Dziwne uczucie w nogach...

Inne zaburzenia.

Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez sebastian86 01 paź 2010, 13:42
ma ktos takie odczucie w nogach przypominajace laskotanie wewnetrzne i wzrost cisnienia w miesniach ? dosc uciazliwe bo nie mozna spokojnie lezec , dokucza to przewaznie wieczorem przed zasnieciem. czy to jest objaw nerwicowy czy raczej skutek uboczny branie leku? (biore lerivon)
We Are The Champions 2016(L)
Avatar użytkownika
Online
Posty
2249
Dołączył(a)
11 gru 2008, 12:15
Lokalizacja
gdzies pod wawą

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez sebastian86 01 paź 2010, 14:36
nom ja tez musze czesto ruszac nogami , zmieniac polozenie nóg na kanapie , nie wiem czy to objaw nerwicy czy skutek uboczny leku. moze jedno i drugie...
We Are The Champions 2016(L)
Avatar użytkownika
Online
Posty
2249
Dołączył(a)
11 gru 2008, 12:15
Lokalizacja
gdzies pod wawą

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez sebastian86 01 paź 2010, 16:46
moze musze jeszcze uzupelnic magnez i bedzie lepiej
We Are The Champions 2016(L)
Avatar użytkownika
Online
Posty
2249
Dołączył(a)
11 gru 2008, 12:15
Lokalizacja
gdzies pod wawą

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Dziwne uczucie w nogach...

przez ewaryst7 01 paź 2010, 16:53
Zespół niespokojnych nóg.Tak to się fachowo nazywa.Wpiszcie w wyszukiwarke.
Offline
Posty
2102
Dołączył(a)
29 maja 2008, 08:11
Lokalizacja
Braniewo-City

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez sebastian86 01 paź 2010, 17:02
zespol niespokojnych nog jako skutek uboczny czy choroba sama w sobie? bo o to sie rozchodzi w tym
temacie.
We Are The Champions 2016(L)
Avatar użytkownika
Online
Posty
2249
Dołączył(a)
11 gru 2008, 12:15
Lokalizacja
gdzies pod wawą

Re: Dziwne uczucie w nogach...

przez agi114 01 paź 2010, 17:09
Zespół niespokojnych nóg to przypadłość sama w sobie też. Leków żadnych nie biorę, w ogóle to na nic nie choruję a czasem to mam. Rzadko mi się to zdarza więc niczym tego nie leczę.
Offline
Posty
355
Dołączył(a)
26 lip 2010, 16:14
Lokalizacja
nad morzem

Re: Dziwne uczucie w nogach...

przez Misiek_NL 01 paź 2010, 17:32
Też to mam... ale jakby powoli ustępuje...
Misiek_NL
Offline

Re: Dziwne uczucie w nogach...

przez ewaryst7 01 paź 2010, 18:47
Ja też to mam.Często.Wiąże to z nerwicą.Innych możliwosci nie dociekam:)
Offline
Posty
2102
Dołączył(a)
29 maja 2008, 08:11
Lokalizacja
Braniewo-City

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez sebastian86 02 paź 2010, 09:51
dzis w nocy nie mialem tego wkurzajacego uczucia ale byc moze dlatego ze nie wzialem tabletki lerivonu na noc. trza bedzie czym predzej zejsc na jedna tabletke.
We Are The Champions 2016(L)
Avatar użytkownika
Online
Posty
2249
Dołączył(a)
11 gru 2008, 12:15
Lokalizacja
gdzies pod wawą

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez bibi 28 lis 2010, 23:31
A myślałam ze już tu nie zajżę. zespół niespokojnych nóg...hm....cierpię od zawsze! Ale żeby tylko nogi...mnie bolą ręce, ramiona, palce u rąk, nie śpię już nie wiem od kiedy!!!!!!!!!!! chyba się zbiję :cry: już nie mam siły! co godzine w nocy do ubikacji, kazdy szmer wytrąca mnie z odpłynięcia w krainę snu. irytuje i denerwuje wszystko a im bardziej sie wkurzam tym mocniej boli. BOŻE KIEDY ONI W KOŃCU WYMYŚLĄ JAKIŚ LEK!!!!!!!!!!!! wróciła nerwica, straciłam prace, :cry: tylko płacze i płaczę.
Ktos powinien załozyc jakeś forum o tym cholestwie bo nawet nie ma się gdzie wyżalić.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1373
Dołączył(a)
17 paź 2005, 10:56
Lokalizacja
zgorzelec

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez Badziak 29 lis 2010, 00:33
A to nie jest przypadkiem ta osławiona akatyzja?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akatyzja
Wiele osób to ma po SSRI i neuroleptykach.

