Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez anako 13 mar 2014, 08:58
estera1, dzięki za te parę słów pociechy, też mam nadzieję, że kiedyś wszystko wróci do normy,swoją drogą sen to rzeczywiście niesamowite zjawisko...
zaczarowana, czy u Ciebie bezsenność pojawiła się w trakcie brania escitalopramu, czy dopiero po odstawieniu?

przez zaczarowana 13 mar 2014, 12:32
W trakcie brania escitalopramu, nie mniej jednak później paradoksalnie się ciągła ale też później dostawałam inne różne antydepresanty, więc to może przez to. Natomiast aktualnie właściwie biorę tylko mirtazapinę i paradoksalnie mam problem z jej odstawienie, bo nawet minimalne zmniejszenie dawki po kilku tygodniach (tak nie wiedzieć czemu dopiero po kilku tygodniach, a nie dniach) skutkuje zwiększoną częstością wybudzeń w nocy. :bezradny:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Kalebx3 13 mar 2014, 13:51
Na sen 5HTP 100mg +3 -5 gramów glicyny +0,5mg na sen dorażnie clonazepanum .
Dobrej nocy dzisiejszej życzę . SEN to wielkie BOŻE Blogosławieństwo . Nie zapewni go nawet najdroższe samo najpiękniejsze łóżko.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 14 mar 2014, 20:38
Czy ktoś próbował nasennie mieszankę dziurawca zwyczajnego, kozłka lekarskiego, melisy i melatoniny jednocześnie?
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Snow18 14 mar 2014, 20:46
Oj, nie takich mikstur się próbowało ;) (jeżeli mówimy teraz o ziołach). Wszystko zależy od człowieka i przypadku, ja to biorę tylko po to, żeby się uspokoić przed snem bo nie łudzę się, że od tego zasnę. Raz zasypiam a raz nie. Moja bezsenność nie jest na tle nerwowym ;) (problemy z nerwami mają w niej swoje podłoże acz same w sobie nie stanowią przyczyny)
"Ci których pociąga perspektywa otchłani, po prostu boją się światła"

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

przez estera1 14 mar 2014, 20:53
Dziurawiec ma raczej działanie uspokajające ale trzeba uwazac na promienie słoneczne.Kozłek lekarski,melisa ,lawenda,szyszki chemielu,rumianek,sok z noni sa najlepsze na sen.

-- 14 mar 2014, 19:54 --

snow18 moze przed snem za dużo myslisz?

przez Snow18 14 mar 2014, 21:49
Pewnie coś w tym jest. Ogólnie ostatnio mam duży natłok myśli. Z bezsennością walczę już pół roku i niestety jest to pasmo porażek (które przełożyło się już mocno na życie osobiste).

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

przez estera1 14 mar 2014, 21:51
a bierzesz jakies leki?

przez Snow18 14 mar 2014, 22:11
Teraz już nie. Gdy zaczęły się moje problemy (albo może gdy ja zacząłem z nimi walczyć?) udałem się do lekarza rodzinnego. Tam dostałem Imovane, ale po tabletkach widziałem, że to snu nie ureguluje na dłuższą metę. Później zacząłem popadać w coraz głębszą depresję (co druga noc nieprzespana, ból głowy, brzucha, niemożność uczenia się, trenowania, życia w sumie) więc udałem się do psychiatry. Zapisano mi dawkę 10mg Lerivonu ale to również po jakimś czasie przestało pomagać więc dawkę zwiększono do 30mg a gdy i to zawiodło dodano Arketis. Na początku było świetnie, wreszcie się wysypiałem, mogłem znów ćwiczyć, na studiach znów wysuwałem się na prowadzenie. Niestety libido spadło praktycznie do zera co pewnie przyczyniło się do rozpadu mojego, blisko 3-letniego związku, ale to inny temat. Później nawet leki niewiele dawały. Niby zasypiałem, ale co z tego skoro wybudzałem się w środku nocy i już nie mogłem zasnąć... Leki odstawiłem i potem leczyłem się u zielarzy, irydologów z większymi bądź mniejszymi sukcesami. Teraz znów poddaję się medycynie konwencjonalnej choć bez szału jeśli chodzi o efekty. Zobaczymy co mi jutro powie lekarz.

