Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez wiejskifilozof 07 lut 2014, 15:49
A mi ktoś powiedział,że im człowiek starszy tym snu potrzebuję mniej.

przez Candy14 07 lut 2014, 16:00
estera1, mam to samo i tez mnie to meczy strasznie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez estera1 07 lut 2014, 19:25
im starszy tym mnniej snu zgadza sie ale to raczej dotyczy tych w podeszlym wieku :p
candy a bierzesz jakies leki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anako 08 lut 2014, 07:35
oczywiście zrezygnowałam ale do dziś nie mam pojęcia co mi miało niby dać rozmawianie o swojej przeszłości.

[/quote]
trzeba bylo nie rezygnowac to bys sie dowiedziala

Niby czego mogłaby się dowiedzieć? Ludzie, jeśli jest ktoś, kto dzięki psychoterapii wyleczył się z nerwicy i bezsenności i zaczął spać kamiennym, zdrowym snem, bardzo proszę o namiar do takiego psychoterapeuty - cudotwórcy. Od razu do niego uderzam.

przez estera1 08 lut 2014, 09:58
Anako pytaja o przeszlosc bo mogli przypuszczac ze tam lezy przyczyna bezsennosci np.moglas przezyc silny stres pod wplywem czegos lub kogos.kazdy psycholog tak pyta mnie to wkurzylo bo zaczela mo wmawiac ze to bylo iks lat temu odbija sie dzis a to guzik prawda

przez Candy14 08 lut 2014, 11:45
estera1, poki co nie biore. Ale zaczynam sie powoli lamac bo to trwa juz 7 lat. Dzis znowu nie wiem dlaczego budzilam sie kilka razy... wstawanie po tyakim przerywanym snie to koszmar. Zawsze rano jestem nieprzytomna
Niby czego mogłaby się dowiedzieć?

Tego sie juz nie dowiesz wiec co za roznica. To ze Ty nie rozumiesz jak wazne jest znalezienie przyczyn i mmoga one miec zwiazek z tym co bylo kiedys nie znaczy ze jest to bez sensu.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zaczarowana 08 lut 2014, 12:55
trzeba bylo nie rezygnowac to bys sie dowiedziala

raczej wątpię jeśli mam chodzić do człowieka, który jest przewidywalny i po prostu mam się tam ""wygadać" to to jest akurat nie dla mnie. Zresztą, co mi to mogło dać, skoro moje 99% objawów pojawiło się po rozpoczęciu przygody z psychotropem..... :roll:

Ludzie jak spicie te 4-5 godzin na dobe to przesypiacie to w calosci?

Nie w najgorszym swoim okresie ani nie mogłam usnąć ani nie mogłam spać jak już usnęłam efekt był taki, że po uśnięciu przesypiałam jakieś 0,5h w porywach 1h. Teraz jest zdecydowanie lepiej idąc spać ok 22:30 w nocy do godz. 6:00 przebudzę się maksymalnie 2 do 3 razy. Później nawet jeśli nic nie stoi na przeszkodzie aby dalej spać to zasypiam i się co chwilę budzę, ale to akurat najmniejszy problem.

Anako pytaja o przeszlosc bo mogli przypuszczac ze tam lezy przyczyna bezsennosci np.moglas przezyc silny stres

Tym moim "silnym stresem był psychotrop" tylko szkoda, że jak wspominałam o tym, to mi wmawiali, że na pewno za dużo myślę, stresuję się etc., ba mieli na to jeszcze milion innych wytłumaczeń. Ciekawe, bardzo ciekawe, nagle zaczęłam myśleć i się stresować heh, tylko skąd oni w ogóle mogą wiedzieć co ja myślę. To jest bezsensowne wmawianie pacjentowi tego czego tak naprawdę nie ma miejsca - przynajmniej w moim przypadku nie miało nigdy miejsca, bo nie należę do osób, które stresują się generalnie, ja nawet przed ważnym życiowo zdarzeniem mogłam jeszcze dotychczas normalnie spać. Ciekawe czemu to się niby nagle zmieniło od zaczęcia psychotropu :roll: Oni nie siedzą, w mojej głowie nie mają pojęcia o czym myślę w związku z czym uważam, że nie mają prawa mi nic wmawiać.... takie głupie gadanie z ich strony :blabla: , doprowadziło do tego, że ja już w pewnym momencie faktycznie szukałam na siłę sobie problemów.

