Rozdwojenie jaźni/bordeline

Inne zaburzenia.

Re: Rozdwojenie jaźni/bordeline

przez thbthb 28 wrz 2010, 19:55
@ALEKS*OLO - mnie lekarze w szpitalu postawili diagnozę BPD w ciągu godziny...
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez Helvetti 28 wrz 2010, 20:58
No ale chyba w każdym przypadku diagnozowanie jest inne.
U mnie najpierw stwierdzili stany depresyjne (dawno temu), potem zaburzenia emocji i zaburzenia zachowania. Dziś na skierowaniu mam napisane że mam: osobowość kształtującą się nie prawidłowo oraz zaburzenia osobowości.
got a date with suicide.

przez swiatlo 04 paź 2010, 16:56
A może to rozpad osobowości ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez soulDesigner 04 paź 2010, 18:30
to zdaje sie mam wlasnie chyba to samo. Chyba bo pewien nie jestem. W internecie zgadza mi sie wszystko. Znaczy, ze chory jestem na wszystko. Co bym nie poczytal to sie zgadza. Jednak czy specjalista faktycznie powie co i jak? Taka piosenka kiedys byla. Przeszkoda to moja glowa. Hmm...
"Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. "
Aldous Huxley

przez swiatlo 30 paź 2010, 23:18
ALEKS*OLO napisał(a):Na pewno nie masz BordeRline, CHAD też nie, zaburzenia osobowośći tez raczej nie. Z tego co opisałeś, to wygląda na zaburzenia depresyjne.
Leczysz sie jakoś ? Tutaj diagnozy nikt ci nie postawi, to musi lekarz dokładnie zbadać i powie Ci co dolega.

A po czym wnioskujesz że to co opisałem to stany depresyjne rozwiń temat i tak ide we wtorek do psychologa

przez *Monika* 30 paź 2010, 23:30
swiatlo, Stany depresyjna, właściwie zaburzenia depresyjne przeważnie idą w parze z lękowymi. Po co Ci diagnoza, skoro i tak musisz podjąć leczenie? Zaburzenia osobowości też leczy sie poprzez terapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez Topie-lica 31 paź 2010, 00:09
Taa , to z pewnością osobowość wieloraka xD
To w skrócie z wiki:"zaburzenie dysocjacyjne, polegające na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednej osoby. Zazwyczaj poszczególne osobowości nie wiedzą o istnieniu pozostałych.
Nie tylko wzorce zachowań różnych osobowości są zazwyczaj odmienne, każda osobowość ma odrębną tożsamość, wspomnienia[1], zdarza się, że nawet płeć, wiek, iloraz inteligencji, ciśnienie krwi, ostrość wzroku[2], preferencje seksualne, czy alergie[3]. Badania czynności układu nerwowego mogą wykazać różnice w pracy mózgu poszczególnych osobowości u tej samej osoby."
No i tak się kończy diagnozowanie samego siebie...
Od tego jest psychiatra.
Przecież każdy w miarę zdrowy człowiek, może sobie coś dopasować praktycznie z każdej choroby psychicznej, a tak się składa, że nie muszą się na daną chorobę leczyć; ]. Kilka objawów, które Ci się zgadzają nie świadczy o tym, że na to chorujesz, zawsze trzeba zwrócić uwagę na te , które nie pasują, no i najlepiej żeby zrobiła to osoba kompetentna i bardziej obiektywnie patrząca niż ty sam. Bo przez internet to ja mogę Ci co najwyżej zdiagnozować hipochondrię ; ).
"Och, jakąż zagadką jest człowiek! (...) I właśnie dlatego pewien myślący jegomość powiedział, że lepiej go jebać niż usiłować zrozumieć."

Sortuj wg