Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Saraid 01 wrz 2013, 15:22
freya, <tualm> wywal te mysli za okno i szczelnie je zamknij .
Saraid

Myśli samobójcze

przez freya 01 wrz 2013, 15:23
Saraid, chciałabym, aby tak się dało zrobić... :(
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Myśli samobójcze

przez Saraid 01 wrz 2013, 15:27
freya, kochana spróbuj chociaz trochę to minie wiesz o tym <pomagam Ci odpędzam czarne mysli>
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez freya 01 wrz 2013, 19:06
Saraid, jesteś kochana... dziękuję. Najadłam się benzo i jakoś funkcjonuję.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Myśli samobójcze

przez Saraid 01 wrz 2013, 19:08
freya, :*
Saraid

Myśli samobójcze

przez mrrafal 03 wrz 2013, 20:58
Niemalże cały dzień się zastanawiałem co mnie jeszcze powstrzymuje.

Myśli samobójcze

przez 0Rh+ 03 wrz 2013, 21:48
mrrafal napisał(a):Niemalże cały dzień się zastanawiałem co mnie jeszcze powstrzymuje.

Witaj,dawno się nie widzieliśmy.

Myśli samobójcze

przez PoznacSiebie 03 wrz 2013, 21:56
Ja mam bardzo często myśli samobójcze, jednakże jeśli miałbym je popełnić to nie w przypływie jakiś skrajnych emocji(których nie posiadam) tylko z zimnej kalkulacji że mi się nie opłaca żyć.
Obrazek
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Myśli samobójcze

przez rotten soul 03 wrz 2013, 22:03
PoznacSiebie,
j
eśli miałbym je popełnić to nie w przypływie jakiś skrajnych emocji(których nie posiadam) tylko z zimnej kalkulacji że mi się nie opłaca żyć.

U mnie byłoby to samo. Zimna kalkulacja. Jeszcze bym wypisał wszystko ładnie na kartce w podpunktach, że jeszcze bardziej to do mnie dotarło. Jednakże to by nie wystarczyło. Znam siebie. Ta sama zimna kalkulacja w połączeniu z instynktem przetrwania i strachem powstrzymała by mnie od tego. Musiałbym się bardzo mocno czymś znieczulić, żeby się odważyć na nieodwracalne.
rotten soul

Myśli samobójcze

przez PoznacSiebie 03 wrz 2013, 22:45
Ta sama zimna kalkulacja w połączeniu z instynktem przetrwania i strachem powstrzymała by mnie od tego. Musiałbym się bardzo mocno czymś znieczulić, żeby się odważyć na nieodwracalne.

dokładnie, potrzebny bodziec albo wyłączenie mechanizmów obronnych jakimiś dragami czy co.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Myśli samobójcze

przez vifi 03 wrz 2013, 23:52
"zimna kalkulacja". Ciekawe jakie racjonalne argumenty przemawiają za samobójstwem. Raczej to wygląda na stłumione emocje, albo po prostu nieznośny ból.

Myśli samobójcze

przez rotten soul 04 wrz 2013, 00:01
vifi,
Dla osób, które są szczęśliwe, i nie planowały nigdy zabicia siebie to żadne argumenty nie będą racjonalne. Samobójstwo będzie dla nich czymś nie do pomyślenia, totalną głupotą czy tchórzostwem jak to niektórzy potrafią nazwać.

Oczywiście oprócz tych powodów określonych w wyniku zimnej kalkulacji, doszłyby też te emocjonalne bo jedno z drugim się wiąże dość mocno przecież. Jakbym był z kamienia, to nie miał bym problemów psychicznych ani osobowościowych. Ta kalkulacja właśnie polegała by na wyłowieniu ich wszystkich z głowy i zebraniu do kupy. Wynikiem tego byłby bardzo niekorzystny bilans mojego życia, z którego wynikałoby jasno, że żyć, a raczej wegetować dalej nie warto.

Aha, jeszcze jedno. Konkretnych racjonalnych powodów do popełnienia samobójstwa odnoszących się do mnie Ci nie wypiszę. Jest to zbyt prywatne. Chociaż do tej pory na forum i tak sporo już namiauczałem o tym co mnie boli, więc część jest wiadoma.
rotten soul

Myśli samobójcze

przez 0Rh+ 04 wrz 2013, 00:23
vifi napisał(a):"zimna kalkulacja". Ciekawe jakie racjonalne argumenty przemawiają za samobójstwem. Raczej to wygląda na stłumione emocje, albo po prostu nieznośny ból.

Żaden ból ,żadne emocje . Prosta kalkulacja . Męczyć się ,albo nie . Wierzyć w lepszy świat...bądź nie.

Myśli samobójcze

przez New-Tenuis 04 wrz 2013, 00:26
PoznacSiebie napisał(a):Ja mam bardzo często myśli samobójcze, jednakże jeśli miałbym je popełnić to nie w przypływie jakiś skrajnych emocji(których nie posiadam) tylko z zimnej kalkulacji że mi się nie opłaca żyć.

Z moimi myślami samobójczymi (kurde, piszę teraz o nich jak o zwierzątku domowym - mój piesek, kotek, królik i myśli samobójcze) zawsze związane są skrajne emocje, które rozsadzają całą moją osobę od wewnątrz, biegam po pokoju jak powalona i szukam ostrych rzeczy, a jak je znajdę, zaczynam biegać z nimi po pokoju jak powalona (ale z jakiegoś powodu lęk przed fizycznym bólem zawsze brał górę, także nigdy go sobie nimi nie zadałam), a potem przychodzi czas, kiedy rozpaczliwie proszę najbliższe osoby o "wyjęcie mi tego z głowy". One nie mogą, ale sam fakt, że przy mnie są, po pewnym czasie mnie uspokaja.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Sortuj wg