Ja w ogóle mam wrażenie, że psychiatrzy i psychologowie nie dopuszczają w ogóle myśli, że pacjent ma jakieś skutki uboczne stosowanego leku. Najważniejsze było przypisanie efki --> co akurat nie było takim problemem, bo po zastosowaniu leczenia (w ciągu naprawdę bardzo krótkiego czasu od przyjęcia pierwszej tabletki) pojawiło się u mnie naprawdę sporo problemów zarówno natury psychicznej jak i fizycznej, a przecież niby te tabletki są po to aby leczyć, a nie dobijać. A te tabletki powodują tylko, że człowiekowi jest gorzej, a nie lepiej. Niestety taka jest prawda
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez mark987 08 lut 2014, 22:10
[quote="zaczarowana"]

Nie w najgorszym swoim okresie ani nie mogłam usnąć ani nie mogłam spać jak już usnęłam efekt był taki, że po uśnięciu przesypiałam jakieś 0,5h w porywach 1h. Teraz jest zdecydowanie lepiej idąc spać ok 22:30 w nocy do godz. 6:00 przebudzę się maksymalnie 2 do 3 razy. Później nawet jeśli nic nie stoi na przeszkodzie aby dalej spać to zasypiam i się co chwilę budzę, ale to akurat najmniejszy problem.
"zaczarowana" śpiąc od 22.30 do 6.oo wcale to nie mało. Ja nigdy nie przysypiam w ciągu dnia, choć czasem by się bardzo chciało. Może i Ty spróbuj spróbuj wstawać o 6 rano i sprawdź po jakimś czasie jakie są tego efekty.

przez zaczarowana 08 lut 2014, 22:57
nie źle mnie zrozumiałeś, ja aktualnie na sen nie narzekam, problem za to miałam całkiem z tym poważny niedawno. Niestety minus tego jest taki, że nadal biorę mirtę i nadal mam uraz psychiczny w stosunku do zaburzeń snu jakie miałam

przez estera1 09 lut 2014, 10:59
Tego sie juz nie dowiesz wiec co za roznica. To ze Ty nie rozumiesz jak wazne jest znalezienie przyczyn i mmoga one miec zwiazek z tym co bylo kiedys nie znaczy ze jest to bez sensu.

candy psycholog wracał do mojego dzieciństwa fakt nie mialam lekko ale ja juz o tym nie mysle i swobodnie juz o tym rozmawiam.Mimo tego psycholog dalej mi wmawial ze to mogla byc przyczyna...Moje problemy z bezsennoscia wziely sie z tego ,ze idac spac za duzo mysle np.o tym co wydarzylo sie minionego dnia analizuje (niewiem poco) i co mam do zalatwienia kolejnego dnia ,jesli ktos lub cos mnie wkurzylo to dopiero analizuje co moglam zrobic aby tego uniknac lub czego nie zrobilam np.aby sie bardziej bronic i takich przykladow moge podac wiele o czym mysle idac spac ale napewno nie mysle o tym co bylo iks lat temu!!!

przez zaczarowana 09 lut 2014, 11:53
estera1, Dlaczego nie możesz zrozumieć tego, że cytując mój przedostatni post w tym wątku "tym moim silnym stresem był psychotrop" :!: Tak się niestety składa, że wcześniej nie miałam tego problemu, jak i 99% innych. Po prostu lekarz mnie "załatwił" i tyle. Nawet w rodzinie po ponad 6 miesiącach zauważyli, że te moje wszystkie problemy to zaczęły się od zastosowania psychotropów, także to nie tylko moja opinia. To, że każdy mój kolejny objaw (skutek ubocznych psychotropów) był traktowany jako pogorszenie stanu psychicznego, przez co mi jeszcze dokładano tabletek, to nie moja wina

przez estera1 09 lut 2014, 13:46
zaczarowana ale ja cie doskonale rozumiem bo mam podobnie jak ty a cytowalam CANDY i odpowiedziałam na jej ostatnie zdanie jesli chodzi na temat wizyt u psychologa.Ktorzy nie potrzebnie doszukuja sie przyczyn bezsennosci w naszej przeszlosci moze u innych to jest przyczyna ale nie w naszym przypadku bo akurat same doszlysmy gdzie lezy przyczyna.W moim przypadku psychotropy + za dużo rozmyslania kladac sie spac

przez zaczarowana 09 lut 2014, 14:18
estera1, ok, w takim razie przepraszam za to nieporozumienie i wprowadzenie chwilowego zamętu

przez mark987 11 lut 2014, 11:46
Tak sobie myślę, ze poznanie powodów bezsenności ma ogromne znaczenie, ale może wpierw zacząć od małych kroczków. Sprawdzić jakie błędy popełniamy sami. Na początek niech to będzie konsekwentne przestrzeganie zasad higieny snu, o których już wspominałem wyżej. Może faktycznie błąd jest w zasięgu ''ręki''?

Sortuj wg