Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez czarna roza 02 wrz 2011, 16:26
Nie chce już żyć! /cenzura/ jakie to wszystko jest do dupy. Czemu nie mogę przestać myśleć o śmierci, chce być poprostu normalna ale nie, ciągle myślę o samobójstwie że to najlepsze rozwiązanie, że tylko śmierć zakończy to wszystko
czarna roza

Myśli samobójcze

przez Agasaya 02 wrz 2011, 16:34
czarna roza, te myśli wywołuje choroba... nie odbieraj sobie szansy na prawdziwe rozwiązywanie problemów... zobacz ile wytrzymałaś... jesteś w stanie wytrzymać drugie tyle i kolejne...
Agasaya

Myśli samobójcze

przez czarna roza 02 wrz 2011, 20:29
Chce tylko zasnąć
czarna roza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez Paranoja 02 wrz 2011, 20:35
czarna roza, mam kolegę który przeżyl śmierć kliniczną po tym jak chciał się zabic. Połknął leki. Spytałam co czuł. Opowiadał, że każdą emocję czuł znacznie silniej, a jedyne o czym pomyślał, kiedy już teoretycznie byl na tamtym świecie to to, że strasznie żałuje tego co zrobił. Nagle jakoś do niego doszło, że te problemy z którymi się zmagał, że te powodu dla których to zrobił są nic nie warte, że nie warto było. Teraz żyje, jednak okazało się że ma raka, ale stara się żyć każdym dniem najlepiej jak może. pisze bloga, bo niestety mówi, że wiele rzeczy zapomina. i pisze dla siebie, żeby sam mógł to poczytać i pamiętać co robił chociażby wczoraj.

Różo!!! nie bądź egoistką! Tak naprawdę nie żyjesz dla nikogo. Żyjesz dla siebie.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Myśli samobójcze

przez kornelia_lilia 02 wrz 2011, 23:31
a po co żyć kiedy nic się nie ma. pracy, kasy, zdrowia, urody, wsparcia, czułości. Im częściej jestem tu na forum ,tym mniej mam złudzeń, że będzie kiedykolwiek dobrze, zawsze będzie coś nie tak. zawsze

-- 02 wrz 2011, 23:36 --

kiedy człowiek traci nadzieje, nie może znieść ciągłej krytyki co ma robić, chce zniknąć, chce aby przestało boleć,

Myśli samobójcze

przez ala69 02 wrz 2011, 23:44
kornelia_lilia,
Właśnie tak teraz czuję.robiłam dzis wszystko żeby odgonić destrukcyjne myśli.Biegałam,
wysprzątałam dom,zrobiłam pranie.I nic.Coraz gorzej.Ta przemożna chęć aby wziąć leki,zasnąć na zawsze.Nic nie czuć.Biorę leki,chodzę co tydzień na terapię i guzik.Nienawidzę samej siebie.Własnej słabości i niemocy. :evil:

Myśli samobójcze

przez miki74 02 wrz 2011, 23:54
A może spróbuj być dla siebie łagodniejsza? Czemu nie miałabyś od czasu do czasu być słaba?
miki74

Myśli samobójcze

przez ala69 02 wrz 2011, 23:55
Ale cholera nie dam się. :silence: Jeszcze nie teraz :!: Jak będzie trzeba,pójdę pobiegać i trzeci raz.Niech to szlag.

-- 02 wrz 2011, 23:58 --

miki74,
Bo aby przetrwać w domu musiałam być twarda.I wpajano mi od dzieciństwa,że tylko silni mają rację.

-- 03 wrz 2011, 00:07 --

Dam radę!!!Muszę!Chcę!!! Idę wsadzić głowę pod prysznic :evil:

Myśli samobójcze

przez miki74 03 wrz 2011, 00:08
ala69 napisał(a):miki74,
Bo aby przetrwać w domu musiałam być twarda.I wpajano mi od dzieciństwa,że tylko silni mają rację.
No powiedz, Alu, czemu mnie nie zdziwiłaś zasadami panującymi w Twoim dzieciństwie (a dokładniej - domu rodzinnym)? ;) Może pora przyszła na to, by zweryfikować te zasady, którymi żyjesz od dzieciństwa? Czy naprawdę uważasz, że "tylko silni mają rację"? Czy naprawdę uważasz, że dobrą zasadą przyświecającą w życiu jest: "bądź twarda, by przetrwać"? Co taka zasada mówi o życiu, jak taka zasada nastawia do życia?
miki74

Myśli samobójcze

przez ala69 03 wrz 2011, 00:24
miki74,
Ha,Zimny prysznic rozjaśnia umysł a,że przy tym trochę sobie popłakałam...Lepiej.Oczywiście,
że takie myslenie jest złe.Ale lata prania mózgu zrobiły swoje.Pracuję nad tym na terapii ale niestety to proces długotrwały i zdarzają się momenty kryzysowe,jak dzisiaj.

Myśli samobójcze

przez miki74 03 wrz 2011, 00:27
Pytanie powstaje , czy takie myślenie jest złe nie tylko wtedy, gdy o nim czytasz na forum, lecz także wtedy, gdy takie myśli przychodzą Ci do głowy.
miki74

Myśli samobójcze

przez ala69 03 wrz 2011, 00:39
miki74,
W obydwu przypadkach ten tok rozumowy jest błędny.Ale gdy jestem sama,często moje myśli biegną starymi torami i trudno jest je zawrócić z niewłaściwej ścieżki. :bezradny:

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 07:38
czasem przydatny jest zaufany ludź któemu mozna powiedziec o takch myślach ,masz takiego?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 08:31
Nikomu nie można zaufać, on i tak kiedyś wykorzysta to, każdy dzień jest coraz trudniejszy, z każdym dniem myśli coraz silniejsze, one już nie dawają mi żyć. We wtorek wizyta u psychiatry ale jemu już też nie mogę ufać, jeżeli mu to wszystko powiem to mnie zamknie w szpitalu a nie chce
czarna roza

Sortuj wg