moja córka jest lesbijką

Inne zaburzenia.

Re: moja córka jest lesbijką

przez Natascha 06 cze 2010, 19:51
Gdyby moja mama przetrząsała mi rzeczy za moimi plecami to chyba bym zaczęła brać z buntu.
Ja nie rozmawiam z mamą na każdy temat- np. w życiu nie chciałabym z nią rozmawiać o seksie- bo nigdy nie czułam takiej potrzeby i jest to dla mnie niesmaczne- ale wiem, ze niektórym to odpowiada i OK.

miniSD całkowicie się z Tobą zgadzam.
Swatanie córki z czyimś tam synem to już żenada do kwadratu.
Natascha

przez *Wiola* 06 cze 2010, 19:54
czut napisał(a):
Oczywiście puściłabym ją do ojca który byłby odpowiedzialnym człowiekiem. Mój były mąż niestety taki nie jest. Wystarczy popatrzeć- po rozwodzie zniknął całkiem z jej życia, jakiś czas temu nagle się odnalazł, zaczął do niej pisać, dzwonić, chce aby przyjeżdżała. Mówiłam mu o problemach z nią lecz on traktuje to jak błahostki. Powtarza tylko : "każdy kiedyś popalał i popijał", "ja tam się ciesze że ma skłonności lesbijskie bo przynajmniej nie zrani jej żaden facet". I jak mam puścić ją do takiego ojca?
Dodam że mój mąż zawsze był człowiekiem nierozsądnym. Knajpy, alkohol,kobiety i te sprawy. Podejrzewam że tak jest do teraz.

czut

Moje poglądy w tych sprawach pewnie Cię też zbulwersują, ale ja uważam podobnie jak Twój mąż. Każdy kiedyś popijał i popalał i tego nie zmienimy. Dorastający nastolatek przechodzi przez taki etap,że chce wszystkiego spróbować, a im bardziej mu tego będziesz bronić tym bardziej będzie do tego dążył. Ja wiedziałam zawsze , co się działo na imprezach , na które chodziła córka. wiedziałam kiedy wypiła, kiedy zaczęła popalać i nie mam z tym problemu. Spróbowała, nie czuła ,że to cos zakazanego i ma teraz do tego normalny "zdrowy " stosunek.
Moderator

przez czut 06 cze 2010, 19:54
Czy homoseksualizm jest nienormalny? Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, że w twoim otoczeniu w pracy, wśród znajomych masz homoseksualistów? On był, jest i będzie. Sama nigdy nie eksperymentowałaś lub nie rozmyślałaś w młodości jakby to było z dziewczyną? ;)
Zaprawdę powiadam, jeśli zrobisz jakiś błąd, jeśli na siłę będziesz chciała jej udowadniać, że hetero jest lepsze od homo, zaczniesz jej wciskać na siłę każdego fajnego chłopaka - stracisz córkę w dosłownym tego słowa znaczeniu :roll:

I mówię to JA, bo jestem homo ;)

A i jeszcze jedno. Obstawiam o flaszkę Nemiroff'a, że jej znajomi wiedzą o jej orientacji to TY będziesz ostatnią osobą, która się dowie. Jej nie zależy na akceptacji społeczeństwa, jej zależy na tym abyś ty ją zaakceptowała. Reszta ludzi to tylko dodatek.

Przykro mi to mówić ale tak, uważam homoseksualizm może nie tyle za nienormalny co całkowicie nienaturalny. Nie, nie eksperymentowałam. Nigdy nie ciągnęło mnie do dziewczyn a nawet jakby tak było tak czy inaczej wybrałabym mężczyznę.
To że nie zależy jej na akceptacji społeczeństwa nie jest żadną nowością. Nie zależało jej na opinii publicznej nigdy i w żadnym aspekcie co pewnie utrudni jej dorosłe życie jeśli nadal będzie podążała takim tokiem myślenia. Opinia publiczna nie jest najważniejsza ale ważna.
Nie mam zamiaru jej udowadniać że hetero jest lepsze niż homo bo wiem że będzie to miało opłakane skutki.
Trudno mi jednak jest się z tym pogodzić i chciałabym jakoś temu zaradzić. Mam nadzieję że minie jej to z czasem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 06 cze 2010, 19:56
A teraz ta sobie myślę, że córka zna Twoje poglądy i wie ,że nie moze liczyć na Twoją akceptację i dlatego chce uciec do ojca.
Moderator

przez Natascha 06 cze 2010, 19:57
czut bo to taki wiek. Ona niedługo będzie dorosła i chce zaznaczyć swoją odrębność.
Zresztą kto nigdy nie pił alkoholu i nie chodził na koncerty w liceum?

Myślę, że twój prawdziwy problem polega na tym, ze nie masz własnego zycia prywatnego i dlatego(na siłę) chcesz żyć- życiem córki.

