Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Abbey 02 lut 2012, 00:26
Rindpvp, czasem to daję motywację, by żyć, czasem nie. Bo czasem jest siła, by żyć na złość, ale czasem tych sił nie ma i dochodzi myśl 'może na serio jestem do niczego i tylko przeszkadzam i nie powinno mnie tu być?'.
I gdy płaczę nocą szukając motywacji powtarzam sobie 'jeszcze trzy lata, wyjedziesz na studia, odpoczniesz od niego, zaczniesz żyć swoim życiem'. I znów pojawia się problem, bo... Boję się ludzi. Ale muszę to przezwyciężyć. Nawet, jeśli będzie trudno, muszę sobie poradzić, muszę stąd uciec, wyjechać najlepiej z tego kraju i ewentualnie wysyłać kartki świąteczne. To mi się marzy. Cholernie mi się marzy...
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Myśli samobójcze

przez Nel 02 lut 2012, 00:27
Rindpvp, trudno jest zrozumiec co sie dzieje w cudzej głowie, ja wielu ludzkich zachowań nie rozumiem....ale czasami nie rozumiem i swoich...nie wiem co sie dzieje w mojej głowie i boje sie ze nie mam pewnosci co zrobię....moze to o to chodzi....nie wiem....
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Myśli samobójcze

przez Rindpvp 02 lut 2012, 00:49
Sory robiłem żarcie :P
Vett
Ja jak mieszkałem u ojca to myślałem tylko jak się stąmtąd wyrwać, rzeczą jaka utrzymywała mnie przy życiu było myślenie o moich braciach i mamie oraz domku który był rodzinnym bezpiecznym, pozbawionym przemocy miejscem. Nigdy nie byłem na tyle zaawansowanym stopniu by przez to płakać, jestem inny, jak każdy.
Jedyne co moge Ci poradzić to żyj przyszłością. I zastanów się nad swoimi powiedzmy "wadami". Boisz się ludzi tak? A kto by się nie bał mając tate który mówi takie rzeczy? Zanalizuj siebie ;) Odnajdź siebie w tym wszystkim. Pozostań silna! :D

Błękitna abstrakcja

Masz nerwice? W nerwicy pomagają 2 rzeczy. 1: Włączenie krytycznego myślenia. (nie wiem jak inaczej to napisać, musisz myśleć racjonalnie przez nerwicę ten krytycyzm jest zaniżony... 2. Że tak to nazwę, zrób sobie analize psychologiczną, to pomaga odnaleźć siebie i określić kim się jest. Już wyjasniam : W momencie gdy masz jakieś traumatyczne przeżycia przechodzi to może to przejść w dalszym życiu na fobie. Tak jak ma vett, boi się ludzi, przez najprawdopodobniej ojca (nie jestem psychologiem! :D) Np. moją przyczyną nerwicy jest to że mieszkałem odizolowany od świata z ojcem przez 7 lat, potem wyszedłem i zacząłem dorastać, dorastać? Hmm, raczej być dalej dzieciakiem który zatrzymał się w rozwoju przez ojca. Przyczyną mojej nerwicy było też to że nakręcałem się że mogą na nas napaść talibowie, albo inne gówno. Zacząłem to zauważać po objawach typowej nerwicy (ostre stany lękowe). O to chodzi byś powiązała to co się wydarzyło w twoim życiu z tym jaka jesteś, i co jest tego przyczyną :). Dasz radę
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez Nola 02 lut 2012, 02:13
Widze, ze niektorzy z Was rzeczywiscie nie rozumieja samobojcow. Przeciez przyszly samobojca ma gdzies walke, po prostu chce, zeby wszystko sie skonczylo. Uslyszenie 'walcz' to tak jak uslyszenie 'wszystko bedzie w porzadku' przy depresji. Taka osoba jest w stanie zrobic absolutnie wszystko by jak najszybciej przestac czuc tak, jak czuje sie w tym momencie i przytlacza to wszystkie wyzsze uczucia takie jak troska o rodzine. Jezeli jeszcze cenisz jakakolwiek wartosc w swoim zyciu to znaczy, ze to nie jest etap kompletnej desperacji. Jest to powazny krok i nie wiem, czy ktos kto nie byl w takiej sytuacji jest w stanie sobie to wyobrazic.

