Straszny Problem!! Nierozwiklany od dawna!!!

Inne zaburzenia.

Straszny Problem!! Nierozwiklany od dawna!!!

przez zaklopotana19 30 wrz 2010, 19:22
Witam! Mam wielki problem, a wlasciwie nie ja tylko moja kuzynka... Proszę o wyrozumiałość, ponieważ ten przypadek jest dośc dziwny. Nie pisze tego wcale dla żartu.
Od urodzenia moja kuzynka byla przyzwyczajona do tzw. "lulania", tzn przewracania sie z boku na bok w kołysce, gdyż jej rodzice byli zapracowani to ona wzmogla w sobie wysilek i sama sie zaczęła tak "bujać':) Ma dziś 14 lat i nadal sprawia jej to przyjemność. Możę spędzać czas w taki sposób przez parę godzin nie odczuwając przy tym żadnego zmęczenia. Gdy nie ma czasu lub nie moze sie polulac jest rozdrażniona i wszystko ją deberwuje. Dodam,że lula się przy głośnej muzyce. Na codzień jest nadpobudliwa, nieuczynna i w szkole ma trudności w nauce. Proszę o wyrażenie opinii na ten temat i moze ujawnienia podobnego przypadku, jeśli ktoś sie z nim spotkal. z Góry dziękuję. :!:

Re: Straszny Problem!! Nierozwiklany od dawna!!!

przez mansun 02 paź 2010, 11:34
zaklopotana19 napisał(a):jeśli ktoś sie z nim spotkal. z Góry dziękuję. :!:

Żartujesz? Nie ma dwóch identycznych przypadków, każdy człowiek jest inny, niektórzy np. nie mogą wyrosnąć z ssania smoczka. Dziewczyna ma poważny problem, nie ma czasu na szukanie porad w Internecie. Zabierzcie ją do poradni zdrowia psychicznego.

przez onions 03 paź 2010, 21:45
o kurcze. o takim problemie nie słyszałam, ale o niewyrastaniu ze smoczków, kocyków, pidżam mamusi tak. bardzo możliwe ze należy to do jednej grupy zaburzeń.
kojarzę to z tym, że taka osoba może nie potrafić/nie chcieć ruszyć w dorosłość - dziewczyna jest już pewnie dojrzała fizycznie. pewnie bardzo ciężko jej się z tego wyrwać bo z tego co piszesz jest to strasznie silny rytuał. zdecydowanie warto by dokopać się do istoty problemu, bo 'lulanie' to według mnie tylko objaw.
zdecydowanie poradnia im prędzej tym lepiej.

pozdrawiam.
No one forgets the truth, they just get better at lying.
Those who care don't mind and those who mind don't care.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korat 03 paź 2010, 22:04
Może to autyzm? albo zespół aspergera chociaż?
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez zaklopotana19 04 paź 2010, 17:12
Ona ma problemy z pamiecia, jezlei chodzi o nauke. Zadanie wytlumaczone przed 10 min wydaje sie jej obce. Tak samo jest z wszystkimi przedmiotami. W życiu codziennym radzi sobie nieźle, jest sprawna ruchowo i rozumie to co sie do niej mowi. Jedynie strona intelektualna jest u niej mało rozwnięta.

przez marcja 04 paź 2010, 20:58
Czy dziecko mialo robione testy na inteligencje, ADHD?

A bujanie kojarzy mi sie z zaburzenbiami obsesyjno-kompulsywnymi i w tym kierunku bym zmierzala. Ale to musi stwierdzic psycholog, obserwujac dziecko i rozmawiajac z nim oraz z rodzicami.

Sortuj wg