Znajdź sobie kogoś albo przynajmniej jakieś hobby.
Natascha

przez *Wiola* 06 cze 2010, 19:59
czut
Niestety ale homoseksualizm jest naturalny. Ludzie się rodzą ze swoją orientacją i nic tego nie zmieni. Ja też tego nie rozumiem, i nigdy nie miałam nawet ochoty na eksperymentowanie, ale to akceptuję i nie rodzi we mnie zgorszenia. A to ,że nie zależy jej na akceptacji otoczenia i robi wszystko na opak. jest również wyrazem buntu przeciwko Twoim poglądom.
Moderator

przez wovacuum 06 cze 2010, 20:02
czut, a jesli Twojej corce,nie minie "to" jak to okreslasz-z czasem-co wtedy zrobisz?????
wovacuum

przez miniSD 06 cze 2010, 20:03
czut napisał(a):Zaczął się alkohol, papierosy, koncerty. Zawsze była buntownicza ale nie do tego stopnia. Cokolwiek bym nie powiedziała ona zawsze robi na odwrót. Ucieczkę z domu też mamy przerobioną, na woodstock. Teraz uspokoiła się trochę z używkami co nie znaczy że nic nie pije ani nie pali bo tego nie mogę być pewna.
Nadal jednak buntuje się przeciwko wszystkiemu co powiem, jest uparta i nie da sobie nic wytłumaczyć.

Ona ma 17 lat, buntuje się jak każdy w jej wieku. Ja też paliłem(nadal pale), piłem(nadal piję) a jakoś wyszedłem na ludzi.

...........
Nigdy nie ciągnęło mnie do dziewczyn a nawet jakby tak było tak czy inaczej wybrałabym mężczyznę.

Gratuluję i żyć jako nieszczęśliwa lesbijka? Poświęcić własne szczęście aby mieć święty spokój w przyszłości. Depresja gwarantowana :mrgreen:

Jeśli już tak jesteś uparta i nietolerancyjna bo taka jesteś(pisz co chcesz) to daj temu wszystkiemu toczyć się własnym torem. Może tylko eksperymentuje I NIE MÓW JEJ W PRZYSZŁOŚCI, ŻE ŹLE ROBI.

Wiola 100% racji.
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez milano3 06 cze 2010, 20:10
czut ! Powiem Ci coś . Możesz się na mnie obrazić, możesz mieć mnie za zupełnego aroganta, ale kochający rodzić walczy o córkę z całych sił. I nie chodzi mi bynajmniej o to, zebyś zrobiła z niej osobę heteroseksualną. Chodzi mi o to żebyś ją zaakceptowała. Pozwoliła dojrzeć. Ona ma dopiero 17 lat. Ja też mam tyle i co ? Uważam się za heteroseksualiste, ale czy myślisz ze nie eksperymentowałem z mężczyznami ?! Przecież gdybym nie zrobił tego z facetem to skąd miałbym wiedzieć co podoba mi się bardziej ? Co do używek, mam podobne zdanie jak inni. Każdy z nas kiedyś pił i palil. Przez 6 lat od szkoły podstawowej mam świadectwo z paskiem (teraz jest troche gorzej bo cierpie od roku na depresje), ale mimo mojej nieprzecietnej inteligencji, pracowitości i "grzeczności" nie raz piłem czy paliłem. Uważam, ze powinnaś dać córce troche czasu. Może porozmawiać z nią na temat pomocy psychologicznej ?
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez miniSD 06 cze 2010, 20:15
Psycholog nic nie pomoże.
Rodzice zawsze się budzą jak ich pociecha powie im prosto w twarz:
'dlaczego nie potrafisz zaakceptować mojego szczęścia? NIENAWIDZE CIĘ'
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez milano3 06 cze 2010, 20:17
ja nie mówie że psycholog zmieni orientacje jej córki.
Chodzi mi o to że być może pomoże się w jakimś stopniu ustatkować, określić a jeśli okaże się że córka czut jest osobą homoseksualną, to psycholog pomoże zaakceptować siebie i uświadomi rodzinie, że muszą zaakceptwać dziecko takim jakie jest
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez miniSD 06 cze 2010, 20:23
Ona akceptuje siebie taką jaką jest, dowodem są przecież romantyczne rozmowy z 'koleżanką';) Gdyby siebie nie akceptowała to by z tym w jakiś sposób walczyła.
Psycholog prędzej dla rodziców,

przez milano3 06 cze 2010, 20:26
miniSD a ja nie sądze, że akceptuje samą siebie. Wiesz do psychologa uczęszczam od około1,5 roku, mam za sobą pobyt w szpitalu psychiatrycznym z powodu epizodu depresyjnego. AKtualnie podejrzewają u mnie poważne zaburzenie osobowości z pogranicza, które cholernie utrudnia mi życie. Ale nie będe ci teraz uświadamiać powagi tej przypadłości. Gdyby córka czut akceptowała siebie porozmawiała by szczerze z rodzicami lub chociaż dawała wyraźne znaki mówiące o tym, że chce coś powiedzieć np. przyprowadzanie koleżanki do domu i pieszczoty. Tak jednak nie jest . Córka ukrywa się z tym co czuje. interesuje się psychologią kliniczną już bardzo długo i myśle ze problem ma zarówno córka jak i rodzice

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez miniSD 06 cze 2010, 20:31
Znam borderline ;) Córka nie porozmawia z rodzicami bo boi się, że jej nie zaakceptują, że wyrzucą ją z domu, że będzie piętnowana nie przez społeczeństwo a przez osoby jej najbliższe - rodziców. Dlatego rodzice są ostatnimi osobami które dowiadują się prawdy.
A ja studiuję socjologię i często omawiamy takie problemy na forum :mrgreen:

Sortuj wg