Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez SelinaKyle 31 sty 2015, 01:48
Jest dobrze dobrze i nagle bach. Wszystko psuję. Obraziłam przyjaciółkę i chłopaka...chciałabym umrzeć...nie nadaję się do życia. Tylko ranię innych bo sama czuję się zraniona :(

Myśli samobójcze

przez LadyMarmolade 31 sty 2015, 14:41
najbardziej przeraża mnie to że jakbym miała 100 % pewności że mi sie uda, zabiłabym sie od razu.
Lgnę do ludzi, ale im nie otwieram.

mam 19 lat i całe życie za sobą.

Myśli samobójcze

przez Prakseda 31 sty 2015, 22:20
LadyMarmolade, mam dokładnie to samo, gdybym tylko miała pewność, że się uda - po prostu zrobiłabym to. Dziś jeden z tych dni, kiedy zamykam oczy i wiem, że w sytuacji dostępności sposobu z dużym prawdopodobieństwem skuteczności - przystąpiłabym do dzieła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez Hans 31 sty 2015, 22:23
Przecież są pewne sposoby, jednak nie można o tym pisać. Ja nikomu nie będę udzielał rad jak to zrobić, ale dla siebie mam już ustalony plan na wszelki wypadek. Wiem, że jest to metoda skuteczna i niezbyt bolesna.
Feed your head
Feed your head

Myśli samobójcze

przez Prakseda 31 sty 2015, 22:27
Hans, miałam "na oku" pewien sposób <z założenia pewny>, ale cóż z tego, skoro ów środek ciężko dostępny :roll: A próby samobójcze dla zwrócenia uwagi, czy coby zostać kaleką do końca życia nie bardzo mnie interesują :roll:

Myśli samobójcze

przez SelinaKyle 31 sty 2015, 22:29
Mój przyjaciel popełnił samobójstwo więc odradzam mimo że sama mam takie myśli. Trzeba walczyć, iść po pomoc. Powiedzieć komuś.

Myśli samobójcze

przez Hans 31 sty 2015, 22:33
Według mnie każdy powinien móc decydować o swojej śmierci - pójść do lekarza, opowiedzieć o problemach, mieć miesiąc na zastanowienie (tak to chyba funkcjonuje w Belgii dla osób chorych na depresję), jeśli po miesiącu decyzja pozostaje bez zmian, to wtedy kupić nierefundowany specyfik, po którym następuje szybka i bezbolesna śmierć. Nikt z nas nie decydował czy chcemy być na tym świecie, wiec powinniśmy mieć prawo godnie odejść, a nie umierać powoli lub podejmować jakieś dramatyczne próby samobójcze.
Feed your head
Feed your head

Myśli samobójcze

przez Prakseda 31 sty 2015, 22:33
SelinaKyle, chodzę już od x lat, a owe myśli mam od xy lat :roll:

Czas pakować klamoty i do Belgii.

Myśli samobójcze

przez Hans 31 sty 2015, 22:40
Znalazłem ten artykuł i faktycznie w Belgii tak jest - http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... ktyce.read

Belgijska ustawa dosyć ściśle reguluje, kto ma prawo do eutanazji i jak powinien postępować pomagający w niej lekarz. Nie zostanie ukarany, jeśli „pacjent jest nieuleczalnie chory, w stanie nieustannego cierpienia fizycznego lub psychicznego, którego nie można złagodzić i które jest skutkiem wypadku lub poważnej i nieuleczalnej choroby”. Musi to dotyczyć osoby dorosłej, która przemyślała decyzję, nie będąc pod żadną presją z zewnątrz, a lekarz musi przestrzegać wszystkich procedur, m.in. skonsultować sprawę z drugim specjalistą, poinformować pacjenta o prognozach i wszystkich możliwościach terapii, uzyskać jego oświadczenie na piśmie, po czym odczekać minimum miesiąc potrzebny, gdyby zainteresowany chciał jednak zmienić zdanie.
Feed your head
Feed your head

Myśli samobójcze

przez LadyMarmolade 01 lut 2015, 01:11
SelinaKyle, a co jeśli nie mam komu powiedzieć? co, jeśli nikogo nie interesuje czy jestem czy nie?
Lgnę do ludzi, ale im nie otwieram.

mam 19 lat i całe życie za sobą.

Myśli samobójcze

przez samotny_wilk 01 lut 2015, 03:05
Te myśli to moja codzienność. Może ostatnimy czasy mniej, ale w przeciągu 3 lat od kiedy trwa moja depresja myśli (a na początku także próby) pojawiają się regularnie. Myślę o tym z lekką ręką, jakbym myślał o tym co dzisiaj zjem na obiad... tak jakby to było normalne...

Myśli samobójcze

przez julusia 01 lut 2015, 23:26
Chcę do Belgii :!:
Ale ciekawe, czy cudzoziemców też ta ustawa dotyczy :?:
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Myśli samobójcze

przez Prakseda 02 lut 2015, 00:47
julusia, nie wiem, jak w Belgii, ale w Szwajcarii ustawa odnośnie "samobójstwa na życzenie" dotyczy również obcokrajowców.

Myśli samobójcze

przez SelinaKyle 02 lut 2015, 00:53
To strasznie trudna sprawa...ciężko się określić jednoznacznie. Na pewno nikogo nikogo? Rodzina, partner, przyjaciel, sąsiad, pies?

Sortuj wg