PROBLEMY Z ODDYCHANIEM. PROSZĘ POMÓŻCIE !!

Inne zaburzenia.

PROBLEMY Z ODDYCHANIEM. PROSZĘ POMÓŻCIE !!

przez majaxy 09 lut 2010, 21:40
Cześć.
Mam pytanie... Mam problemy z oddychaniem. Od jakiś 5 lat,ale kiedyś te ataki były rzadkością (Ok. 2 razy w miesiącu). Od ok.2 miesięcy nasiliły się do 3 ataków w tygodniu (a raczej 3 dni ataków bo mówiąc "atak" mam na myśli dzień w, którym dochodzi do kilku razy kiedy nie mogę oddychać). A od jakiś 3 tygodni ataki są CODZIENNIE!! Nasilają się wieczorami :( :cry:

Ataki wyglądają następujęco:
Normalnie oddycham... wdech,wydech, wdech, wydech. W normalnym tempie. Ale co np. 5 minut... 15min. ...20min. roznie, mam uczucie jakbym nie miała pełnych płuc powietrza. Nie dusze się,że muszę np.usiąść, nie trace przytomności, ale odczuwam brak powietrza i
bardzo mnie to męczy,zaraz lecą mi łzy... - musze wywołać ziewnięcie i wtedy jest ulga. Tak jakbym wtedy w 100% dostawała powietrze
Kiedy jestem u chłopaka i leżymy to muszę się unieść, albo wstać żeby nabrać powietrza. Mam uczucie jak bym leciutki wdech robiła i płuca się NORMALNIE DOMAGAŁY O POWIETRZE, KIEDY NIE WYWOŁAM ZIEWNIĘCIA TO JEST CORAZ GORZEJ. A nabieram normalnie powietrza. Ostatnio zauważyłam też u siebie, że np czytam książke albo gotuje...cokolwiek i orientuje się,że jestem na bezdechu... NIE ODDYCHAM! jakbym zapominała o tym....To trwa ok.3 sekund, ale przeraża mnie to. To nie jest chyba normalne...nigdy tak nie miałam... że coś się robi i orientuje się,że nie oddycham. To, że musze wywoływać ziewanie to też nie jest normalne!!Ludzie dziwnie się patrzą...

POMÓŻCIE PROSZE....

[/color]

Re: PROBLEMY Z ODDYCHANIEM. PROSZĘ POMÓŻCIE !!

przez tup_tup 09 lut 2010, 22:07
Proponuję wybrać się do lekarza (np.lekarz rodzinny na początek), nikt Ci tu nie postawi diagnozy, a już napewno z samego opisu nie powie skąd się to bierze i jak sobie z czymś takim radzić...
no. chyba że się mylę...
My one regret in life is that I am not someone else.

Everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine...

przez Gorianis 09 lut 2010, 22:18
tup tup ma racje. A chłopak nie proponował ci pójść do lekarza?
Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dobrze wyuczony, będzie jak jego nauczyciel.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez majaxy 10 lut 2010, 14:25
Proponował...wręcz na siłe mnie ciągnie... ale mój dziadek miał raka płuc,a po dziadkach dziedziczy sie najwięcej chorób...i chyba jak dziecko - boję się usłyszeć coś złego. A pozatym wiem,że to egoistyczne,ale nie mam czasu na lekarzy... Od 8 do 18 w szkole i peeeełno nauki.... sądze,że to może byc na tle nerwowym(tak to sobie tłumacze)... Dlatego też tak to bagatelizuje...]

przez fobia 10 lut 2010, 15:08
majaxy, ja miałam coś podobnego na początku nerwicy - uczucie,ze sie duszę i to z ziewaniem tez miałam i samo zniknęło jak przestałam się tym tak przejmować (nie od razu trwało to kilka tygodni/miesięcy nie pamiętam dokładnie)

z kolei to o zapominaniu o oddychaniu miałam w wieku około 12 lat, po prostu zapominasz ,ze jest to odruch bezwarunkowy i ,ze o tym nie decydujesz a jak Ci sie przypomina to masz wrazenie ,ze nie oddychałaś wczesniej. Rozumiem doskonale Twoje odczucia, ale proponuje zebyś wybrała się do psychologa- bedzie wiedział jak Ci pomóc

przez Gorianis 14 lut 2010, 14:48
bedą to chyba raczej tygodnie.W sumie cos podobnego mialem tyle ze z uczuciem wymiotowania i nie trwalo to codziennie lecz co jakis czas
Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dobrze wyuczony, będzie jak jego nauczyciel.

przez betty_boo 14 lut 2010, 15:33
ja też miałam ciągłe ziewanie i niemożność zaczerpnięcia głębokiego oddechu, do tego bóle w plecach.

wybierz sie szykbo do lekarza ogólnego i psychologa i niech Ci powiedzą czy to nie wygląda na nerwice bo na moje oko tak - u mnie to były pierwsze obawy długotrwałego napięcia, masz spięte mięsnie w całym ciele i one nie pozwalają Ci oddychać normalnie, głeboko.

poszukaj też na forum były tematy o oddychaniu, duszeniu się etc.

