Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez eura28 21 sie 2014, 04:23
Wszystko fajnie, ale co mi osobiście daje to, że jakiś tam niepełnosprawny facet żyjący na drugim końcu świata dobrze się miewa (oprócz tego, że nic)? Powzdycham sobie chwilę, że niektórzy mają gorzej ode mnie, ale to przecież nie naprawi moich problemów...

Myśli samobójcze

przez BastekM 21 sie 2014, 11:11
INTEL 1 przeczytałem to co napisałeś ..i jesli ty twierdzisz ze wiara w Boga to choroba psychiczna to nie wiem co myślec ( taki wniosek mi sie wyłania po przeczytaniu twojego postu ) To ze człowiek jest duchowo szczęśliwy to mało ?

Napisałeś w cierpieniu nie ma nic Boskiego .Jest tylko upodlenie.Napisales ze takie filmy to manipulacja .Ok polecam ci zobaczyc wyznania Polaka jak on przeszedł drogę do wyzwolenia .

http://youtu.be/dYaGYFNKeE4

Myśli samobójcze

przez torres 21 sie 2014, 12:35
To już akurat ciężka patologia co teraz wkleiłeś :D Wiara w Boga jest pewnego rodzaju dziwactwem zabezpieczającym człowieka przed obłędem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez BastekM 21 sie 2014, 13:08
Ja sam unikam publicznego pokazywania wiary w Boga ,nie jestem fanatykiem religijnym by sie tym obnosic .Bardzo wiele w życiu przeszłem i obecnie przechodzę ,wiara i modlitwa pomaga mi wiele razy duchowo .Dalem tego linka bo jest tam moment kiedy ten człowiek opowiada o samobójstwie i momencie kiedy cos w niego wchodzi ...to mnie zastanawia wlasnie czy aby te myśli i chęć popełnienia samobójstwa nie jest wlasnie tym co sie dzieje złego w człowieku ze traci wole do zycia ,ze dajemy szanse złu ?

Myśli samobójcze

przez INTEL 1 21 sie 2014, 14:54
BastekM napisał(a):INTEL 1 przeczytałem to co napisałeś ..i jesli ty twierdzisz ze wiara w Boga to choroba psychiczna to nie wiem co myślec ( taki wniosek mi sie wyłania po przeczytaniu twojego postu )

Akurat ten kawałek opacznie zrozumiałeś.
Napisałem
INTEL 1 napisał(a):Pan Vujicic doszukuje się jakichś boskich interwencji, dzięki którym mógł się stać lepszym, oświeconym swoją wiarą człowiekiem. Moim zdaniem to choroba umysłowa spowodowana bezkresnym cierpieniem i racjonalizowanie nieracjonalnego.

W jakimś jego filmiku był moment, w ktorym dziękował Bogu za to, że tak został doświadczony, ponieważ dzięki temu mógł się stać światłym, dobrym i spełnionym człowiekiem, czego będąc zdrowym z pewnością by nie osiągnął.
To i tylko to świadczy o ucieczce w chorobą umysłową, czego objawem są powyższe bzdury.
Wiara w Boga nigdy nie była i nie jest dla mnie chorobą psychiczną. Wielokrotnie nawet stawałem na tym forum okoniem przeciwko wszystkim tym , ktorzy bluzgają na religię czy też Boga. Nie jestem religijny, ale drażni mnie, jakże ostatnio modne i podchwytywane przez media szkalowanie religii chrześcijańskiej. Szczekanie wynikające z bezkarności. W Islamie podoba mi się jedno-takie opinie skierowane przeciwko religii w państwie islamskim kończą się zgonem głoszącego.
...nie mam podpisu...

Myśli samobójcze

przez deader 21 sie 2014, 15:25
INTEL 1 napisał(a):Nie jestem religijny, ale drażni mnie, jakże ostatnio modne i podchwytywane przez media szkalowanie religii chrześcijańskiej. Szczekanie wynikające z bezkarności. W Islamie podoba mi się jedno-takie opinie skierowane przeciwko religii w państwie islamskim kończą się zgonem głoszącego.

Czy to trochę nie sprzeczne..? W państwach islamskich bezkarnie morduje się tysiące chrześcijan. Jak to porównywać do tego że ludzie w internecie narzekają na jakąś religię? To jak pisanie o zagładzie Żydów, a postawienie obozu koncentracyjnego w mojej opinii.

