Omamy przy zamkniętych oczach

Inne zaburzenia.

Re: Omamy przy zamkniętych oczach

przez Korba 04 lut 2010, 15:43
Myślę, że to nie są ani omamy, ani wizje.... Nie jest to ani choroba, ani zaburzenie, każdy coś-tam widzi przy zamkniętych oczach, jak się zacznie na tym skupiać, to cholera wie, co może zobaczyć... Jedyne, co może wtedy dolegać, to nakręcanie się..... ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Re: Omamy przy zamkniętych oczach

przez zetVi 06 lut 2010, 01:35
Znowu musze to powiedzieć (ale lubię to mówić :-) ) to jest NORMALNE. :-) I już mówię dlaczego: kiedy zasypiamy, czyli już leżymy w łóżku, mamy zamknięte oczy a nasza świadomość wciąż jest zachowana - to nawet nie zauważamy, że zaczynamy odpływać (właśnie dlatego, że świadomość jest zachowywana w tym momencie). To odpływanie - ma oczywiście swoją nazwę, ja tak po krótce powiem, że wówczas pojawiają się nam przed oczami obrazy, bardzo realistycznie u niektórych, wzory, wzorki, szlaczki, twarze, postaci, a nawet i pełne wydarzenia. Naukowcy są zdania, że są to wspomnienia z danego dnia i zapewne mają rację, bo u niektórych można stwierdzić, że miewają też sensacje "dźwiękowe" w postaci głosów ludzi z którymi w danym dniu rozmawiali. Oczywiście nie są to typowe "głosy" omamowe - są to jedynie "Wspomnienia" i wyobrażenia... obrazy też. Aczkolwiek przy wybujałej wyobraźni, jest tak jak mówi Korba - można zobaczyć wszystko. Jest to swoista "deprywacja sensoryczna", wszak masz wtedy zamknięte oczy, mózg jest odcięty od bodźców, dodatkowo w nocy jest ciemno... Zauważ, że miłośnicy LD czy OOBE celowo wywołują u siebie podobne "rzeczy" - i to już też jest dowodem, że człowiek przed snem różne dziwy "widzi" i "słyszy", i przeżywa (bo im się to udaje). Świadomość powolutku zaczyna się przy tym "wyłączać" i przchodzi czas na głęboki SEN - widzisz to samo, ale już bez świadomości, po prostu "śnisz". Człowiek nie ma tak, że kładzie się do łóżka, zamyka oczy i natychmiast zasypia... jestem przekonana, że większość z nas dużo przed snem myśli i znakomita większość ma to, co nazwałeś omamami :-) Inna sprawa to hipnagogie - któe występują po przerwaniu snu, w jego trakcie albo tuż przed nim. Te zjawiska - najczęściej mają miejsce przy otwartych oczach... :-)
Ja wiem, że ludzie strasznie się nakręcają takimi rzeczami, zwłaszcza w nocy (noc sprzyja lękom)... ale naprawde, nie ma najmniejszych powodów do obaw - to nie są omamy. To nie jest patologiczne. :-) Patologią byłoby wtedy, kiedy przy zachowanej, pełnej świadomości - i przy zaniku krytycyzmu - i przy otwartych oczach, widywałbyś podobne obrazy. :-)

Sortuj wg