Nabyte upośledzenie?

Inne zaburzenia.

Nabyte upośledzenie?

przez MadGregor 06 paź 2010, 19:00
Witam! Chciałem się zapytać czy oprócz czynników genetycznych lub rozwojowych we wczesnym etapie dzieciństwa i fizycznych urazów głowy, możliwe jest upośledzenie czynności umysłowych u osoby prawie dorosłej? Szukałem już informacji na ten temat w internecie i poza wspomnianymi przyczynami nic nie znalazłem. Mam tu na myśli takie objawy jak otępienie (problemy z pamięcią, koncentracją i percepcją, wysławianiem się, refleksjami, wyobraźnią). Bo od paru lat borykam się z takimi problemami i coraz gorzej sobie z tym radzę. Dodam że wcześniej byłem osobą bardzo komunikatywną, błyskotliwą z łatwościami adaptacyjnymi. Czy długotrwały stres, "lekkie" choroby psychiczne jak depresja albo nerwica, mogły wpłynąć na taki stan rzeczy i czy izolacja, brak działań mogły je spotęgować?
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Re: Nabyte upośledzenie?

przez celineczka3 07 paź 2010, 20:06
Depresja psychogenna i nerwica NIE są chorobami psychicznymi(nawet lekkimi), z tego też względu nie mogą uszkadzać struktur mózgowych.Co za tym idzie nie mogą spowodować trwałego upośledzenia. Owszem silny, długotrwały stres może bardzo osłabić funkcjonowanie poznawcze, ale nie jest to rzecz stała. Zazwyczaj zmiana trybu życia i czas sprawiają, że wszystko się reguluje. Oczywiście czasami napięcie przekracza pewne zdolności organizmu do samoregulacji i wtedy trzeba wziąć leki lub pójść na terapie, ale są to sytuacje wyjątkowe i odpowiednie leczenie powinno przynajmniej na jakiś czas przywrócić normalne funkcjonowanie (o ile oczywiście osoba nie jest chora na jakąś dolegliwość natury fizycznej, która przejawia się w dolegliwościach psychicznych, takich jak chociażby zaburzenia funkcji tarczycy i wiele innych).
celineczka3

Re: Nabyte upośledzenie?

przez irbis20 11 paź 2010, 14:12
Widzisz , zła dieta i frezowanie trzonka odbija się na Twoim zdrowiu.Przestań katować mózg masturbacją bo widzisz na swoim przykładzie do czego to prowadzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg