Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez WinterTea 02 mar 2015, 20:57
Helvetti, mnie rodzina też stanowczo odradzala szpital mówiąc, że to nie jest miejsce dla mnie, że są tam beznadziejne warunki, a pacjentami nikt się nie przejmuje i cieszę się, ze ich posluchałam, chociaż już od kilku lat jestem pełnoletnia i miałam wolną rękę. A jeśli Ty nie jesteś, albo czujesz, że szpital może Tobie pomóc, to walcz o swoje.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Myśli samobójcze

przez merida 02 mar 2015, 21:59
Artemizja, w końcu się przełamałam i zadzwoniłam, nie powiem, pomogło. Chciałabym potrafić tak robić bez poczucia winy i co chwilę mówienia, że jeśli 4 obi coś innego to okej. W każdym razie większość dnia czułam się lepiej, choć wiem, że chwilowo, ale może takie dni będą się zdarzać częściej
And you’re walking away and I will drown in the fear.

Myśli samobójcze

przez SelinaKyle 03 mar 2015, 00:04
Dla mnie odmawianie pomocy jest głupie. Jak czujemy że chcemy skorzystać z pomocy szpitala to powinniśmy to zrobić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez WinterTea 03 mar 2015, 09:56
Mnie na samą myśl o nocy w takim szpitalu ściska żołądek...
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Myśli samobójcze

przez merida 03 mar 2015, 17:10
Ja w szpitalu w pewnym sensie czułam się bezpieczniej niż w domu, gdzie miałam masę możliwości żeby sobie coś zrobić, przede wsystkim można dojść do mniejszej/większej równowagi.
And you’re walking away and I will drown in the fear.

Myśli samobójcze

przez dar 03 mar 2015, 17:23
życie staje mi się obojętne. Mam myśli samobójcze chwilami ale są one wynikiem tego, że miewam myśli olewcze do tego całego świata a nie jakieś nerwice, rozżalenie, nienawiść czy coś w tym stylu. :shock:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Myśli samobójcze

przez Artemizja 03 mar 2015, 19:08
merida, dobrze, że pozwoliłaś sobie pomóc. W ciężkich momentach, przy nasileniu myśli samobójczych, obecność drugiej osoby jest bardzo ważna. I z doświadczenia wiem, że pomaga, stopuje. Nie warto jej odrzucać. Zwłaszcza, jeśli ktoś otwarcie tę pomoc Ci oferuje. Trzymaj się tam i pamiętaj - nie jesteś sama.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Myśli samobójcze

przez samfisher 14 mar 2015, 12:30
Caly czas walcze z samym soba, wczesniej w postach opisywalem moja historie...
Caly czas mam w glowie mysli, ze lepiej by bylo odejsc patrzac wstecz, daleko wstecz jak i nie daleka przeszlosci, takze terazniejszosc. Jedyne co mnie jakos napedza to przyszlosc, ktora w najblizszym/dlugim czasie nie bedzie kolorowa...
Lecz wiem ze moj charakter nie pozwoli mi na bycie szczesliwym, dazenie do szczescia bo i tak przez ciagla chec zmiany (zalamania w trwalosci do osiagniecia celu, duzo cech bardzo interligentnej, refleksyjnej ale takze strasznie destrukcyjnej osoby...) wszystko sie rozpadnie.
Czesto mysle ze najlepszym rozwiazaniem byloby poukladanie wszystkiego co jest do poukladania i po prostu odejsc z czystym sumieniem z czysta karta - czesto o tym mysle, jest to bardzo gleboko przemyslane.

Myśli samobójcze

przez acherontia-styx 16 mar 2015, 22:19
Tak bardzo chciałabym teraz umrzeć.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Myśli samobójcze

przez comatom 16 mar 2015, 22:23
acherontia-styx, ja tez
..Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią...

Myśli samobójcze

przez siostrawiatru 17 mar 2015, 00:00
One ciągle wracają. Myślałam, że się od nich uwolniłam, ale one ciągle gdzieś tam są. Dopadają mnie jak jest bardzo źle.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Myśli samobójcze

przez jetodik 17 mar 2015, 00:14
siostrawiatru, tak jest ponieważ jeśli już w przeszłości one pojawiały się wiele razy to wyrzeźbiły koryto czyli skłonność do takich myśli.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Myśli samobójcze

przez siostrawiatru 17 mar 2015, 00:26
jetodik napisał(a):siostrawiatru, tak jest ponieważ jeśli już w przeszłości one pojawiały się wiele razy to wyrzeźbiły koryto czyli skłonność do takich myśli.

To znaczy, że już zawsze tak będzie? Już zawsze w rozpaczy czy w sytuacji bez wyjścia będzie pojawiać się myśl "zabij się bo to jedyne rozwiązanie", "po co tak cierpieć, wystarczy się zabić i wszystkie cierpienia się skończą"?
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Myśli samobójcze

przez jetodik 17 mar 2015, 00:30
siostrawiatru, niekoniecznie, jeśli obok tego koryta wyrzeźbisz alternatywne i to tam będą przekierowywane te myśli, a jak narazie to z automatu są one formowane w tym pierwszym.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg