Kłucie skóry

Inne zaburzenia.

Kłucie skóry

przez eligojot 24 mar 2010, 23:09
Witajcie, nie było mnie tu długo, bo też w miarę sobie radziłem, jednakże chciałbym zasięgnąć u Was języka w sprawie pewnego objawu, który mnie męczy. Otóż kłuje mnie skóra. Kłucie to jakby sekundowe ukłucia igłą.

Pojawia się to dokładnie w trzech sytuacjach:
1. Rano po przebudzeniu, głównie dłonie i stopy.
2. Przy zmianie temperatury ciała np. po wejściu ciepłego pomieszczenia w kurtce, przy kąpieli w gorącej wodzie, przy wysiłku fizycznym i związanym z tym rozgrzaniem ciała, przy wypiciu herbaty, po zjedzeniu gorącej zupy.
3. W sytuacjach stresowych, przy zdenerwowaniu, zniecierpliwieniu (np. przy goleniu). Ogólnie, gdy najpierw następuje jakby taki przypływ fali gorąca, potem następuje to kłucie.

Ten objaw, to takie szpileczki, może nie bardzo intensywne, ale jakby takie swędzące, że muszę się podrapać po skórze, pojawiają się wszędzie, na dłoniach, plecach, czole, kostce, łydce. Są strasznie denerwujące.

Oczywiście byłem z tym u trzech lekarzy:
1. Internista powiedział, że to od tego, że mam gęstą krew, co może i jest prawdą, bo jak jestem na pobraniu, to w strzykawce aż się burzy, a krwi mało, i w zeszłym roku nękały mnie straszne skurcze łydek, na co brałem leki rozrzedzające krew. Teraz przepisał mi coś na zatory, ale nie brałem, bo nie byłem przekonany, a w końcu ile można tych tabletek łykać.

2. Dermatolog powiedział, że to niedobory cynku i podobno u mężczyzn to częste, bo dużo cynku "wydobywa" się z organizmu wraz ze spermą. Ale bez przesady.

Też wydaje mi się, że to jakieś niedobory, no bo to tylko kłucie i to jakby na zakończeniach nerwów, a nie całych nerwów, więc jakby neuroinfekcja odpadała, bo przy niej są drętwienia, mrowienia i jakby "kręcenia" w nerwach, tak jak np. przy opryszczce, a ja nic takiego nie mam, tylko okresowe kłucia, i to wyłącznie w tych trzech wymienionych sytuacjach, a nie samoistnie. Teraz biorę podwójne dawki cynku, ale raczej nie pomaga jeszcze...

3. Psychiatra oczywiście zwalił wszystko na nerwice, która niekwestionowanie mam. Rano oczywiście dopadają mnie lęki, więc może od nich są te kłucia. W sytuacjach stresowych - to wiadomo. Ale skąd znowu one pojawiają się przy zmianie temperatury?

Szukałem po internecie i wiele osób ma ten sam problem i dokładnie w tych samych sytuacjach, i wyjaśnienia takie jak moje, że albo na tle nerwicowym albo przez niedobór cynku i magnezu. Przeszukałem książki i oczywiście jakieś stwardnienie rozsiane, zanik mięśni albo borelioza. Ale ja akurat już dawno byłem badany na te choroby i je wykluczono.

Więc od czego to? Ma tak ktoś?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Re: Kłucie skóry

przez Victorek 25 mar 2010, 01:18
Mam identycznie już od pół roku, szczególnie jak wchodze do ciepłego pomieszczenia, albo zjem ciepłą zupę albo jestem w łazience. I przy zdenerwowaniu.
Strasznie jakby swedzi mnie skóra, wręcz boli i kłuje. A jak się podrapę to zostają czerwone ślady.
Szczególnie dłonie, stopy, brzuch, plecy i łydki
Też sam nie wiem od czego to mam, a lekarz mówi, że raczej od stresu.
Ale ogólnie straszne odczucie.

[Dodane po edycji:]

Dodam jeszcze tylko, że może to być związane z wysuszeniem skóry.
Albo może z tym:
http://wacek18.republika.pl/pokrzywkach ... iczna.html
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez isabella_28 31 mar 2010, 12:56
Mam to samo!!!Od kilku dni bezmiennie:((( Zaczelo sie w lutym dwoma dniami.Teraz juz 4 dzien sie mecze.Ja oprocz klucia mam obolale stawy;/Nie widac stanu zapalnego.Poprostu wkurzajace bole.Ciagle o nich mysle;/Biore tabletki,ale nie pomaga mi nic...
isabella_28