przez majabee 14 lut 2010, 16:45
[quote="majaxy"][b]Cześć.
Mam pytanie... Mam problemy z oddychaniem. Od jakiś 5 lat,ale kiedyś te ataki były rzadkością (Ok. 2 razy w miesiącu). Od ok.2 miesięcy nasiliły się do 3 ataków w tygodniu (a raczej 3 dni ataków bo mówiąc "atak" mam na myśli dzień w, którym dochodzi do kilku razy kiedy nie mogę oddychać). A od jakiś 3 tygodni ataki są CODZIENNIE!! Nasilają się wieczorami :( :cry:

Ataki wyglądają następujęco:
Normalnie oddycham... wdech,wydech, wdech, wydech. W normalnym tempie. Ale co np. 5 minut... 15min. ...20min. roznie, mam uczucie jakbym nie miała pełnych płuc powietrza. Nie dusze się,że muszę np.usiąść, nie trace przytomności, ale odczuwam brak powietrza i
bardzo mnie to męczy,zaraz lecą mi łzy... - musze wywołać ziewnięcie i wtedy jest ulga. Tak jakbym wtedy w 100% dostawała powietrze [color=#FF0080]
Kiedy jestem u chłopaka i leżymy to muszę się unieść, albo wstać żeby nabrać powietrza. Mam uczucie jak bym leciutki wdech robiła i płuca się NORMALNIE DOMAGAŁY O POWIETRZE, KIEDY NIE WYWOŁAM ZIEWNIĘCIA TO JEST CORAZ GORZEJ. A nabieram normalnie powietrza. Ostatnio zauważyłam też u siebie, że np czytam książke albo gotuje...cokolwiek i orientuje się,że jestem na bezdechu... NIE ODDYCHAM! jakbym zapominała o tym....To trwa ok.3 sekund, ale przeraża mnie to. To nie jest chyba normalne...nigdy tak nie miałam... że coś się robi i orientuje się,że nie oddycham. To, że musze wywoływać ziewanie to też nie jest normalne!!Ludzie dziwnie się patrzą...

POMÓŻCIE PROSZE....

Ja miałam dokładnie to samo co Ty i też nie wiedziałam dlaczego mam takie problemy, raczej myślałam, że to od alegii, jakies poczatki astmy itp. Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, ktory zbadał mnie i stwierdzil, że to nie ma nic wspólnego z alergia, to stany nerwicowe wywołują problemy z oddychaniem. Byłam zszokowana, ze nerwica może powodować cos takiego.
Radze wybrac sie do lakarza.

przez symp 14 lut 2010, 16:50
doskonale Cię rozumiem, przeżywam coś podobnego, ale niezmiernie rzadko i wtedy, gdy bardzo nasilają się objawy depresji
czuję, że muszę skupić się na każdym wdechu, żeby go nabrać, że o każdym muszę osobno pamiętać
myślę, ze to są objawy zaburzeń psychicznych i dobrze byłoby porozmawiać z psychiatrą, jak to nic nie da to on najwyżej zaleci jakieś badania pod kątem niesprawności układu oddechowego

przez Victorek 15 lut 2010, 18:41
JA również uważam, że są to objawy lęku, właśnie to odczuwanie bezdechu i samoistna kontrola oddechu pojawiła się już w podstawówce, a doznania duszności i ziewanie co chwila aby poczuć chwilową ulegę mam od paru lat, czasem jest to codzienny objaw a czasem mija ale jest co innego, Lęk objawów ma mnóstwo, Mnie te duszności zelżały jak powoli przestawałem się ich bać, zrozumiałem że się nie udusze od tego i że nie jest to rak płuc.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez Ciśnieniowiec 16 lut 2010, 05:04
Ja od jakiegoś czasu mam tak samo, z tym ziewnięciem też, najmocniej wieczorami. To był jeden z pierwszych objawów nawrotu nerwicy w moim przypadku. Kiedy się to zaczęło wpadałem w panikę, teraz jakoś sobie z tym radzę.

przez Martin_87 20 lut 2010, 17:23
Mam to samo, takie właśnie uczucie że płuca nie są pełne powietrza... lekarz mi mówił że to właśnie objawy nerwicy (chyba żadna to nowość) ale się już przyzywczaiłem do tego i jakoś z tym żyje bo co mam zrobić innego... ;/ Myślę że papierosy też za zdrowo na to nie wpływają.
nerwico weź mnie zostaw, daj spokój w końcu, nie odbieraj wszystkiego, ja nie chcę tego
zbyt wiele złego nie chcę być twym kolegą, proszę cię, k***a, błagam nie rób mi tego!
ŻYJE, WIERZĘ i JESTEM.

przez fobia 20 lut 2010, 19:33
Martin_87, papierosy akurat nie mają z tym nic wspólnego ;) ja za pierwszym atakiem nerwicy paliłam, a za drugim już nie - i za tym drugim razem to uczucie niepełnych płuc było silniejsze, przynajmniej takie odniosłam wrazenie ;)
ale im szybciej się do tego przyzwyczaisz tym szybciej to przejdzie ;)

Sortuj wg