Budzę się zmęczona.

Inne zaburzenia.

Budzę się zmęczona.

przez A26 23 sie 2010, 18:01
Witam. Od dawna mam problemy ze snem. Trudno mi zasnąć, ale największy problem to pobudka. Pamiętam czasy, kiedy budziłam się wypoczęta, z głębokim oddechem a teraz... ból głowy, strasznie trudno mi się zwlec z łóżka nawet po ponad 8 godzinach snu, czuję się słabo, jakbym w ogóle nie odpoczywała.

Przestrzegam mniej więcej zasad co do wietrzenia pomieszczenia, nie brania komputera do łóżka itd...
Macie jakieś sprawdzone sposoby na dobry sen?
A26

Re: Budzę się zmęczona.

przez linka 23 sie 2010, 18:07
A26, a czy poza tym jesteś na coś chora> Nerwica, depresja? Bierzesz jakieś leki?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez A26 23 sie 2010, 18:24
Miałam nerwicę lękową, ale już jest lepiej, tabletki brałam tylko jakiś czas i w sytuacjach awaryjnych, kiedy bardzo bardzo musiałam gdzieś pojechać czy pójść załatwić.

Teraz mam nawroty tylko raz na jakiś czas, funkcjonuję normalnie. Mam problemy emocjonalne i wiem, że 100/100 zdrowy sen jest raczej niemożliwy dopóki sobie z tym nie poradzę, ale może jednak są sposoby żeby chociaż troszkę lepiej wypoczywać...
A26

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kaczka_Dziwaczka 23 sie 2010, 19:37
Pomijając aspekt psychologiczny, może popróbować trochę ze zwykłymi sposobami na dobry sen?
Męczyło mnie ostatnio to samo, z tym, że nawet po 12tu godzinach snu wstawałam zmęczona (a żaden budzik ani nikt nie był w stanie mnie dobudzić wcześniej).
Proponuję to co mnie pomogło:
Przestawienie łóżka (małe przemeblowanie), spanie z otwartym oknem, więcej ruchu (jogging?), mniej niezdrowego jedzenia i dużo dużo wody w ciągu dnia. Ah i jeszcze dodatkowo zrezygnowałam z kawy, zaczęłam brać magnez.

przez brokenwing 23 sie 2010, 19:51
Mi pomogło postawienie łózka w osi północ-południe .
I nastawianie trzech budzików .Skróciłem sen do 6-6,5 h i jest znacznie lepiej i z zasypianiem i z poczuciem zmęczenia po przebudzeniu .
brokenwing

przez Roberrrto 23 sie 2010, 20:02
Gdzieś kiedyś słyszałem, że dobrze jest spać głową na północ. A w ogóle teraz noc i sen to dla mnie odpoczynek od siebie i swojego popieprzenia. Sny mam raczej przyjemne, więc jest git. Nie wysypiam się właściwie nigdy i przez cały dzień czuję się wypluty, ale chyba się już przyzwyczaiłem.
Roberrrto

Sortuj wg