Akatyzja (gr. ακάθισις/akathisis) – zespół objawów, polegający na występowaniu:

* pobudzenia ruchowego - przymusu bycia w ciągłym ruchu. Osoby dotknięte akatyzją nie mogą usiedzieć nieruchomo, ciągle poruszają kończynami, stają, zmieniają pozycję, nieustannie chodzą.
* lęku
* rozdrażnienia
* trudnego do zniesienia niepokoju.

Jest przeciwieństwem akinezji.

Objawy te najczęściej pojawiają się w trakcie leczenia neuroleptykami, ale zostały również opisane w przypadku stosowania selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (głównie fluoksetyny).

Występowanie objawów akatyzji jest wiązane z zaburzeniami w neuroprzekaźnictwie cholinergicznym, dopaminergicznym i prawdopodobnie serotoninergicznym.

Leczenie polega na stopniowym zmniejszeniu dawki, gdyż gwałtowne odstawienie neuroleptyków może nasilać objawy. Jako leki wspomagające stosuje się propranolol lub diazepam, małe dawki amitryptyliny lub klonidyny.

Termin akatyzji wprowadził do medycyny Ladislav Haškovec.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1412
Dołączył(a)
19 kwi 2010, 23:21

Re: Dziwne uczucie w nogach...

przez zdesperowany1 29 lis 2010, 01:38
jezeli chodzi o kwietiapinie i wiekszosc neuroleptykow to taki objaw jak niespokojne nogi jest bardzo częsty.Swoja drogą paskudne uczucie
zdesperowany1
Offline

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez Jane Panzram 29 lis 2010, 10:06
o jasna taka-i-owaka, mam to samo. Miałam to wiele lat przed braniem prochów, więc to jest przypadłość sama w sobie, jak pisze agi114. Zauważyłam pewną prawidłowość w tym, być może wy też to zauważyliście:
to się robi wtedy, kiedy człowiek jest zniecierpliwiony. Ale nie musi sobie tego koniecznie uświadamiać. To jest raczej coś takiego, że to, co się w danej chwili robi właśnie - albo człowieka już nudzi, albo chce to skończyć teraz-zaraz i robić coś innego. Ciało po prostu wręcz pokazuje to co jest w głowie (niekoniecznie uświadomione): "idź już stąd, skończ to, weź co innego rób, bo mam tego dość już"

Bo na te niespokojne nogi że tak powiem pomaga tylko chodzenie, przynajmniej u mnie. Musi to być ruch.

Mi się to czasami robi podczas jazdy (dziwne, że nigdy wtedy, kiedy się prowadzi :D ) - wtedy jest to masakra, bo trudno wyjść i się przejść. Czasami kiedy oglądam film, czy czytam książkę. Czasami jak leżę długo już i rzeczywiście mam już dość. Czasami jak z kimś gadam. Ta przypadłość jednak nie dopada człowieka, jak się stoi. Zawsze albo jak się siedzi albo leży. I przy tym zawsze wtedy, kiedy danej czynności ma się już dość, albo ona nudzi. Albo kiedy człowieka rwie do robienia czego innego (ale to znacznie rzadziej).
Avatar użytkownika
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
23 lis 2010, 13:43

Re: Dziwne uczucie w nogach...

Avatar użytkownika
przez sebastian86 29 lis 2010, 16:14
i znow te przymusowe ruszanie kolanem co chwila. jak probuje nie ruszac to mam takie uczucie jakby cos mnie uwieralo w udach...

-- 06 maja 2011, 17:11 --

zespol niespokojnych nóg moze byc efektem ubocznym brania leków czy to objaw nerwicowy? biore anafranil i absenor (antypadaczkowy) oraz 15 mg lerivonu na noc
We Are The Champions 2016(L)
Avatar użytkownika
Online
Posty
2249
Dołączył(a)
11 gru 2008, 12:15
Lokalizacja
gdzies pod wawą

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Przeskocz do