Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Nevada 16 maja 2011, 14:11
no i znowu wykorzystałam fakt, że nikogo nie ma w domu. wzięłam reklamówkę i zawiązałam sobie na głowie. w końcu wymiękłam jak zawsze, taki ze mnie tchórz :/ nie wiem czy czuję się teraz dobrze, czy źle. w każdym razie jeszcze pożyję.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

Myśli samobójcze

przez junkie 17 maja 2011, 20:34
lubie takie pytania o istnienie boga
i o to czy warto brac tabletki
a o samobojswie pisac juz nie bede bo mam nadzieje ze z tego wyroslem-w koncu jutro mam urodziny :angel:

Myśli samobójcze

przez _asia_ 19 maja 2011, 18:23
myśli samobójcze mam ostatnio codziennie. z bezradności, ze zmęczenia, z bólu, z braku nadziei.
co mnie jednak powstrzymuje przed popełnieniem samobójstwa?
1) niepewność, co będzie dalej - czy coś będzie (a jeśli tak, to co się ze mną stanie), czy zniknę i koniec (to dziwne, ale tego stanu też się boję)
2) że coś nie wyjdzie, pójdzie nie tak i jak pisała gdzieś naranja - można wtedy zostać kaleką, zrobić sobie krzywdę na całe życie
3) jestem strasznie uparta i nie potrafię się tak po prostu poddać.
:roll:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez naranja 19 maja 2011, 18:26
junkie napisał(a):a o samobojswie pisac juz nie bede bo mam nadzieje ze z tego wyroslem

Nie kumam... z pisania czy z myślenia o tym?
Przecież to nie ma związku z wiekiem, ale z poziomem cierpienia.

Myśli samobójcze

przez manko 19 maja 2011, 19:07
gdybyście chcieli naprawdę popełni samobójstwo to by was tu już dawno nie było. Ludzie którzy naprawdę chcą odejść z tego świata to nie piszą o tym tylko w ciszy odchodzą... Ale mało kogo na to stać. Ludzie czasami mają takie momenty w życiu że jak nie ma nikogo w pobliżu kto by podał im pomocną dłoń to odchodzą...czasami bezsensownie.

-- 19 maja 2011, 19:23 --

mówicie że Boga nie ma....tak mówią ludzie którzy nie wiedzą co to miłość...Bóg jest miłością - jeśli ktoś mówi że Boga nie ma to nie wie co to miłość. Prawdopodobnie większość z was cierpi na zespół niezaspokojenia emocjonalnego...

Myśli samobójcze

przez NIEwrociszTU 19 maja 2011, 19:38
Nie zgodzę się z Tobą do końca. To jest wiele osób włącznie ze mną które już mają za sobą próbę samobójczą. Nie udało się im bo ktoś ich uratował albo organizm był na tyle silny , że te dawki okazały się niewystarczające. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich.
Ludzie czasami mają takie momenty w życiu że jak nie ma nikogo w pobliżu kto by podał im pomocną dłoń to odchodzą...czasami bezsensownie.

No właśnie , może właśnie dlatego powstało to forum. Żeby tacy ludzie się znaleźli co pomogą i wesprą człowieka załamanego, żeby ten bezsensownie nie odchodził. A oczywiście jaką podejmie decyzje , to jego wybór.

Ja też nie wierzę w uosobienie Boga. Wierzę w materię , siłę czy energię. Na pewno nie w Pana z brodą. Ale jeśli wiara Ci pomaga w codziennym życiu, to jak najbardziej nie będę tego oceniała. W sumie to nawet chyba Ci zazdroszczę.
Everybody's playing the game
But nobody's rules are the same

Myśli samobójcze

przez Agasaya 19 maja 2011, 19:39
manko, po pierwsze temat jest o myślach samobójczych... MYŚLACH... a myśli nie muszą być zgodne z działaniami,
po drugie
Ludzie którzy naprawdę chcą odejść z tego świata to nie piszą o tym tylko w ciszy odchodzą...
tak piszą tylko ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o czym mówią... Samobójstwa dokonują zarówno osoby które o tym mówią jak i te które o tym nie mówiły nigdy...

ja mówię że boga nie ma... i zmartwię cię- wiem czym jest miłość
pozdrawiam ciepło
Agasaya

Myśli samobójcze

przez manko 19 maja 2011, 19:46
no dobra - może i macie racje.

Myśli samobójcze

przez NIEwrociszTU 19 maja 2011, 19:49
Tu nie chodzi o to kto ma rację a kto nie. Każdy ma inny pogląd na dany temat. Ale nie oceniaj...

Myśli samobójcze

przez Agasaya 19 maja 2011, 19:54
zgadzam się z NIEwrociszTU, :smile:
Agasaya

Myśli samobójcze

przez manko 20 maja 2011, 08:10
ja zostanę jednak przy sowim że prawdziwi samobójcy o tym nie piszą..tylko przechodzą do czynu i odchodzą...

Myśli samobójcze

przez ewap99 20 maja 2011, 08:31
Nie masz racji manko znałam kogos komu osoba nieraz sugerowała takie mysli przez rok prawie teraz juz jej nie ma,wiec jak widac nie mozemy tego wziac za pewnik.prawda jest taka ze mówienie o takich myslach,zamiarach najczesciej jest wołaniem o pomoc.Odróżnic tu nalezy tzw mysli rezygnacyjne od samobójczych mimo że bardzo sa podbne do siebie.
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Myśli samobójcze

przez NIEwrociszTU 21 maja 2011, 09:25
ja też się nie zgadzam. Wbrew pozorom bardzo ciężko jest się otworzyć w tak osobistej sprawie. Ludzi którzy glosno wołają o pomoc nie można unikać i odtracać bo czesto właśnie wtedy dochodzi do samobójstw. To wszystko zależy od jednostki. Pamietaj.

Myśli samobójcze

przez InnerChange 27 maja 2011, 22:50
jedno pytanie...jakie macie DOWODY, ze Boga nie ma??

Ja nie mam zadnych, ze go nie ma, nie mam tez zadnych, ze jest...sa przekazy, swiadectwa i jest WIARA.
"...Wierze w Jednego Boga - Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi i wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych..."

Sortuj wg