Jest też pewien szczegół - oni mają faktycznie państwa islamskie, natomiast my mamy państwo świeckie, z dominującą religią chrześcijańską, odłam KRK. Tym samym u nich jest prawo szariatu i nie dziwne że za takie pierdółki zabijają ludzi. Gdybyśmy i u nas mieli państwo katolickie, to czekałyby nas egzekucje homoseksualistów, onanistów, heretyków, cudzołożników - powrót średniowiecza w całej chwale. Więc sorry, ale religie trzeba tępić, jak tylko się da, inaczej one wytępią każdego kto myśli. Nie chcę żeby Ziemia znów stała się płaska.

Natomiast co to zamieszczonego wyżej tekstu dewaluującego "niesamowitość" kalek, to w 90% (co najmniej) się zgadzam.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Myśli samobójcze

przez INTEL 1 21 sie 2014, 15:46
deader napisał(a): Więc sorry, ale religie trzeba tępić, jak tylko się da, inaczej one wytępią każdego kto myśli.

Ale świat nie znosi pustki. Nie ma i nie będzie sytuacji w ktorej państwo będzie laickie.
Wytępienie czy też zdewaluowanie religii chrześcijańskiej kończy się natychmiastowym rozwojem islamu i szariatu.
Swego czasu państwa europy zachodniej obnosiły się swoim laicyzmem i zmarginalizowaniem czy nawet wyrugowaniem "średniowiecznych wierzeń". Jak to się skończyło-nie trzeba chyba już nikomu dziś tłumaczyć.
...nie mam podpisu...

Myśli samobójcze

przez deader 21 sie 2014, 15:59
INTEL 1 napisał(a):Wytępienie czy też zdewaluowanie religii chrześcijańskiej kończy się natychmiastowym rozwojem islamu i szariatu.

Dlatego nie mówię żeby tępić religiĘ, jedną konkretną, tylko religiE, wszystkie jak leci ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Myśli samobójcze

przez abrakadabra xx 21 sie 2014, 16:19
Zastanawiam się czy w ogóle wyplenienie religii jest możliwe. Jestem za jednak wydaje mi się że nigdy to całkowicie się nie uda. Przez setki tysięcy lat człowiek próbował racjonalizować sobie nie wyjaśnione zjawiska więc nie tak szybko przestanie to robić. Jeżeli nauka dowiedzie i podważy w sposób jednoznaczny istnienie boga i bardziej dobitnie obnaży wszelkie debilizmy religii pomimo tego że ludzie będą bardziej rozumni, będą mieli większą wiedzę to i tak religia ewoluuje zmieni tylko kilka faktów pod te naukowe tak żeby jej kontrast aż tak bardzo nie raził. Może będzie więcej ateistów a być może nawet większość ludzkości nie będzie wierzyć, to i tak skłonności do wiary w nas pozostaną przez długi jeszcze czas. I znają się zawsze fanatycy wymyślając kolejne absurdy. Może kiedyś ta się z nas to wyplenić całkiem ale to była by już interwencja biologiczna w naszą naturę bo bez tego to będzie bardzo trudne.

-- 21 sie 2014, 16:28 --

Co do myśli samobójczych, mam je dosyć często jednak mając świadomość tego że już nigdy nie będę miał możliwości zaistnieć i stało się to tylko raz teraz staram się jakoś przeżyć w tym świecie, kiedy czasem uda mi się znaleźć piękno tego świata ( coś po za małostkowymi problemami) wtedy chce mi się żyć i to daje mi jeszcze siłę.
abrakadabra xx

Myśli samobójcze

przez BastekM 21 sie 2014, 19:06
Nie mam pojęcia jak jest możliwe twierdzić ze Boga nie ma ?

Myśli samobójcze

przez abrakadabra xx 21 sie 2014, 19:11
BastekM napisał(a):Nie mam pojęcia jak jest możliwe twierdzić ze Boga nie ma ?

No pewnie że istnieje, przecież to jest oczywiste. A kto tak mówił? Dawaj go tutaj ;)
abrakadabra xx

Myśli samobójcze

przez torres 21 sie 2014, 19:16
Nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić, że Bóg jest.

Myśli samobójcze

przez 520m.n.p.m. 21 sie 2014, 19:22
torres napisał(a):Nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić, że Bóg jest.

Gdyby Bóg nie istniał, koniecznością stałoby się wynalezienie go.
Wolter
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

Myśli samobójcze

przez abrakadabra xx 21 sie 2014, 19:25
torres napisał(a):Nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić, że Bóg jest.

Na podstawie twierdzenia że wszystko co nie wyjaśnione może być możliwe. Może, jednak taka logika jest w przypadku kiedy badania, obserwacje mówią co innego.
abrakadabra xx

Sortuj wg