Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez abrakadabra xx 04 maja 2015, 18:46
Kiedyś było zajebiście jak nie miałem problemów. W ogóle nie myślałem o takich rzeczach. A tu teraz tak, poczucie wartości zmalało, pewność siebie gdzieś uleciała, koledzy woleli inne bardziej rozrywkowe towarzystwo (zrozumiałe), plus ten cały syf mój i tak oto nie zostało nic. Kiedyś nic mnie nie ruszało, znajomych masa, jak nie ci to tamci, to dziewczyna jakaś. Wszystko się popsuło kiedy zdrowie przestało dopisywać.

Myśli samobójcze

przez abrakadabra xx 04 maja 2015, 18:52
na_leśnik, nie ma nic gorszego niż być wiecznie zdołowanym pesymistą i z takim nastawieniem szukać znajomych. Toż to idealny odstraszacz.

Dobra, nie marudzę już bo szefowa Lily zaraz znów mnie ochrzani ;)

Myśli samobójcze

przez na_leśnik 04 maja 2015, 18:54
Dobra, nie marudzę już bo szefowa Lily zaraz znów mnie ochrzani ;)

I słusznie :mrgreen: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samobójstwo - jak zapatrujecie na tę kwestię?

przez cheiloskopia 05 maja 2015, 15:41
Zaskoczyła mnie Wasza wyrozumiałość. Podobnie podchodzę to tej kwestii

przez jetodik 05 maja 2015, 16:49
cheiloskopia, uważam, że każdy ma prawo do tego i nie jest to nic złego, choć może wywołać wiele bólu w otoczeniu.
tchórzostwo/odwaga, to już są kategorie w których można postrzegać żyjących, samobójca je przekracza,
ogólnie przed samobójstwem jest tylko starcie dwóch sił chęći życia i chęci śmierci.
bardzo chciałbym wiedzieć czy śmierć jest definitywnym końcem czy istnieje jakieś życie po życiu.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez NN4V 05 maja 2015, 16:56
cheiloskopia napisał(a):...Nasuwa mi się pytanie: Jak Wy zapatrujecie się na tę kwestię? Jak Wy radzicie sobie z takimi myślami, z chęcią odebrania sobie życia?...

Nie miałem chęci odebrania sobie życia na tyle silnej, by zbliżyła się nawet do planowania działania.
Jako teoretyk więc sądzę, że każdy ma prawo do eutanazji, gdy ból staje się nie do zniesienia.
Niezależnie, czy ból fizyczny, czy psychiczny.
Tym niemniej w wielu przypadkach to się po prostu nie opłaca.
Nie sądzę też, by emocje były dobrym doradcą - szczególnie przy nieodwracalnych decyzjach.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Myśli samobójcze

przez na_leśnik 05 maja 2015, 17:04
Mam za sobą dwie takie próby. Na szczęście to już przeszłość.

Nigdy do takich pomysłów nie wrócę, nawet do myślenia o nich. Jak sobie przypomnę ten strach i panikę, jaka do łba trafia, że to już nieodwołalny koniec, to nawet teraz mam ciarki na plecach.

Tak jak przedpiszca zauważył:

Nie sądzę też, by emocje były dobrym doradcą - szczególnie przy nieodwracalnych decyzjach.

Poza tym umrzeć jeszcze zdążymy, to samo przyjdzie i nie trzeba tego przyspieszać.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Myśli samobójcze

przez NN4V 05 maja 2015, 17:34
na_leśnik napisał(a):... Doszedłem do wniosku, że dopóki nie ogarnę siebie nie mam co dać innym.

Bardzo rozsądne. Kiedyś mawiałem: "By coś komuś dać, koniecznym jest cokolwiek mieć".
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Myśli samobójcze

przez Masturbow 05 maja 2015, 18:18
jetodik napisał(a):czy śmierć jest definitywnym końcem czy istnieje jakieś życie po życiu.

sorki za ewentualne spojlery dżeto, ALE NIE. w dupie na rakach jest ciemno głucho i nie ma niczego.
Masturbow

Myśli samobójcze

przez jetodik 05 maja 2015, 18:53
Masturbow, troche mnie pokrzepiłaś :uklon:
odnośnie samobójstwa jeszcze to najgorszym jest tutaj ewentualny destrukcyjny wpływ na bliskie otoczenie, zostawić ten okropny świat nie jest trudno, ale zostawić swoich bliskich na tym okropnym świecie jest bardzo trudno.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Myśli samobójcze

przez na_leśnik 05 maja 2015, 21:04
colliedog, jest takie ładne określenie na twoją matkę i dziewczynę: pies płci żeńskiej.
Nie odbieraj sobie życia z ich powodu. Po prostu nie warto. Ono jest Twoje i tylko Twoje. Nie miałem nigdy tak zabagnionej sytuacji z dziewczyną, ale wiem co to znaczy manipulacyjna matka. Magisterkę - jeżeli nie szkoda ci tych zmarnowanych lat - napisz, "żeby była". I szybko wyprowadź się z tego domu. Idź na swoje.

Myśli samobójcze

przez Evia 05 maja 2015, 21:08
colliedog, przyciągnąłeś do siebie kolejną szantażystkę, ponieważ pewnie zauważyła, że jesteś na to podatny. Skoro one Ciebie tak szantażują, to sam im powiedz, że jeśli nie dadzą Ci spokoju, to również odbierzesz sobie życie i zobaczysz co one na to.
Nie sądzę aby to co mówiły było prawdą, po prostu wiedzą, że w ten sposób można Tobą manipulować

Kierunek studiów możesz zmienić a jak matka uczepiła się tego konkretnego, to niech sama na to pójdzie

Myśli samobójcze

przez na_leśnik 05 maja 2015, 21:24
colliedog, to po co z nią jesteś?

Myśli samobójcze

przez na_leśnik 05 maja 2015, 21:28
colliedog, to jej wybór. Jak zrobi to będzie jej wina nie Twoja. Czemu miałbyś odpowiadać za czyjąś głupotę?

Sortuj wg