajcie się i pamiętajcie że zawsze jest nadzieja!!!

przez estera1 16 kwi 2014, 14:02
zigi7 jakie bierzesz ziółka na bezsenność?i jakie leki brałeś?

przez zigi7 16 kwi 2014, 14:36
Brałem trittico, mirtazapine, a ostatnio najlepiej działającą na mnie substancje czyli paroksetyne. To leki z ostatnich dwóch lat że tak powiem.
Zioła z tego co czytałem działają w grupach, więc lepiej wziąć dwa, trzy zioła na raz dla lepszego efektu, tak na marginesie.

Biorę: różenica górskiego (rhodiolin), ashwagandhe, dziurawca i miłorząb japoński.
Powiem tak efekty średnie jak dla mnie pod ponad dwóch miesiącach, ale tak jak pisałem wcześniej
głowa mnie nie boli tak jak po psychotropach dlatego jeszcze biorę i daje szansę tym ziółkom, ale może
jak nie odczuje poprawy w ciągu miesiąca to wrócę niestety do prochów.

przez estera1 16 kwi 2014, 15:56
różaniec górski mam ale jego pije sie rano na czczo (ma działanie podobne do kawy)a dziurawca w nalewce % czy napar?po miłorzębie na pewno masz lepszą pamięć koncentrację.Czyli na bezsenność nic nie pijesz.Jak zasypiasz bez leków?sam taki zestaw sobie ułożyłeś?zanim wrócisz do prochów nie lepiej isc do dobrego zielarza?mnie lekarka ostatnio paroksetyne proponowała ale czy po niej lepiej sie spi?i jak z odstawianiem leku?

przez zigi7 16 kwi 2014, 21:40
dziurawiec, różeniec i ashwagandha działają na podwyższenie neuroprzekaźników, między innymi serotoniny a to działa na sen, więc dziwne że piszesz że nic na sen.
Wszystkie te zioła działają nasennie. Jakie zioła działają wg ciebie nasennie?

przez Snow18 16 kwi 2014, 22:34
@estera1 - paroksetynę brałem i odradzam to gówno.
Moja bezsenność przez długie miesiące polegała na problemach z ZAŚNIĘCIEM. Nie przesypiałem co drugiej nocy i nie mogłem zasnąć za dnia. Jednakże gdy już zasnąłem to spałem dobrze do rana. W pewnym momencie nawet Lerivon przestał pomagać. Dostałem paroksetynę... Najpierw był szał szczęścia, spałem bosko (od 21:00 do 7:00), na studiach, siłowni i w życiu odrodzenie! Po 3 tygodniach zacząłem się wybudzać rano bo to gówno spłyca sen i strasznie miesza w fazie REM (sporo info na ten temat znjadziesz w sieci). O ile po odstawieniu leków zasypiam raczej normalnie to tego wybudzania się o paradoksalnych godzinach nie umiem przeskoczyć do teraz. Nie polecam.
"Ci których pociąga perspektywa otchłani, po prostu boją się światła"

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

przez zigi7 17 kwi 2014, 06:57
snow18> To co teraz bierzesz?

Sortuj wg