Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez kornelia_lilia 03 wrz 2011, 09:44
ewap99 napisał(a):kornelia_lilia, owszem zycie to nie bajka ale sa ludzie którzy choc niektóe chwile moga uczynic lezejszymi,piekniejszymi i na nic jeszcze nie jest za późno póki jestes,uwierz mi

też tak kiedyś myślałam, ale już nie mam złudzeń, wszystko i wszyscy mnie wkurzają albo ranią, takze pewne osoby, raczej ich wypowiedzi na forum, już mi nic nie pozostaje. Ja wszystko niszczę, ta agresja, rozdrażnienie albo mnie zabije albo kogoś innego. Jak długo można żyć w bólu psych. i fizycznym., sama już nie wiem dlaczego ja to piszę obcym ludziom. jedno jest pewne, że to forum w jakiś sposób nauczyło wyrażać swoje emocje, lęki itp. Zawsze byłam sama ze swoimi problemami i je dusiłam w sobie, ale już nie mam sił walczyć z tym wszystkim. Po prostu wypaliłam się, nie mam motywacji, juz jej nie mam. Po co ma się człowiek męczyć, skoro wie, że już nigdy nie będzie w pełni zadowolony. nigdy nie osiągnę tego, o czym marzyłam. A ja kretynka łudziłam się i liczyłam na cud, ale już na to nie liczę.

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 09:47
L4 nie obowiązuje na umowie zlecenie
czarna roza

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 09:52
Po co ma się człowiek męczyć, skoro wie, że już nigdy nie będzie w pełni zadowolony. nigdy nie osiągnę tego, o czym marzyłam. A ja kretynka łudziłam się i liczyłam na cud, ale już na to nie liczę.

czemu uwazasz ze nie da ci sie zrealizowac marzeń? o czy marzyłaś?

-- 03 wrz 2011, 09:54 --

Wiesz czarna róża na tu i teraz nie wiesz co zaleci psychiatra a jeśli mu nie powiesz szczerz to moze błednie cie zdiagnozowac ,to raczej nie pomaga
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez ala69 03 wrz 2011, 09:58
kornelia_lilia,
Ja cały czas doswiadczam bólu.Tego psychicznego też.Nie tylko Ty cierpisz.Tez dusiłam wszystko w sobie i efekt był taki ze popadłam w cięzką depresję z którą się zmagam do dziś.
A jak to napisał Viktor Frankl-czego nie możesz zmienić,zaakceptuj.Ja też wszystkich marzeń nie zrealizuję,musiałam przewartościowac swoje plany.Ale zawsze moge mieć inne plany i cele do których mogę dążyć.I mam.A piszesz na forum,bo w głebi duszy chcesz życ tylko nie wiesz od czego zacząć.Może na początek od poszukania i przyjęcia pomocy?A poza tym,wszyscy tu doświadczamy podobnych emocji i stanów.A kto jak nie inny "psychol" zrozumie drugiego?

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 10:01
Masz racje ala69 tylko ktos kto doświadcza doskonale rozumie i myśle ze właśnie my sami możemy najlepiej sie wspierać w trudniejszych chwilach

Myśli samobójcze

przez ala69 03 wrz 2011, 10:03
kornelia_lilia,
Cudów tu nie ma.Tylko ciężka praca,wręcz harówa,nad sobą i swoimi emocjami.Samo nie przyjdzie.Trwanie w takim stanie prowadzi do jednego-samozniszczenia.Wiem,co piszę.Przerabiałam to.To droga donikąd

Myśli samobójcze

przez kornelia_lilia 03 wrz 2011, 10:06
[quote="ala69"]kornelia_lilia,
A co myslisz ,że jesteś pępkiem świata? Skrzywdzisz przede wszystkim siebie.Wiem,że w trudnych momentach widzi się tylko czerń i szarość.Regularnie to przerabiam.Co nie znaczy,ze zycie nie ma kolorów.A są przecież specjalne infolinie,które oferują pomoc ludziom,którzy stracili smak zycia.Nie mam przy sobie tych numerów,ale się dowiem i Ci je podeślę.A tak naprawdę,gdybyś nie chciała walczyć,to nie byłoby Cię na forum.Bo tu ludzie walczą.O siebie
i swoje zycie

