mutyzm wybiórczy, fobia szkolna

Inne zaburzenia.

przez iwonapil 18 lis 2010, 17:47
witam,
moja córka ma 13 lat i chodzi do 1 klasy gimnazjum, zawsze była nieśmiała, cicha, zamknięta w sobie ale chodziła do szkoły i jakoś sobie radziła, w 5 klasie cos jednak się wydarzyło, że po miesiącu chodzenia do szkoły nie chciała do niej pójść, wyjść z domu ani powiedzieć co sie stało, wpadła jakby w depresję. Szkołe podstawową skończyła ucząc się w domu, lekarz stwierdził mutyzm wybiórczy i fobię szkolną jednak córka rozmawia tylko normalnie w domu, poza domem unika kontaktów, jest skryta i nie ma w ogóle koleżanek. Idac do gimnazjum bardzo się cieszyła mimo lęku poszła i chodziła ponad miesiąc jednak znów zaczał się problem z chodzeniem i woli być w domu. Jednak teraz lekarz stwierdził, że należy umieścić ją w osrodku leczenia nerwic poniewaz nauczanie indywidualne w domu do niczego dobrego nie prowadzi. Sama nie wiem co o tym myśleć ale ja nie wiem już jak pomóc mojemu dziecku a nie mogę patrzeć jak się meczy i chyba sama nie wie co sie z nia dzieje. Jest zupełnie nie dojrzała społecznie, ma lęki i fobie. Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i wie jak sobie radzić z tym wszystkim. Mnie już brakuje siły...Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10 maja 2015, 02:50 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z Działu Depresja

przez Murinus 09 maja 2015, 21:33
Mutyzm

Nie jestem pewien czy to dobry dział ;) Urodziłem się z mutyzmem, nie odzywałem się baaaardzo długo i generalnie zawsze miałem z tym problem. Nie czuje wgl. takiej potrzeby, a jak już chce coś powiedzieć to czasem blokuje mnie strach.Do tego dochodzi to, że mówię nie wyraźnie i szybko. Za to wydaje mi się, że nie tyle rozumiem jak inny się czują, co sam czuje to co oni. Tak jak bym przechwytywał część ich stanu. Może to jest tak, że osoby z mutyzmem nie używają słów bo potrafią wymieniać się emocjami, bez słów? Rozmowa jest głównie po to żeby przekazać emocje, wiec to może ma jakiś sens. Co o tym myślicie? Ma tu jeszcze ktoś mutyzm?
Ostatnio edytowano 10 maja 2015, 02:52 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu

przez *Monika* 10 maja 2015, 02:55
Murinus, może warto przeczytać? http://cloudymind.pl/aleksytymia/
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Murinus 10 maja 2015, 08:01
hmm.... NO i dużo pasuje. Ciężko mi opisać to co czuje, ale zapewniam ale dużo tego jest . Dopisze to sobie do listy powodów żeby się zabić :P
"Zawsze chyba byłem sam, zawsze chyba chciałem tego"

Sortuj wg