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 31 mar 2010, 15:24
elo no i ja niestety mam takie objawy od bardzo dawna , mimo brania lekow na nerwice zdarzaja mi sie czesto te klucia , pozostaje czekac az z tego "wyrosne"...
We Are The Champions 2016(L)

przez agusiaww 31 mar 2010, 17:57
Ja bym Wam radzila udac sie jeszcze do alergologa, na wszelki wypadek.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez isabella_28 31 mar 2010, 21:41
jak akurat jestem alergikiem,ale to napewno nic wspolengo z tym nie ma.To sa poprostu klujace bole!!Mozna oszalec.Ja sie smaruje juz wszystkim na miesnie i stawy.Biore codziennie paracetamol.Popadam w ,,dola'' ,ktorego dawno nie mialam.Wszytsko wydaje mi sie ,,smutne''.Wpadam w placz bo mysle,ze ejstem powaznie chora i,ze zostawe Ukochanego:( Mysle jak to bylo cudnie kiedys przed domniemana choroba;/Jak tak dalej pojdzie to wpadne w derealizacje:(

[Dodane po edycji:]

eligojot,
mam pytanie.Czy czujesz tylko klucia ? Czy tez paru sekundowe bole rak,nog? Jakby stawy,miesnie(co to jest tego nikt niewie he).Ja oszaleje normalnie ludzie.Ile najdluzej bolalo bez przerwy?Wyczytalam wiecie co,ze to moze byc Firbromialga;/
isabella_28

przez eligojot 03 kwi 2010, 11:17
Iza, nie wydaje mi się, aby to była fibromalgia, bo to choroba z reumatyzmu, a kłucia, przynajmniej u mnie, występują na skórze, a nie w stawach... Ze stawami nie mam większych problemów, jedyne na co mogę się skarżyć to ich "przesuszenie" i okazjonalne "strzelanie", ale to normalna sprawa - biorę na to artresan, czyli glukozaminę.

Kłucia czuję głównie przy zmianie temperatury lub zdenerwowaniu/zniecierpliwieniu. Natomiast mam takie nieprzyjemne poczucie, jakby może i ból, przez minutę, dwie po obudzeniu się po nocy... Wydaje mi się, że to jakieś niedobory plus psychika.

Zresztą pamiętam, że miałem takie same kłucia przy stresie i zgrzaniu się, gdy miałem jakieś 12-13 lat. Wtedy po pół roku samo przeszło. Więc może i teraz przejdzie...
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez wilk 21 maja 2010, 00:24
Witam Was i dołączam tym samym do grona cierpiących na kłucie skóry. Ja mam to od 6 tygodni i na początku myślałem, że to uczulenie na wapno budowlane bo malując ściany właśnie wapnem, dostałem strasznych ciar na plecach, klatce piersiowej i rękach. Potem z kolei miałem to podczas używania antyperspirantów a teraz już mam od tak nawet jak piszą tu już osoby- przy zakładaniu ubrania. Jest to dla mnie niesamowicie uciążliwe, bo tak ja wy nie znalazłem wytłumaczenia tego zjawiska. Jedyne co mi się nasuwa, to jakaś nowa choroba cywilizacyjna...;/. :cry:

przez dream80 12 lis 2010, 14:08
Witam,

Ja tez juz mam takie cos kupe lat. Kiedys po wysilku duzo sie pocilem i spalalem nadmierny tluszcz. Obecnie po wysilku mam wlasnie te klucie a potu prawie brak. Wydaje mi sie ze to wszystko powstalo z powodu nadmiernego stresu, ktory zamienil sie w nerwice.

przez MeRoQuE 13 lis 2010, 18:27
Na kłucie skóry pomógł... magnez.
MeRoQuE

Kłucie skóry

przez Annie_Wilkes 31 maja 2014, 18:55
swędzi mnie skóra-szczególnie wieczorem,takie kłucia czuję---dziś przeczytałam, że to RAK, panikuję strasznie :( ostatnio piję dużo kawy , czy to może być niedobór magnezu np?

Kłucie skóry

przez tahela 01 cze 2014, 01:33
a moze to zapalenie koncówek nerwów w całym ciele , przewlekłe po nidoleczonej, przewlekłej infekcji, organizm ludzki to naczynia połaczone, skopiesz jedno i leci a później trudno wyleczyc bo pierwotna przyczyna juz nie istnieje tylko wtórna :?: :?: :?:
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Kłucie skóry

przez Annie_Wilkes 01 cze 2014, 17:17
tahela,

dziwnę, bo w nocy jak umysł wyłączony to nie czuję nic, a ludzie ponoć się drapią , budzą itd w raku

Kłucie skóry

przez Maggda92 01 cze 2014, 20:26
Annie_Wilkes, nie wkręcaj sobie raka :nono:
Maggda92

Sortuj wg