Ja mam stale tendencje autodestrukcyjne utrzymujace sie od 8 roku zycia (nie sa czeste, po prostu stale) i tym, co mi pomoglo bylo uswiadomienie sobie, ze nie pozostaje mi nic innego niz to zycie i wiem, ze zyc nie musze i jest to opcjonalne. W kazdej chwili moge to zmienic znajac sposob majacy 100% skutecznosc. I ta mysl paradoksalnie daje mi duzo spokoju bo moge zrobic doslownie wszystko dzieki temu, ze nie czuje przywiazania do swojej egzystencji. Dzieki tej swiadomosci, ze moge podjac te decyzje, zadne wydarzenia nie moga doprowadzic mnie do ekstremalnych stanow bo wszystko jest opcjonalne. Nie wiem, czy cos daje wieksza wolnosc niz pozbycie sie strachu przed smiercia.

Myśli samobójcze

przez Kiya 02 lut 2012, 02:23
W kazdej chwili moge to zmienic znajac sposob majacy 100% skutecznosc. I ta mysl paradoksalnie daje mi duzo spokoju

Rozumiem Cię bardzo dobrze, a w każdym razie tak mi się wydaje. Prawie codziennie myślę o śmierci, ale nawet gdybym chciała to zrobić... nie wiem jak. Boję się, że przeżyję. Nie wiem, co mogłoby mi dać tych 100% skuteczności. Podejrzewam, że gdybym wiedziała - przestałabym o tym myśleć. Po prostu miałabym świadomość, że w razie czego zawsze mogę to zrobić, że moje życie jest w moich rękach...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Myśli samobójcze

przez petra 02 lut 2012, 16:44
juz nie chce, juz nie mam siły, za bardzo boli, chce juz umrzec, nie dam rady wiecej zniesc, nie chce, juz nie chce, juz mi obojetne
petra

Myśli samobójcze

przez Laima 02 lut 2012, 16:46
petruszka30, Kochana co się dzieje :-| takiej Cię nie znam :-|
Laima

Myśli samobójcze

przez nextMatii 02 lut 2012, 17:05
Petruszka nie daj sie.....jestes silna
buziaki.....
nextMatii

Myśli samobójcze

przez Abbey 02 lut 2012, 21:29
Znowu się na tym łapię. I to znów przez rodziców. Cholera, dali mi życie, a teraz jakby usilnie próbowali uczestniczyć w jego zakończeniu :why:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Myśli samobójcze

przez Dariusz_wawa 02 lut 2012, 21:41
petruszka30 napisał(a):juz nie chce, juz nie mam siły, za bardzo boli, chce juz umrzec, nie dam rady wiecej zniesc, nie chce, juz nie chce, juz mi obojetne

petruszka30 no coś Ty -FORZA MILAN będzie :great:
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

Myśli samobójcze

przez Midas 02 lut 2012, 21:48
petruszka30, fajna wesoła kobieta jesteś, pomyśl że moment załamania przejdzie...no i tak jak Dariusz_wawa, napisał niedługo LM z Twoim Milanem :great:
Padłeś?! Powstań!!

Myśli samobójcze

przez _someone_ 03 lut 2012, 06:31
Ja od pewnego czasu myślę, że niektórzy muszą odczuwać piekło za życia. Tak już jest i trudno to zmienić. Może tak już musi być. Trzeba się pogodzić, jeśli chce się żyć. Nie ma wyjścia :roll:

Myśli samobójcze

przez idle 03 lut 2012, 08:30
Nie chcę takich myśli, nie sądzę, że byłabym w stanie się zabić właśnie teraz, a to jedyne myśli, jakie ostatnio podsuwa mi mój mózg. Frustruje mnie to i przeraża. Ustaliłam wbrew sobie, że dają sobie czas do końca roku na poprawę jakości życia, a jak nie wyjdzie, to co? Zupełnie, jakby ktoś działał za mnie.
idle

Myśli samobójcze

przez shinobi 03 lut 2012, 11:25
a to jedyne myśli, jakie ostatnio podsuwa mi mój mózg

Mi też. Nie ma dnia, żebym nie wyobrażał sobie jak się wieszam.

Sortuj wg