Zazdrość

Inne zaburzenia.

Zazdrość

przez Misiek_NL 20 wrz 2010, 21:08
Nie wiem czemu tak jest ale zazdroszcze każdemu człowiekowi którego widzę na ulicy, w sklepie itp. że nie ma nerwicy, że jest zdrowy, że się nie boi nie wiadomo czego... :(

Czy to normalne.. ?? Wy też tak macie ??
Misiek_NL

Re: Zazdrość

przez TheGrengolada 20 wrz 2010, 23:43
Tak, czasami... Patrzę na ludzi, zwłaszcza moich znajomych, i myślę sobie, że gdybym była tak zdrowa jak oni, to wiele bym osiągnęła i myślę, że oni po prostu gardzą tym, co mają, czyli swoim zdrowiem. Z drugiej strony odczuwam wiele współczucie wobec ludzi chorych - na przykład to czuję, kiedy ktoś (zwłaszcza osoba w moim wieku, bądź młodsza) wchodzi do poczekalni w ośrodku, gdzie spotykam się z terapeutą. Nie wiem, czy akurat dana osoba ma taki sam problem, jak ja, ale z góry zakładam, że to ciężki los mieć problemy ,,z głową" no i włącza się we mnie współczucie.

przez shadow_no 21 wrz 2010, 00:41
Zazdroszczę kiedy wiem, że w każdej czynności jaką wykonuje na zewnątrz muszę dawać z siebie 200% kiedy innym nie zawsze się chce dać nawet 100%. Ale to nie jest dla mnie destrukcyjne. Raczej staram się jeszcze bardziej.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szklanyczlowiek 21 wrz 2010, 01:07
Z jednej storny to co napisal Misiek jest chyba normalne, wiekszosc z nas zapewne zazdrosci zdrowym z drugiej strony racje ma shdow to jest destrukcja, nic nie osiagniemy zazdroszczac komus, bardziej powinnismy sie skupic na sobie i na wyzdrowieniu niz patrzeniu na innych bo potem czlowiek moze byc zdrowy ale zacznie zazdroscic mercedesa itd.

przez koszatniczka 24 wrz 2010, 10:42
zgadzam sie z przedmówcami, że zazdroszczenie do niczego nie prowadzi, oczywiście kiedys też zazdrościłam ale teraz już tego nie robie bo wywoływało to we mnie negatywne myślenie, z ewszystkim sieukłada a mnie nie, że nerwica zmarnowała mi życie itp myślenie. teraz staram siecieszyć z tego ze innym cos wychodzi (co na przykład mnie ogranicza) i myśle sobie że te ograniczenia tak naprawde nie istnieja, że są wytworem mojej wyobraźni i gdybym chciałą robiłabym to samo, bo przecież też mogę ;) to jest moje myślenie, choc zaznaczam że kiedys też zazdrosciłam ale dołowało mnie to jeszcze bardziej wiec odeszłam od tego typu myslenia ;)

przez ewaryst7 25 wrz 2010, 11:47
J a też zazdroszczę ludziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

przez C(c)złowiek 26 wrz 2010, 13:12
Ja zazdroszcze ludziom co nie mają depresji i innych zaburzeń. Chociaż ja już się chyba do tego stanu przyzwyczaiłem... :|
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

przez Doti Wawa 26 wrz 2010, 18:03
Również się do Was przyłącze zazdroszczę zdrowym osobom,że potrafią się cieszyć i śmiać z wszystkiego,a ja no może potrafię ale to tylko przez chwilę bo zaraz 100 tysięcy negatywnych myśli w głowie się pojawia i po mojej radości.
"Bez cierpienia nie rozumie się szczęścia"

przez ewaryst7 26 wrz 2010, 18:06
He he ..też tak mam..

przez M.Zalew 27 wrz 2010, 03:38
Ha, też tak mam. Zazdroszczę ludziom, znajomym, kolegom, że nie przejmują się swoimi psychicznymi przeżyciami i że mają wszystko w nosie i są ciągle radośni itd. A ja tak nie potrafię...

Sortuj wg