Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez zaczarowana 11 lut 2014, 15:50
O higienie snu też wspominałam kilka stron wstecz i też uważam, że ma ona niebagatelne znaczenie, gdy już nas problem bezsenności dotknął. Mi to osobiście po części pomogło, jak już po lekach, które spowodowały u mnie bezsenność udało się trafić w ten w który na nią działał, to higiena snu pozwoliła na ustabilizowanie rytmu dzień/noc i na dzień dzisiejszy mój organizm o stałej porze mówi mi "idziemy spać" ;)
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Tristitia 11 lut 2014, 23:25
Czy sądzicie, że po 1,5 miesiąca brania codziennie, noc w noc zolpidemu (Nasen konkretnie) początkowo po jednej tabletce,
od tygodnia po dwie , mój organizm się uzależnił? Chwilami mam wrażenie, że mam ju objawy fizycznego uzależnienia,
ale przyjaciółka, która jest farmaceutką twierdzi, że to niemożliwe, żebym się po tak krótkim czasie uzależniła...

przez zaczarowana 12 lut 2014, 11:00
Ja bym tego nie wykluczała, w końcu każdy ma inne predyspozycje do uzależnień. U jednego to następuje szybciej, a u innych wolniej, jak dla mnie nie ma granicznego czasu, żeby jednoznacznie powiedzieć, że po jakimś tam czasie nie ma możliwości uzależnić się od jakiejś substancji, która właściwości uzależniające posiada. To takie moje luźne przemyślenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 12 lut 2014, 11:10
od dwoch dni prubuje odstawic leki a skonczylo sie na tym ze nie przespalam dwoch nocy :(

przez Tristitia 12 lut 2014, 16:37
Mój mózg zapomniał jak się zasypia - tak się czuję. Od tygodni, jedyne czym się mogę zadowolić, to płytki sen, w trakcie którego
cały czas mi się coś śni, a marzenia senne powstają właśnie w trakcie fazy snu REM, czyli tego płytkiego. Najbardziej obawiam się,
że tak już będzie zawsze, że mi się to na dobre utrwaliło. Jutro idę do lekarza, ale jak czytam na temat bezsenności, ile osób ma z nią kłopoty, jak ciężko trafić w odpowiedni lek, to tracę nadzieję na jakąkolwiek pomoc. Skoro dwa zolpidemy ledwo co na mnie działają, to co zadziała? :/ Nie wspominam już o tym, że życie osobiste mi się przez to wali.

przez estera1 12 lut 2014, 16:45
do rodzinnego juz nie idz do psychiatry lepiej .Musisz zmienic lek ...a zycie osobiste zawsze sie wali jak czlowiek nie pospi

przez mark987 12 lut 2014, 21:49
Tristitia napisał(a):Czy sądzicie, że po 1,5 miesiąca brania codziennie, noc w noc zolpidemu (Nasen konkretnie) początkowo po jednej tabletce,
od tygodnia po dwie , mój organizm się uzależnił? Chwilami mam wrażenie, że mam ju objawy fizycznego uzależnienia,
ale przyjaciółka, która jest farmaceutką twierdzi, że to niemożliwe, żebym się po tak krótkim czasie uzależniła...

Nasen nie powinno się brać codziennie, chyba że tak zaleci lekarz. Dawka do 2-3 tbletek w tygodniu nie stanowi uzależnienia.

przez zaczarowana 12 lut 2014, 22:01
Tristitia, ja po mircie też mam ciągle sny ale mi to akurat nie przeszkadza, też z tego powodu nie czuję się bardziej zmęczona i też nigdy nie możesz stwierdzić, że ciągle coś Ci się coś śni. Sen jest etapowy, a tego etapu, w którym nic Ci się nic nie śni po prostu zapominasz ;)

Jeżeli faktycznie tak jak pisze to estera1, chodzisz w tej sprawie do internisty to jest to kiepski wybór, akurat w tego typu sprawach jeśli ktokolwiek ma się w tym jakkolwiek znać to jedyną słuszną osobą będzie w tym wypadku psychiatra

przez Tristitia 14 lut 2014, 15:11
Mi psychiatra pomimo protestów przepisał ponownie Trittico. Na nic tłumaczenia, że już to brałam na początku problemów z bezsennością
i nie nie pomagało. "Proszę pani, nie możemy stwierdzić czy dany lek działa czy nie, dopóki nie wykorzystamy go w maksymalnej dawce".
Nie bardzo widzę w takim leczeniu sens. Poza tym podobno Trittico w większych dawkach nie działa już nasennie, tylko przeciwlękowo i depresyjnie. Ja mam zacząć od 100mg, a ostatecznie wejść na 300mg.

przez estera1 14 lut 2014, 16:15
Ja go bralam w dawce 75mg nie pomogl mi,zmien lekarza

przez zaczarowana 14 lut 2014, 21:01
"Proszę pani, nie możemy stwierdzić czy dany lek działa czy nie, dopóki nie wykorzystamy go w maksymalnej dawce".
Nie bardzo widzę w takim leczeniu sens. Poza tym podobno Trittico w większych dawkach nie działa już nasennie, tylko przeciwlękowo i depresyjnie. Ja mam zacząć od 100mg, a ostatecznie wejść na 300mg.

Ja uważam, że lekarz ma rację i nigdzie prócz tego forum tak naprawdę nie czytałam, że występuje bezpośrednia zależność pomiędzy snem, a dawką. Tzn. nigdzie nie było napisane, że większa dawka nie zadziała nasennie. Jak dla mnie postępowanie lekarza jest całkiem logiczne.

przez estera1 14 lut 2014, 23:29
Ale skad mozna wiedziec czy to dzieki trittico zasnie jak ma dalej brac NASEN?

przez Laura. 15 lut 2014, 13:00
Ja odstawiam Abilify, biore obecnie dawke 7,5mg i od jakiegos czasu mam problemy ze snem...budze sie w nocy, przewracam z boku na bok, jestem taka niespokojna...czy to normalne przy odstawianiu?
~~~~~~~~~~~~~~~
Abilify-7,5mg
+ Hydroxyzinum

przez estera1 15 lut 2014, 13:43
Laura bardzo możliwe. Schodząć z większej dawki na mniejszą może być przerywany sen lub problemy z zaśnięciem.Każdy organizm inaczej reaguje

Sortuj wg