Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Mareczekpolo 30 mar 2014, 18:17
zaczarowana napisał(a):Mareczekpolo, z triticco można spokojnie zejść i bezsenność wrócić nie powinna o ile wyeliminujesz czynnik sprawczy, a u Ciebie to stres, więc przydałaby się jeszcze prócz gipsu także kinezyterapia, żebyś ponownie tak samo w bezsenność nie wpadł ;)

*kinezyterapia= psychoterapia i tą wielki pan spec powinien zaproponować przede wszystkim ;)

Taka mała dygresja, ja bym w "najlepszych specjalistów" nie wierzyła. Po za tym z tego co się orientuje to każdy lekarz rozpoczyna w takich przypadkach od trazodonu (triticco), mirtazapiny, lub mianseryny i to o jakiejś niesłychanej wiedzy nie świadczy ;) Ot taki zwykły schemat działania. :P

Dzięki za radę, ale prosiłbym Cię jednak o rozmowę bez tej ironii, moim zdaniem niepotrzebnej. Ja temu lekarzowi ufam, ma bardzo pozytywne opinie byłych pacjentów, które czytałem na internecie (bardzo podobne przypadki do mojego), ponadto u tego lekarza zaczęło się u mnie poprawiać w związku z bezsennością, mimo że byłem wcześniej u kilku innych. Przez psychoterapię już przeszedłem, ale pomimo wyeliminowania różnych życiowych problemów, z jakimi wiązałem bezsenność, nie następowała poprawa objawowa. Zaczarowana, naprawdę serdeczne dzięki za pomoc :smile: ale jeszcze raz proszę - pisz do mnie bez ironii.

przez zaczarowana 30 mar 2014, 18:22
Nie piszę z ironią, tylko uprzedzam, bo różnie to w życiu może wyjść ;) Po za tym, czemu nie zadałeś tych wszystkich pytań psychiatrze, tylko tu na forum :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Mareczekpolo 30 mar 2014, 18:26
zaczarowana napisał(a):Nie piszę z ironią, tylko uprzedzam, bo różnie to w życiu może wyjść ;) Po za tym, czemu nie zadałeś tych wszystkich pytań psychiatrze, tylko tu na forum :?:

Część moich wątpliwości, o których tutaj piszę narodziła się dopiero w kilka dni po ostatniej wizycie (następną mam za 2 miesiące), a o części z nich już zacząłem rozmawiać, ale nie dokończyłem - nie mogłem przedłużyć wizyty, żeby zdążyć na autobus do pracy (wspomniałem o tym wyżej).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KamilaW 30 mar 2014, 20:25
Miałam kiedyś problemy z bezsennością, ale na szczęście po tygodniu wszystko się unormowało.

przez black412 06 kwi 2014, 14:59
Witam, od kilku dni mam zaburzenia snu, śpię nawet po 4 godziny na 7 dni, nie wiem co się ze mną dzieje, przez te zaburzenia snu czuję się wykończony psychicznie, nie mam na nic siły i chęci, co mogę zrobić ?
Ostatnio edytowano 06 kwi 2014, 18:13 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

przez psychidae 06 kwi 2014, 17:54
chorujesz na coś przewlekle ???
jakie leki bierzesz ???
śpisz w dzień ???
może masz dużo stresów ???
psychidae

przez Snow18 07 kwi 2014, 10:01
Poza powyższymi pytaniami chcę dodać:
O jakich godzinach zasypiasz i między jakimi się budzisz? To pomimo pozorów bywa istotne.
Mam identyczny problem co Ty.
"Ci których pociąga perspektywa otchłani, po prostu boją się światła"

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

przez polakita 09 kwi 2014, 14:47
Tristitia napisał(a):zaczarowana, zdaję sobie sprawę, że dużo lepiej byłoby łykać ketrel niż zolpidem, tylko cały problem polega na tym, że po ketrelu mam dzień z głowy. Nie mogę się dobudzić, a jak już wstanę to chodzę jak robot przez cały dzień z zapuchniętą twarzą i do tego mam straszną derealizację

Moim zdaniem źle bierzesz ten Ketrel. Od niego się nie zaśnie od razu, tylko po jakimś czasie, i trzeba go wziąć na ok. 1-3 godziny przed planowanym pójściem spać. To nie jest typowy lek nasenny, który zadziała od razu.
Bierzesz go za dużo i dlatego rano jesteś nieżywa. Ja się po nim też źle czuję, ale biorę go pół tabletki, minimalna wielkość która zadziała na sen.

przez Tristitia 09 kwi 2014, 15:23
polakita, ale ja brałam 25mg, góra 50mg, to nie jest wcale dużo. Ludzie biorą to w ilościach 200 lub 300mg

przez jasaw 09 kwi 2014, 15:37
Ja wprawdzie zasypiam bardzo późno, bo tak przestawiłam swój organizm, ale od kilku miesięcy śpię /przeważnie w godz. 3-10/, wysypiam się, co dla mnie najważniejsze.

-- 09 kwi 2014, 14:38 --

Bez leków...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez zaczarowana 09 kwi 2014, 18:22
Tristitia, i jak tam na mircie :?:

przez Tristitia 09 kwi 2014, 20:51
zaczarowana, w końcu powoli zapominam o bezsenności dzięki mircie właśnie. Biorę 15mg i powoli schodzę z trittico. Mirta bardzo dobrze wpływa u mnie na koncentrację, ale niestety bardzo wzmaga apetyt i jakieś jakby puchnięcie, pewnie zatrzymanie wody w organizmie. A jak u Ciebie postęp z odstawianiem?

przez zaczarowana 09 kwi 2014, 21:54
W 15mg to mała dawka, więc jest dobrze, a bierzesz jeszcze tego zolpa :?: U mnie schodzenie idzie bardzo dobrze i planowo jeszcze trochę ponad 2tyg i pozbywam się wszystkiego ostatecznie i definitywnie i zapominam o wszystkim co mnie spotkało :yeah:

przez zigi7 10 kwi 2014, 07:17
witaj mam do ciebie pytanie?

-- 10 kwi 2014, 08:04 --

Witajcie
Mam pytanie, za namową kolegi przestałem stopniowo brać paroksetyne na rzecz ziół, niestety pod dwóch miesiącach
nie widzę jakiejś poprawy wręcz odwrotnie i tu moje pytanie. Czekać jeszcze czy wrócić do paro i dać sobie spokój
z ziółkami?
Pozdrawiam
zigi

P.S prośba do moderatora o usunięcie poprzedniego wpisu.

Sortuj wg