Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Niemampomysłu 24 lip 2016, 02:56
Michellea, jak poradziłaś sobie z brakiem dystansu do siebie ?
Tylko też jak go wypracować kiedy jest się świadomym swojego wyglądu, tego że jest się głupim i nie ma zainteresowań. Kiedy ktoś mówi lub piszę inaczej to zawsze odbieram to jako atak bo to nie może być prawda. Jestem o tym przekonana.

Myśli samobójcze

przez Stracona100 24 lip 2016, 12:11
cozicozicozi napisał(a):Stracona100, w tym, że człowiek nie czułby się jak ostatnia szmata, której w dodatku nikt nie rozumie.

Może i tak, ale ja uważam, że nikt zdrowy nie jest wstanie tego zrozumieć. Może być ewentualnie wyrozumiały, ale to nie to samo. Zawsze będę się czuła uszkodzona i żadne "zrozumienie" niczego tu nie zmieni :(
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Myśli samobójcze

przez Michellea 24 lip 2016, 23:54
Niemampomysłu napisał(a):Michellea, jak poradziłaś sobie z brakiem dystansu do siebie ?
Tylko też jak go wypracować kiedy jest się świadomym swojego wyglądu, tego że jest się głupim i nie ma zainteresowań. Kiedy ktoś mówi lub piszę inaczej to zawsze odbieram to jako atak bo to nie może być prawda. Jestem o tym przekonana.

Chyba przyszło samo pod wpływem większej ilości kontaktów z ludźmi. No i uświadomiłam sobie, że ludzie czasem mówią coś, co brzmi jak atak, a nim nie jest. Skoro sama tak czasem robiłam (i robię), bez złej intencji, to inni też tak robią.
Wiesz, pojęcie piękna jest względne. Nie każdemu się będziesz podobać, ale też nie każdy stwierdzi, że jesteś brzydka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez Kiya 24 lip 2016, 23:59
Michellea, sio już z tej rozmowy, bo ilekroć widzę na głównej, że napisałaś tu posta, to się martwię :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Myśli samobójcze

przez Niemampomysłu 25 lip 2016, 00:47
Michellea napisał(a):
Niemampomysłu napisał(a):Michellea, jak poradziłaś sobie z brakiem dystansu do siebie ?

Chyba przyszło samo pod wpływem większej ilości kontaktów z ludźmi. No i uświadomiłam sobie, że ludzie czasem mówią coś, co brzmi jak atak, a nim nie jest. Skoro sama tak czasem robiłam (i robię), bez złej intencji, to inni też tak robią.
Wiesz, pojęcie piękna jest względne. Nie każdemu się będziesz podobać, ale też nie każdy stwierdzi, że jesteś brzydka.

To raczej nie jest możliwe. Nigdy nikt nie powiedział mi że wyglądam chociażby dobrze. Zawsze było tylko, że wyglądam brzydko. Mało kto mi w to wierzy ale co ja poradzę na to, że tak własnie było i jest.

Myśli samobójcze

przez Michellea 29 lip 2016, 13:53
Najbardziej wkurzający stan - trudno ci się ze sobą żyje, nienawidzisz siebie, ale jeszcze nie na tyle, żeby się zabić :-|

Myśli samobójcze

przez Niemampomysłu 29 lip 2016, 18:24
Jak się zabiję to będzie spokój.

Myśli samobójcze

przez bedzielepiej 29 lip 2016, 19:00
Niemampomysłu napisał(a):Jak się zabiję to będzie spokój.

Nikogo to nie obejdzie, ludzie będą żyć dalej, za to Ty stracisz szansę na bycie szczęśliwą.

poza tym... i tak kiedyś umrzesz, jak każdy

Myśli samobójcze

przez Niemampomysłu 29 lip 2016, 19:54
/cenzura/ się. Wiem że wszyscy mają mnie w dupie. Nie musisz mi o tym przypominać.

Myśli samobójcze

przez Eteryczna 29 lip 2016, 21:11
Niemampomysłu napisał(a):/cenzura/ się. Wiem że wszyscy mają mnie w dupie. Nie musisz mi o tym przypominać.
Może to nie jest akurat tak tylko odwrotnie?Drażnią nas w innych cechy ktore sami posiadamy ,a więc?
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Myśli samobójcze

przez Niemampomysłu 29 lip 2016, 21:12
Eteryczna napisał(a):
Niemampomysłu napisał(a):/cenzura/ się. Wiem że wszyscy mają mnie w dupie. Nie musisz mi o tym przypominać.
Może to nie jest akurat tak tylko odwrotnie?Drażnią nas w innych cechy ktore sami posiadamy ,a więc?

a może właśnie tak jest?

Myśli samobójcze

przez Kontrast 29 lip 2016, 21:19
Eteryczna, Czasami tak jest, ze nie lubimy takich ludzi jakim sami jestesmy. Nie musi byc tak tak konca świadome skad blisko do autoagresji.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Myśli samobójcze

przez Michellea 10 sie 2016, 19:13
Beznadzieja. Zaczynam kompletnie nie dostrzegać sensu życia. W nocy naprawdę myślałam, że zrobię sobie krzywdę.
Znów ludzie jawią mi się jako złe, przerażające, odpychające istoty. W zasadzie nigdy nie spotkałam człowieka, który po bliższym poznaniu, nie przeraziłby mnie w jakiś sposób chociaż raz.
Boję się życia, boję się śmierci. Mogłabym się wreszcie zdecydować... :roll:

Myśli samobójcze

przez bedzielepiej 21 sie 2016, 19:30
Czasem mi się wydaje że to jedyne wyjście by zakończyc to cierpienie i wszystkie problemy.

Sortuj wg