Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez estera1 14 mar 2014, 22:53
kalebx bo tak sobie wkreciles wiem bo sama tak mam

przez Snow18 14 mar 2014, 22:54
estera1 napisał(a):ale na wakacjach człowiek nie mysli o niczym.Co do kobiety to pal licho z nią nie była Ciebie warta.Po to mamy tą druga połowę aby była oparciem dla nas i mimo chwiejnych nastrojów ,złości itp.była przy nas.Mój mąż tez lekko ze mna niema ale jak mam byc normalna i miec energie jak wiecznie mało spie albo wcale.Mimo tego narazie mnie wspiera.Ja odkąd odstawilam leki to spie tyle co nic i wybudzam sie kilkanascie razy.Biore tylko ziołowe leki.A co z psychologiem?wybudzasz soe w nocy?czy spisz bite 6h?2,5h snu moze i mało ale lepsze to niz wcale.Higiene snu stosujesz?przed snem nie powinienes cwiczyc te 3h min chociaz inni twierdza ze jak porzadnie sie narobią w ciagu dnia to padaja od razu ja niestety nigdy tak nie miałam

Od dłuższego czasu się nie wybudzam. Dziś jedynie miałem tak, że do 03:00 nie umiałem zasnąć a potem spałem w odstępach po 20 minut.
Co do psychologa - mam dwójkę bliskich mi przyjaciół, którzy bardzo o mnie dbają. Przyjaciółka ogarnia mi badania, robi rejestracje, załatwia darmowe konsultacje i analizę wyników... Poza tym, nie byłem typem wrednego skurczybyka i jest kilka osób (poza moimi przyjaciółmi), które dzwonią do mnie dziennie lub co jakiś czas i martwią się o to co się ze mną dzieje... No i bardzo pomaga mi też matka. Myślę, że to większe wsparcie niż mógłby mi dać jakikolwiek psycholog.
Higienę snu stosuję skrupulatnie, na siłowni ani nigdzie nie ćwiczę już ponad miesiąc (nie mam siły, wcześniej ćwiczyłem 4 lata).
"Ci których pociąga perspektywa otchłani, po prostu boją się światła"

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

przez Kalebx3 14 mar 2014, 22:55
nie będe się u rodziców kręcił do 2 w nocy ( jak u siebie ) , tylko o 23 biorę procha i nie ma mnie wsród czuwających. Jest tu pewien ,jak mówisz mechanizm wkręcania , ale jest to zjawisko bardziej nadto zlożone
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 14 mar 2014, 23:03
Kalebx3 napisał(a):nie będe się u rodziców kręcił do 2 w nocy ( jak u siebie ) , tylko o 23 biorę procha i nie ma mnie wsród czuwających. Jest tu pewien ,jak mówisz mechanizm wkręcania , ale jest to zjawisko bardziej nadto zlożone

a na sen na codzien co bierzesz?

-- 14 mar 2014, 22:05 --

snow to sie ciesz ze sie nie wybudzasz i spisz 6h.To sporo i jest to naturalny sen a to ze dzis tak malo spales nie przejmuj sie dzis bedzie lepiej

przez Kalebx3 14 mar 2014, 23:08
u siebie w domu tylko taką suplę 5HTP ,na sen jak znalazł . Jednak do mamy nie zabrałem tego (gorączkowy pospiech ). czasem raz na tydzień ćweierć tabletki kolona i spię do rana bez przebudzeń . Najgorsze co mi psuje jakosc snu to jak najem sie przed snem i z pełnym żołądkiem ,, masakra.

przez estera1 14 mar 2014, 23:11
kiedys jak nie mialam problemow ze snem a najadlam sie to tez nie potrafilam zasnac.Staraj sie nie jest te 2-3h przed snem

przez Kalebx3 14 mar 2014, 23:14
Staraj sie nie jest te 2-3h przed snem

staram się staram ,,, ale wtedy jak na złosć mam największy apetyt.

przez estera1 14 mar 2014, 23:16
to jest bez recepty?i ile spisz po nim?ale niepowinno sie go brac z nasennymi.Po jakim czasie to dziala?nigdy o tym nie slyszalam

przez Kalebx3 14 mar 2014, 23:21
5hPT jest bez recepty , najtaniej od Putirans na Allegro. Spisz juz po pierwszej tabletce 100mg naturalnym snem . Ma to również potencjał antydepresyjny . bardzo na sen mi to pomaga . Nie biorę do tego żadnych benzo , chociaż można.

przez estera1 14 mar 2014, 23:23
ktos ci to polecił czy zaczoles czytac na necie i wpadles na ten lek?

przez Kalebx3 14 mar 2014, 23:28
kolega mi polecił .
Mówiił ,że podbija to SSRI co jest prawdą ,ale sen po tym tez zacny. warto spróbować , jesli jeszcze nie brałas , i najlepiej działa jak się do czegos słodkiego weżmie na noc . Obniża apetyt.

przez estera1 14 mar 2014, 23:32
Tanie to nie jest ale pomysle nad tym ma dobre opinie na necie

przez Kalebx3 14 mar 2014, 23:33
Tanie to nie jest ale pomysle nad tym ma dobre opinie na necie

Niedługo zacznie się sezon na winniczki to sobie zarobisz,,, i zafundujesz ;)

przez zaczarowana 15 mar 2014, 11:25
Jedzenie przed snem różnie na ludzi działa, niektórzy muszą być najedzeni, bo inaczej nie zasną, inni głodni - ja akurat należę do tej drugiej kategorii

Dziurawiec ma raczej działanie uspokajające

Zmniejsza objawy łagodnej formy depresji (hamuje rozkład neurotransmiterów w mózgu, hamuje również monoaminooksydazę (MAO) i działa jako inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny). Pomaga przy lekkiej bezsenności, a także przy migrenie. Czyli może jakby to wszystko połączyć co napisałam powyżej to może działanie się skumuluje - osobiście spróbuję takiej mieszanki, ale jak jeszcze mniej będę miała mirty w organizmie.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sortuj wg