Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Re: Depresja, myśli samobójcze. Co robić?

przez bieszczadniczka 19 gru 2010, 22:06
Czy to, że ktoś myśli o tym, jakby to było, gdyby się umarło, powinno wzbudzać jakieś obawy?
"Wszystko mnie boli, gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie"...
Sted.

przez paradoksy 19 gru 2010, 22:21
bieszczadniczka napisał(a):Czy to, że ktoś myśli o tym, jakby to było, gdyby się umarło, powinno wzbudzać jakieś obawy?

w psychologii to się nazywa "zwiewne myśli s"...
paradoksy

przez coma 19 gru 2010, 22:22
paradoksy napisał(a): w psychologii to się nazywa "zwiewne myśli s"...
o jak ładnie :105: :roll:
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 19 gru 2010, 22:38
coma, nom... wiem, bo sama tak mam.

bieszczadniczka, tak, to powinno wzbudzać obawy - coś jest nie tak.
paradoksy

przez bieszczadniczka 19 gru 2010, 22:51
Ja od jakiegoś czasu wciąż o tym myślę... Psychiatra tylko zanotowała to w karcie pacjenta. A spotkanie z psychologiem dopiero pod koniec stycznia. No nic. Trzeba jakoś dać radę.
"Wszystko mnie boli, gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie"...
Sted.

przez M18 21 gru 2010, 01:58
Ja już nie wiem co jest ze mną nie tak - totalny brak uczuć a jednak czasami potrafię w sobie wyzwolić na chwilę np smutek podam przykład:
Ostatnio przypadkiem trafiłem na piosenkę "Robbie Williams - Milennium" i bardzo przypomniało mi to jakieś uczucie z dzieciństwa ale nie wiem dokładnie co, po chwili ta piosenka wyzwoliła we mnie myśli : "kiedyś byłem lepszy", "teraz jestem śmieciem" "chciałbym nigdy nie istnieć" itp. uroniłem kilka łez i ostatecznie wszystko sprowadziło się do myśli samobójczych, mam ochotę się zabić ale wiem że nie jestem na tyle odważny i nie mogę tego zrobić. Ta bezsilność wobec mojego bytu sprawia, że moja wartość siebie spada coraz bardziej czuje się coraz mniej potrzebny na tym świecie i coraz bardziej chcę umrzeć takie dziwne błędne koło.
M18

przez ta_zła 23 gru 2010, 02:56
czuję jak staczam się na samo dno. coraz częściej myślę nad tym jak i kiedy, tylko właściwie nie mam odwagi, bo boję się tego, co będzie po śmierci. niczego więcej. to beznadziejne uczucie czuć się nikim mnie pogrąża. nie mam po co wstawać z łóżka, to chore.

myśli samobójcze

przez Sebo_07 23 gru 2010, 18:59
---
Ostatnio edytowano 27 gru 2010, 16:17 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel!

przez ona1234 24 gru 2010, 00:35
Czesc Sebastian napisałam Ci na prywatna wiadomość mój numer gg. Bradzo chętnie z Tobą popisze. Można powiedzieć, że miałam podobną sytuację w rodzinie. Odezwij sie:)

przez dogomaniaczka 24 gru 2010, 15:07
a co robić jak mam myśli samobójcze w wigilie a jedyna osoba która umie mnie uspokoić jest 200km ode mnie...................?
dogomaniaczka

przez *Monika* 24 gru 2010, 19:48
dominika92, Dominisiu tulę Cię, trzymaj się. Zły okres minie i pamiętaj...będzie lepiej!
Trzymaj się jakoś!
Obrazek
Główny Moderator

przez dogomaniaczka 24 gru 2010, 20:10
Monika1974, dziękuję.. już mi trochę lepiej na szczęście..oby do poniedziałku.. :roll:
dogomaniaczka

myśli samobójcze

przez Sebo_07 26 gru 2010, 12:27
witam nazywam się sebastian i mam 22 lata mam problem od jakiegoś czasu mam myśli samobójcze zaczeło się to w 2007 roku na rozpoczęcie roku szkolnego byłem z kolega w barze i wypiliśmy trochę i pośliśmy na rozpoczęcie roku szkolnego troszeczke pijani i potem pojechaliśmy do domu kolega ukradł ojcu samochód i pojechaliśmy do kolegi sióstr ciotecznych kilka km od nas wszystko było dobrze dojechaliśmy dobrze ,pogadaliśmy i jak wracaliśmy kolega wyprzedzał na trzeciego i przy 120 km/h zaczelo nas zarzucać i uderzylismy w drzewo tyłem samochodu butle z gazem wyrwalo i gdzies poleciala tyle szczęścia ze nie wybuchla i jeszcze świadkowie mówili ze widzieli ze próbował mnie wepchac za kierownice zeby było wszystko na mnie ale nie udalo mu się samochód byl skasowany prawie do przodnich siedzeń byl to samochód marki ford escord i trafiem do szpitala na intesywną terapie mówili mojej mamie że najbliższe godziny pokaża co bedzie dalej mialem uszkodzony pień mózgu zapadlem w śpiączke przez prawie 2 tygodnie ale nie byla to śpiączka farmakologiczna tylko przez to uderzenie mialem dwa wgniecenia na mózgu jedno o srednicy 7 mm a drugie 5 i po jakimś czasie wyszedlem ze szpitala ze szkoły mnie wywalili po jakim s czasie próbowalem isc do szkoły ale nie dałem rady wszustko co nauczyciel tłumaczyl na lekcji to odrazu wylatywalo mi z glowy nie mam dobrej pamieciu po tym uderzeniu w glowe a teraz juz w 2010 roku pogorszylo sie w mojej psychice nie mogę prcowac bo waklcze o odszkodowanie z tego wypadku wszystko i wszyscy mnie denerwują kazdy z rodziny chce zebym bral tylko tabletki i takie tam a mi z tego wszystkiego juz od kilku miesiecy sni mi sie moja smierć i mój pogrzeb a od miesiąca myśle jak to zrobić ,nie mam w nikim wsparcia bnie moge nikomu sie wyrzalić i nie wiem co mam dalej robić może znajdzie sie jakas osoba co ma podobne przeżycia co ja i napisze mi co z tym zroobić :roll:

Re: myśli samobójcze

przez Zenonek 26 gru 2010, 12:45
Sebo_07,

Uwazam, ze moze byc potrzeban powtorka niektorych badan (moze TK czy cos)...

Na pewno musisz podjac leczenie moze nie tyle u psychiatry co u neurologa...

Przy okazji jakie leki bierzesz ?

Sortuj wg