Nigdy się nie uważałam za pępęk świata, nigdy nie byłam najważniejsza. Rodzina skutecznie to pokazywała, niby nie było patologii, ale to nigdy nie był szczęśliwy dom, przynajmniej dla mnie. To przez nich i przez opinie róznych obcych ludzi, takze na forum traciłam stopniowo pewność siebie. Nie chcę być całe życie gorsza, brzydsza, głupia. A jak mam zadzwonić, skoro pisałam, że tel. nie działa. Weszłam na forum, żeby się przekonać, czy to jaka jestem to wynik problemów emocjonalnych czy po prostu mojego charakteru, ale źle zrobiłam, tylko jeszcze bardziej się pogrążyłam w swej niskiej samoocenie, nie oczekuję miłych słów, chce wywalić te wszystkie emocje z serca i z głowy, fakt mogę to napisać po prostu np. w wordzie, nie obchodzi mnie już czy ktoś to przeczyta czy nie i ja to odbierze. ja nikogo nie obchodzę, pewnie to tez moja wina. Nie mam siły udawać, ze wszystko jest dobrze.

Myśli samobójcze

przez ala69 03 wrz 2011, 10:07
czarna roza,
Jesli nie L 4 to terapia i stały kontakt z lekarzem.Ja też pracuję,czasem po 12 godzin.Ale bez kontaktu z moim psych. to prawdopodobnie miałabym już sosnowy garniturek

-- 03 wrz 2011, 10:16 --

kornelia_lilia,
Cholera jasna.
A myslisz ,że jaką ja mam samoocenę?Wysoką? Gdyby tak było,to nie brałabym leków i nie uczestniczyłabym w terapii.Moja rodzina skutecznie mi dowala.Bo nie liczy się to co osiągnęłam.Bo zawsze mozna lepiej i więcej.Wiesz ile razy czuję pustkę ,osamotnienie i niezrozumienie?Ile razy chciałabym nie czuć?Wiele.cały czas zmagam się z czarnymi myślami.Więc nie jesteś nienormalna tylko w cięzkiej depresji.A to trzeba leczyć.Samo nie przejdzie

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 10:20
Kornelia napisałaś
ja nikogo nie obchodzę, pewnie to tez moja wina.
a ja sie z tym nie zgodzę gdybyś nikogo nie obchodziła nikt nie reagowałby na twoje wpisy taka jest prawda a skoro reagują i piszą i podpowiadaja to i owo znaczy chcą pomóc= dla nich jestes ważna .Nie stawiaj na to ze świat jest czarno biały,ze jest wszystko albo nic...zycie to wiele odcieni szarości w które czesem wpleciemy kilka kolorkow czego i tobir z serca życzę

Myśli samobójcze

przez ala69 03 wrz 2011, 10:27
kornelia_lilia,
I nikt Ci nie każe udawać,że jest dobrze.A to co odczuwasz teraz to wynik depresji a nie Twojego charakteru.I dobrze ,że piszesz.Że wywalasz złe emocje.to juz pierwszy krok.I ma rację ewap99,ze gdyby się nikt Tobą nie przejmował,to nie byłoby tych postów.Ja od godziny powinnam byc na targach.A co robię? Piszę do Ciebie.To nic nie znaczy? Walcz i nie daj się.Trzymamy za Ciebie.

Myśli samobójcze

przez Artemizja 03 wrz 2011, 10:55
kornelia_lilia, wiesz, ja też myślę, że dobrze, że napisałaś.Być może drażnią Cię wypowiedzi forumowiczów, być może w tym i moje, aczkolwiek nie uważam tego za coś źle o Tobie świadczącego.Masz prawo do tego, że by to Cię drażnilo.Kto Ci zabroni?To wcale nie jest zła cecha charakteru tylko po prostu ludzka.Ciszę, że jestes z nami na forum.I cieszę się, że piszesz, bo mam nadzieję, że Ci to pomoże.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Myśli samobójcze

przez miki74 03 wrz 2011, 11:10
czarna roza napisał(a):Inny wybór? Albo pójdę na oddział i zrezygnuje z pracy albo zrezygnuje z leczenia i będę pracować. Wybieram to drugie
Wątpię, by to był rozsądny wybór. Gdybyś mogła bez leczenia się obyć, to nie byłoby Cię tutaj na forum, bo byś nie miała już żadnych problemów. Radzę przemyśleć jeszcze raz swoją powyższą alternatywę.
miki74

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 11:19
Nie mogę pozwolić sobie na to by przestać pracować a mój lekarz tego nie rozumie
czarna roza

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 11:30
Albo wybiera mniejsze zło pomyslałas o tym?

Sortuj wg