Biegunka i Lęk

Inne zaburzenia.

Biegunka i Lęk

przez Markus32 01 paź 2010, 21:58
Witam.
Tak więc mój problem rozpoczął się stosunkowo nie dawno. Otóż wracając z zielonej szkoły autokarem dopadła mnie silna i ostra biegunka. Na moje nieszczęście dopadła mnie tuż po ostatnim postoju. Nie chciałem robić wielkiej sensacji i myślałem ,że wytrzymam no ,ale …. :oops:
Na szczęście siedziałem tak ,że nikt nic nie poczuł ani nic nie zauważył i wszystko skończyło się bez kompromitacji. Ale potem zacząłem się tego bać. Sytuacja krytyczna w której nie mogę się ruszyć, sytuacja mogąca mnie skompromitować. W szkole z powodu tego strachu łapią mnie dreszcze, czuje mdłości w żołądku mi się kotłuję.
Próbuję się wentylować (wdychać powietrze nosem ,wypuszczać przez usta) ,ale mi to nie pomaga.
Stąd kieruje do was pytania:
1. Jakie są inne sposoby uspokojenia się?
2. Czy jak bym w momencie tego wydarzenia wziął np.: stoperan to nie doszło by do tego?
3. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? (biegunka, możliwa kompromitacja)

Proszę o pomoc. :cry:

Re: Biegunka i Lęk

przez tomal 01 paź 2010, 23:01
Hej

Najgorsze w nerwicy jest to, że wydaje nam się, że te lęki, które mamy są prawdziwe a tak na prawdę okazują się one całkowicie idiotyczne.

Spróbuj zrobić coś na zasadzie: masz ten lęk przed skompromitowaniem, ale myśl też przy okazji, że jest on niedorzeczny i że nic Ci nie grozi. W nerwicy jest to najgorsze, że jak jeden lęk pójdzie, to przyjdzie następny, trzeba zachować "zimną krew". Nie można się poddać im. Wiem, że to trudne, ale trzeba próbować:)

Co do uspokojenia się...mnie też nie pomagają te różne oddychania. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że przyczyną, dla której nasz organizm reaguje tak jak reaguje jest to, że sami nauczyliśmy go reakcji w taki sposób. Metodą na pokonanie tego, jest odwrócenie reakcji, czyli:

Myśl sobie: "Mam taki lęk, ale jest on całkowicie nie prawdziwy. Nie boję się, to tylko reakcja mojego organizmu"

Co do Stoperanu...jeśli biegunkę się ma, to można zażyć:)

Mam nadzieję, że pomogłem:) Głowa do góry:))

Sortuj wg