Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Steviear 28 sty 2014, 14:50
Może to nie bezsenność..Ale takie życie mnie już denerwuje.

Leżę leżę... <kurde- marnuję czas >, więc czytam.Zasypiam po 5.. 6 nad ranem.
Budzik mam na 7 . I znowu idę spać- zwykle do przynajmniej 13. Czasem do 16
Dzień w plecy.

Jestem tak zmęczona :? A nic nie robię..
I co tu zrobić... Hydroksyzyna nie działa - poza tym zostało mi kilka tabletek na wszelki wypadek ( po 25mg)
A ja pomimo że naprawdę próbuję zasnąć.. leżąc kilka godzin, to na nic to wszystko :bezradny:
Steviear

przez piterotr 28 sty 2014, 15:13
Ja z kolei mógłbym spać godzinami, mam cholerny problem ze wstawaniem, nie raz zdarzylo mi się zaspac do pracy. To także strasznie wadzi... To odpowiedni temat? Jeśli tak to jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić? ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

przez Steviear 28 sty 2014, 15:20
piterotr, Antydepresanty niby mają pomóc.
Poza tym ja się zwykle muszę zmotywować czymś.. Na przykład mam nową muzykę na telefonie albo dobre żarcie.
Albo dobra kawa i śniadanie ;)
Zawsze wolę wstawać wcześniej, bo jak nie wstanę to już lipa bo jestem wściekła i wszyscy wokół mnie denerwuję - zły humor
Steviear

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piterotr 28 sty 2014, 15:27
Steviear, słowo w słowo to samo. Też jestem zły na siebie, ale antydepresantów staram się unikać. Wcześniej chodze spać -nic nie daje. Ustawiam budzik daleko od siebie - nic nie daje, bo przeważnie nawet go nie słysze. A mam po 7 budzików w dwóch telefonach i jeden radiobudzik :P Wszystkich w domu obudze a ja dalej :zzz: :zzz:

-- 28 sty 2014, 14:28 --

Oczywiście to także powód do kłotni u mnie w domu, ale nie dziwie sie im wcale ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

przez Steviear 28 sty 2014, 15:29
piterotr, U mnie tak się stało,że parę razy przez sen wyłączałam :hide:

Za ciche masz te budziki. :P
Ja tam mam gdzieś te -zdrowie. Długo nie pożyję a liczy się jakość życia.
Nie wiem jak Ci pomóc bo sama staram się z tym uporać .. Z zasypianiem :roll:
Steviear

przez piterotr 28 sty 2014, 15:31
A tak odnosząc się do twojego problemu. Może musisz się bardziej wymęczyć przed snem? Jakaś ciężka lektura albo wysiłek fizyczny? ;> Ja po takim czymś padam jak kawka.

przez Steviear 28 sty 2014, 15:37
piterotr, Czytałam wczoraj 250 stron. Lektura była dosyć przejmująca i pojeb.. Wysiłek? mróz. mały pokój(6m2). Nawet po wyjściu na świeże powietrze przez chwilę jestem przymulona a potem znowu wstaję w pełni sił a już na pewno nie jestem senna :roll:
Leki tak samo. Biorę- efekt trwa może 2h. Śpię. Jestem jak nowo narodzona i nadal nie idzie spać.
Steviear

przez piterotr 28 sty 2014, 17:10
To faktycznie jest dziwne.. Tymbardziej jak nawet leki nie pomagają. Dwa przeciwne problemy a i jeden i drugi tak ciężki do rozwiązania..

przez estera1 28 sty 2014, 18:25
ja mam tak ze nie potrafie spac ani minuty przez 3 dni czasem nawet jak łykne NASEN to tez nie usne...masakra

przez Steviear 28 sty 2014, 20:12
piterotr, Początek stosowania antydepresantów :P
+ 3 miesiące na H.
Zapomniałam o tym wspomnieć :oops:

estera1, To juz prawdziwa bezsenność :?
Steviear

przez khaleesi 28 sty 2014, 20:14
Co zażywacie by usnąć? Coś na recepte czy nie?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez estera1 29 sty 2014, 17:13
ziołowe to są dobre jak ktoś sporadycznie ma problemy z zaśnieciem badz nerwowe dni.Na mnie juz działaja tylko te na recepte

przez Ninaaa123 29 sty 2014, 18:23
Bezsenni jak wy się czujecie? ja przez stres w pracy wpakowalam sie w tabletki, przez 3 miesiące brałam najpierw Nasen, pozniej Senzop, następnie kilka tabletek mirzatenu, mianseryny, na koncu estazolam, nie biorę tych tabletek od 3 miesięcy i mam bezsenność totalną;/ w ogóle nie czuję senności, śpię po 4-5 h płytkiego snu, a tak pięknie spałam :why: czuję się koszmarnie, ciągły ból całej głowy, karku, oczy pieką, szumi w uszach, nie mam siły na nic. Bezsenność z odbicia chyba nie trwa tak długo? hmm, nie wiem co robić, ciągle czekam z nadzieją, że przejdzie ale nie zmienia się nic :( ile tak można? pomózcie

przez nerwa 29 sty 2014, 19:29
ehhh bez spania zycie jest naprawde ciezkie :-/
Ja do tej pory miewalam problemy z zasypianiem (udawalo mi sie gdzies np. o 4), ale wtedy odsypialam rano i jakos to bylo. Teraz natomiast, nawet jak jestem zmeczona, to zasne plytko na 2h, i potem w srodku nocy jestem calkowicie rozbudzona, rano tez mi sie nie chce wcale spac :-/ A w dzien - chodze nieprzytomna.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg