Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Saraid 23 maja 2013, 01:31
Mushroom, nie ma za czym .
Saraid

Myśli samobójcze

przez Pieprz 23 maja 2013, 01:36
Saraid, tak by się wydawało nie? Ale od tego typu myśli też się można, może nie uzależnić ale polubić je. Mi było dobrze paradoksalnie z moimi myślami samobójczymi bo czułem że mam ostateczną broń w walce z beznadzieją mojego życia. I że w razie czego jej użyję.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Myśli samobójcze

przez Saraid 23 maja 2013, 01:38
Mushroom, rozumiem doskonale...
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez vifi 23 maja 2013, 18:13
One dają chwilową ulgę, a w między czasie coraz bardziej wnikają do naszej wyobraźni, zmniejszają naszą motywację do działania, które i tak nam nie wychodzi, aż w końcu krystalizuje się jakiś konkretny sposób, narasta stłumiony gniew i nie widzimy innego wyjścia.

Myśli samobójcze

przez Variable 24 maja 2013, 22:59
:(
Variable

Myśli samobójcze

przez Alienated 25 maja 2013, 02:39
Mushroom napisał(a):Saraid, tak by się wydawało nie? Ale od tego typu myśli też się można, może nie uzależnić ale polubić je. Mi było dobrze paradoksalnie z moimi myślami samobójczymi bo czułem że mam ostateczną broń w walce z beznadzieją mojego życia. I że w razie czego jej użyję.

Pamiętam, że jeszcze jako siedemnastoletni gówniarz, będąc u kresu wytrzymałości, uchwyciłem się właśnie takiej myśli, że zawsze mogę to wszystko zakończyć...
Niektórym może się to wydawać dziwnym, ale właśnie to pozwoliło mi wtedy jako tako stanąć na nogi...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

Myśli samobójcze

przez Saraid 25 maja 2013, 03:20
Alienated, bo coś w tym jest,że żyje się łatwiej mając jakieś wyjście ...w razie?
Saraid

Myśli samobójcze

przez slow motion 25 maja 2013, 09:33
Alienated, Mushroom, dokładnie tak miałam jak Wy. Zawsze sobie powtarzałam, że przecież mogę skończyć to cierpienie. Utkwił mi w pamięci film dokumentalny "Most Samobójców" i w tamtym okresie myślałam o tym, żeby nazbierać kasę i pojechać tam skończyć to wszystko.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Myśli samobójcze

przez Alienated 25 maja 2013, 09:38
Saraid, dokładnie tak właśnie jest... Chyba najgorszym co może nas spotkać w kryzysie jest poczucie całkowitego osaczenia...
Choć też zupełnie odmienną kwestię stanowi czy sam kryzys jest efektem okoliczności zewnętrznych, czy też czegoś co zżera nas od środka...
W tym drugim przypadku myśl o ukróceniu sobie cierpień nie przynosi już takiego ukojenia...

-- 25 maja 2013, 08:41 --

slow motion, oglądałem niedawno na YouTube dokument o lesie samobójców w Japonii... Przyznaję, że poczułem się trochę nieswojo...
Wolałbym nie wczuwać się raczej w atmosferę czyjejś śmierci, a załatwić to po swojemu...

Myśli samobójcze

przez Saraid 25 maja 2013, 09:44
Alienated, czasem te okoliczności mogą się przeplatać ze sobą,nakładać na siebie
powstaje poczucie totalnej bezsilności,ale furtka zawsze z tą mozliwością jest otwarta ....wtedy wokól robi się
jakby lużniej nie ma wewnątrz takiej presji.
Saraid

Myśli samobójcze

przez slow motion 25 maja 2013, 09:48
Alienated, To tylko świadczy o tym, że jest z Tobą lepiej, bo uwierz, że w tamtym okresie gdy oglądałam ten film to dominowały we mnie nieszczęśliwe uczucia.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Myśli samobójcze

przez Alienated 25 maja 2013, 09:49
Saraid, no w sumie też prawda... Bo przecież tego rodzaju pomysły w głowie zupełnie zdrowej osoby się raczej nie rodzą...
W wielu przypadkach dochodzi też poczucie odpowiedzialności za innych... To jednak stopuje... Wytwarza dodatkową presję, i wiesz, że nie możesz ot tak pozamykać za sobą wszystkich furtek... Odwrócić się od świata i...

-- 25 maja 2013, 08:52 --

slow motion, przy niestabilnym obrazie Ja, wszystko zmienia się niekiedy jak w kalejdoskopie...
Dziś jest zupełnie dobrze. -Bo akurat jest ;)
A za kilka godzin jakby zaczynała się do Twojego mózgu sączyć jakaś toksyna... Przestajesz rozumieć dlaczego jeszcze do niedawna było dobrze... Jest tylko teraz...

Myśli samobójcze

przez Marga_rita 29 maja 2013, 08:42
Nie wiem czy to myśli samobójcze....one są,ale ja chce żyć dlatego,że panicznie boję się śmierci. Śmieszne co? Niedoszła samobójczyni boi się śmierci...Kiedyś tak nie było...Teraz? Chciałabym poprostu NIE ISTNIEĆ!

Myśli samobójcze

przez Saraid 29 maja 2013, 09:24
Marga_rita, mam odwrotnie,nie boje się śmierci ,bardziej życia.
Saraid

Sortuj wg