nie wiem co mi jest (lenistwo do potęgi)

Inne zaburzenia.

nie wiem co mi jest (lenistwo do potęgi)

przez samiec alpha 10 cze 2010, 20:02
problem polega na tym, że ogarnął mnie jakiś MEGA LEŃ, k.o.m.p.l.e.t.n.i.e. nic mi się nie chce - nie chce mi się wychodzić z domu, czy to na piwo z bratem, czy samochodem gdzieś z rodziną, w samym domu też nie mam na nic ochoty, przestał mnie bawić komputer, znudziła się telewizja... cały dzień leżę i nic nie robię, a zdanie "nie chcę mi się" stało się moim drugim imieniem...

niedawno zdiagnozowałem też u siebie fobię społeczną i nie ulega wątpliwości, że powinienem się leczyć, problem tylko w tym, że właśnie mi się NIE CHCE chodzić do psychologa, nie chce mi się stawiać u niego regularnie co dwa-trzy tygodnie, spowiadać całe 60 minut i tak przez kilka lat, nie chce mi się, nic na to nie poradzę, a z drugiej strony chcę być zdrowy...

czuję się jak emeryt, niczego mi się nie chce, a mam zaledwie 24 lata, co mi jest, przeraża mnie to i nie wiem jak mam sobie pomóc?

Re: nie wiem co mi jest (lenistwo do potęgi)

przez Nenaja 10 cze 2010, 22:18
jesteś pewny, że Ci się "nie chce"... a może coś innego jest powodem tego "słowa" np. lęki jakieś. Masz 24lata, więc dogłębnie się zastanów, fobia społeczna też może być tego przyczyną.
Nenaja

przez Natascha 10 cze 2010, 22:36
Mi to wygląda na depresję. Myślę, ze powinieneś się jednak zmobilizować na wizytę u lekarza.
Natascha

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez defective_detective 10 cze 2010, 23:35
Mi również wygląda to na depresję z domieszką prokrastynacji, ale będę wałkował do upadłego: diagnozę musi postawić specjalista. Jak masz sobie pomóc? Zmobilizować się i skonsultować z psychiatrą albo psychologiem. Masz do wyboru życie albo stagnację.
It's a gift... and a curse.

przez tictac 11 cze 2010, 00:45
Masz jakieś zainteresowania ? Mi też się baaardzo wielu rzeczy nie chce przez chorobę.
Czasami po prostu bym nie wstawał z łóżka.
Nie wspomnę już o rzeczach które mnie stresują.
Ale np. jakieś zainteresowania hobby coś do czego cię ciągnie i daje/dawało ci radochę ?
Bo ja np. mogę unikać bardzo wielu rzeczy, chociaż jak bym chciał , albo jak by mi się chciało
to bym je zrobił i ograniczam się wtedy tylko do hobby i przyjemności.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Sortuj wg