przez Tristitia 14 mar 2014, 22:19
Ja bym bardzo chciała zrozumieć dlaczego się tak trudno tego cholerstwa pozbyć, jak już się pojawią problemy z bezsennością.
Czynnik wywołujący znika, a mimo to nadal nie można spać. Tak jest w wielu przypadkach, o których tu czytam. U mnie zaczęło się od stresu związanego z sesją, potem doszły natrętne myśli ("a co gdybym przestała spać" - o zgrozo, spełniło się.) Sesja minęła, natrętne myśli także, a ja od ponad dwóch miesięcy nie przespałam normalnie jednej nocy.

przez estera1 14 mar 2014, 22:21
to ile teraz spisz?popadałes w depresje dlatego ze nie spales i po jakims czasie brakowalo ci juz energi dosłownie na wszystko.Po jakimś czasie przestaje juz nawet zależec na związku i ma sie czarne mysli.Musi przyjsc w koncu taki okres kiedy przestaniemy spac nawet i na ziołach.Dobrze ,ze odstawiles lepszy naturalny sen niz na lekach.Myslales o psychoterapi?przyczyna gdzies lezy?ja to za duzo mysle przed snem w ciagu dnia zdarza mi sie ze sie nakrecam czyms a wieczorem jestem juz rozdrazniona i ciagle mysle czy dzis usne?Homeopatyczne leki od irydologa kiedys tez dostalam jakies dwa rodzaje granulek ale nigdy ich nie wzielam

-- 14 mar 2014, 21:23 --

tristi organizm tez w jakis sposob sie przyzwyczaja do lekow.Ja bralam 3 lata i na rok odstawilam ale bylo ni bardzo ciezko.Psychicznie tez sie od nich uzaleznilam

przez Snow18 14 mar 2014, 22:37
Teraz to różnie, ostatnie dwa tygodnie stosując środki i dietę pani irydolog (które kosztowały tyle, że po jednym, niepełnym cyklu musiałem odpuścić...) sypiałem nie najgorzej bo 6h (Raz udało mi się przespać 9!!!!!), acz ostatnio mi się pogarszało.
A ze związkiem to była inna sprawa. Moja dziewczyna to była ostatnia rzecz na jakiej mi zależało, byłem w stanie nie wziąć leków żeby móc zabrać ją wieczorem do kina czy restauracji. Niestety nie czuła się ze mną szczęśliwa odkąd to się zaczęło więc odeszła... Trudno się dziwić bo te leki powodowały u mnie potworne huśtawki nastrojów w pewnym momencie, ale to był jedne z kilku skutków ubocznych.... Na innych rzeczach nadal mi zależy tylko, nie mam na nie za cholerę siły (ledwo domknąłem sesję).
A bezsenność? Pojawiała się stopniowo. Najpierw jedna noc w miesiącu, potem jedna w tygodniu, wreszcie co drugi dzień. Na wakacje się uspokoiło (inaczej się odżywiałem i piekielnie dużo ćwiczyłem, 7 razy w tyg basen, 4 razy siłownia, dziennie rower po godzinie plus każdy trening zakończony 20-minutowym biegiem). Ale niestety, nawet intensywne treningi już nie pomagały we wrześniu... Wczoraj spałem 2,5h, zobaczymy jak będzie dziś.

przez estera1 14 mar 2014, 22:46
ale na wakacjach człowiek nie mysli o niczym.Co do kobiety to pal licho z nią nie była Ciebie warta.Po to mamy tą druga połowę aby była oparciem dla nas i mimo chwiejnych nastrojów ,złości itp.była przy nas.Mój mąż tez lekko ze mna niema ale jak mam byc normalna i miec energie jak wiecznie mało spie albo wcale.Mimo tego narazie mnie wspiera.Ja odkąd odstawilam leki to spie tyle co nic i wybudzam sie kilkanascie razy.Biore tylko ziołowe leki.A co z psychologiem?wybudzasz soe w nocy?czy spisz bite 6h?2,5h snu moze i mało ale lepsze to niz wcale.Higiene snu stosujesz?przed snem nie powinienes cwiczyc te 3h min chociaz inni twierdza ze jak porzadnie sie narobią w ciagu dnia to padaja od razu ja niestety nigdy tak nie miałam

przez Kalebx3 14 mar 2014, 22:50
ja tam dzis na noc posilam sie Stilnoxem , takie mama bierze od czasu do czasu,, a ja dzis komaruję u niej .
A jak spię u kogos cięzko zasnąc bez proszka.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg