Pulsowanie, falowanie w głowie - czy ktoś ma ?

Inne zaburzenia.

Pulsowanie, falowanie w głowie - czy ktoś ma ?

przez Milutki 14 paź 2010, 13:08
Od miesiąca mam taką dziwną dolegliwość: odczuwam coś w rodzaju pulsowania czy też przechodzących fal w głowie, przy czym nie jest to ból, nie jest to też puls skroniowy, ale taki rozległy, praktycznie w całej głowie, takie jakby lekkie "rozsadzanie" głowy od środka.
Objawia się to zwłaszcza przy podnoszeniu głowy, ale często też ogólnie - przy poruszaniu się ciała. A gdy siedzę nieruchomo np. przy kompie, to bardzo rzadko.
Na początku miałem to sporadycznie - tylko kilka razy rano, w drodze do pracy, a teraz jest praktycznie przez cały dzień.
Tak na pierwszy rzut oka, trochę to pasuje do lekkich objawów padaczkowych,
jak wyczytałem gdzieś: "nadmierne i gwałtowne, samorzutne wyładowania bioelektryczne w komórkach nerwowych".

Głównym moim problemem neurologicznym jest nerwica natręctw, od 3 lat natrętne czynności, leczyłem się sertraliną, potem sulpirydem, ale niewiele to pomogło.
Pół roku temu miałem badanie rezonansu, które coś tam wykazało, ale raczej nic istotnego, bo neurolog nie stwierdził, że mam jakąś chorobę (leki na nerwicę natręctw miałem od psychiatry). Kazał tylko powtórzyć to badanie po pół roku, więc teraz zbieram się do neurologa i do kolejnego rezonansu, ale zanim to zrobię i będą wyniki, to minie pewnie z miesiąc...

Dlatego chciałbym tylko zapytać, czy ktoś miał coś podobnego (pulsowanie/falowanie czy też lekkie rozsadzanie głowy),
może mógłby coś podpowiedzieć, co to może być i co z tym robić.
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

Re: Pulsowanie, falowanie w głowie - czy ktoś ma ?

przez ewaryst7 14 paź 2010, 13:42
Też tak miewam .Niestety.czasami dlugo nic , a potem kilka dni lub nawet tygodni..Ja jestem pewna , że to nerwica.Nie doszukuję się innych przyczyn.

Re: Pulsowanie, falowanie w głowie - czy ktoś ma ?

przez Milutki 14 paź 2010, 14:53
Chciałbym jeszcze uzupełnić, że przy silniejszych atakach dochodzi lekkie drętwienie większych części ciała, rozchodzące się w dół, aż do stóp.
Ale ostatnio rzadko tak bywa.

Oprócz ogólnej nieprzyjemności odczuwania tego w głowie (do czego już się trochę przyzwyczaiłem), czasami jest to cholernie dokuczliwe, bo podczas niektórych "ataków" (zwłaszcza idąc) mam wrażenie, że za chwilę stracę równowagę albo się przewrócę,
trochę się obawiam, czy pewnego dnia coś naprawdę się stanie...
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg