Co powinien umieć typowy 20stoparolatek?

Inne zaburzenia.

Re: Co powinien umieć typowy 20stoparolatek?

przez soulfly89 04 cze 2010, 00:50
LifeRecover napisał(a):Mnie właśnie interesuje to, jakie umiejętności współcześnie uchodzą za coś typowego (prawie że obowiązek) - coś wspólnego dla tych wszystkich, którzy radzą sobie w życiu - nie narzekają na swoją ilość zaradności i nie chodzą do psychoterapeuty.

8) To chyba złe forum wybrałeś, bo tutaj większość miała/ma jakieś problemy i chodzi/chodziła do psychoterapeuty. ;)
Rozumiem o co ci chodzi, ale nie wydaje mi się, żeby to co było typowe było godne pochwały...
Większość dwudziesto(paro)latków których znam zawozi brudne ciuchy do domu żeby im mama wyprała i wyprasowała, kupuje gotowe jedzenie albo przywozi z domu od mamy zamiast sobie gotować, bierze od rodziców pieniądze zamiast samemu chociaż trochę zarobić od czasu do czasu, większość zadań przepisuje od koleżanek albo z wikipedii zamiast się trochę wysilić...
Ja może byłam wychowywana jak chłopiec, bo dla mnie po prostu taki styl życia to wstyd - mam na myśli oczywiście osobę zdrową, która ma wszelkie predyspozycje żeby nie być takim pasożytem. Ja bym tak nie mogła, czułabym się fatalnie żyjąc w ten sposób. A tak wszystko co zrobię/na co zapracuję sama ma dla mnie dużo większą wartość i dzięki temu myślę o sobie lepiej.

A tak a propos przypowieści - mój wykładowca z ćwiczeń z pisania miał nam powedzieć jak pisać dobre eseje i wysłał nam taki komiks, gdzie jest dialog.
- Oh, shark rider, you are so great! What shall I do to become a shark rider?
(chwila ciszy)
- Just ride a shark.

Czyli mniej gadania a więcej działania...

przez Natascha 04 cze 2010, 23:32
Myślę, ze po prostu samodzielnie funkcjonować w świecie. Potrafić załatwić wszystkie urzędowe sprawy i ogólnie zadbać o siebie. Takie rzeczy jak np. naprawianie pękniętej rury nie są konieczne, przecież są hydraulicy i inni fachowcy- no ale przydała by się umiejętność zakręcenia wody...żeby Ci mieszkania nie zalało, gdy będziesz czekał na hydraulika ;)
Natascha

przez *Monika* 05 cze 2010, 00:03
LifeRecover,

Ktoś wywiera na Ciebie presję? Czy Ty sam na siebie takową wywierasz? Bo chcesz dorównać komuś na siłę? Wiem,że akceptacja swoich słabości jest trudna, na pierwszy rzut oka nie do przyjęcia. A krytyka boli bardziej niż ból fizyczny. Nie znęcaj sie nad sobą psychicznie. Jesteś normalnym 20-latkiem.
Może Ty napisz jakich rzeczy chciałbyś się nauczyć.
Jakie w Twoim mniemaniu są dla Ciebie nieosiągalne?
Napisz jakich umiejętnosci nauczyłeś się w swoim dotychczasowym życiu?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Receptor1 07 cze 2010, 09:55
"Życie nie polega na porównywaniu się z innymi, tylko na doskonaleniu swojego warsztatu, swoich zalet i upychaniu gdzieś na ubocze swoich wad i słabości. Przynajmniej według mnie."

Bardzo mądre zdanie ale czy wykonalne? Bo jeśli upychać wady i słabości to raczej dlatego, żeby wywierać wrażenie na ludziach. Tak samo doskonalenie własnego warsztatu i zalet to też mi się wydaje dla innych ludzi bo jak to robić dla samego siebie? Żeby wiedzieć na jakim się jest poziomie to musowo się porównywać.

Jeśli możecie rozwińcie tą myśl bo jest bardzo mądra z chęcią był z niej skorzystał, ale nie wiem jak.

przez Pasman 07 cze 2010, 17:23
>Muszę na razie chodzić na psychoterapię indywidualną w moim mieście i kiedy lekarz stwierdzi, że jestem na siłach, mam starać się o pobyt w podobnym ośrodku w krakowie

wg mnie nabranie sił to już bardzo czasochłonne zadanie.
tak więc robisz to co trzeba. jak się z tym uporasz to wtedy napisz.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Sortuj wg