Omamy przy zamkniętych oczach

Inne zaburzenia.

Omamy przy zamkniętych oczach

przez jantarek 31 sty 2010, 20:46
Closed Eyes Visuals - w psychologicznym znaczeniu jest to stan wywołujący halucynacje przy zamkniętych oczach.

Obrazy przy zamkniętych oczach mogą się pojawiać zarówno podczas różnych chorób psychicznych, jak i gorączce, ale wywoływane są najczęściej przez substancje psychoaktywne, a zwłaszcza przez psychodeliki i dysocjanty.

Macie takie coś? Bo ja tak i myślałem, że tylko ja mam dar widzenia przez zamkniętych oczach, a to ma swoją nazwę. Ja najczęściej widzę jakieś umeblowane pomieszczenia - jednak w takim kolorze kiedy się ma zamknięte oczy.
Widzę też kolorowe linie, które układają się w figury lub w drogę.

I to jest jeszcze objawem CEV
Obrazek

a czasem podobne do tego to:
Obrazek Lecz taki chmur to ja nie widzę.
Ostatnio edytowano 31 sty 2010, 20:54 przez jantarek, łącznie edytowano 1 raz
jantarek

Re: Omamy przy zamkniętych oczach

przez Majster 31 sty 2010, 20:52
To jest na schize jakis kolejny test? A co z innymi chorobami? Znalazlbys cos na prochnice? Obawiam sie ze psuje mi sie dolna czworka ..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Bylejaka 31 sty 2010, 20:53
Niewiem czy o to chodzi ale ja przy zamknietych oczach np gdy próbuje zasnac mam jakies makabryczne sceny, powykrzywiane twarze, zakrwawione ciała i wiele takich zanim zasne. Gdy otwieram oczy to to znika, zamykam znów sie pojawia i czesto to bywa problemem w zasypianiu, bo panicznie sie tego boje.

jednak w takim kolorze kiedy się ma zamknięte oczy.

tego do konca nie rozumiem bo ja widze w normalnych kolorach.

Nigdy nie słyszałam o czyms takim ze to ma swoja nazwe, nie mówiłam tez o tym mojej psych. Ale musze powiedziec moze dowiem sie dlaczego tak jest. Choc w moim przypadku przyczyna wszystkich moich dolegliwosci jest dziecinstwo.
Niewiem co sie ze mną stało, niewiem co się ze mną dzieje...!!
Jak ktoś ma duszę i ciało, podobno ma jeszczę nadzieję.
Wśród tłumu wyprana z rozumu.
To życie jest moje czy czyjeś...??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jantarek 31 sty 2010, 20:55
To nie jest test na schizo :D :!:
Ostatnio edytowano 31 sty 2010, 20:57 przez jantarek, łącznie edytowano 2 razy
jantarek

przez jantarek 31 sty 2010, 20:57
Niewiem czy o to chodzi ale ja przy zamknietych oczach np gdy próbuje zasnac mam jakies makabryczne sceny, powykrzywiane twarze, zakrwawione ciała i wiele takich zanim zasne. Gdy otwieram oczy to to znika, zamykam znów sie pojawia i czesto to bywa problemem w zasypianiu, bo panicznie sie tego boje.

Bylejaka pewnie masz to:
ipnagogia (hipersynchronia hipnagogiczna) - stan pomiędzy snem a czuwaniem (jawą). Wiąże się on z wzmożonym występowaniem fal theta. Podczas hipnagogii występują także marzenia senne różniące się nieco od pojawiających się podczas fazy sennej - REM. Taki sen cechuje mniejsza dynamika i zabarwienie emocjonalne. Hipnagogia często wykorzystywana jest przez ludzi chcących zaznać LD (świadomego snu) i zajmujących się parapsychologią.
jantarek

przez Bylejaka 31 sty 2010, 21:03
jantarek napisał(a):

Bylejaka pewnie masz to:
ipnagogia (hipersynchronia hipnagogiczna) - stan pomiędzy snem a czuwaniem (jawą). Wiąże się on z wzmożonym występowaniem fal theta. Podczas hipnagogii występują także marzenia senne różniące się nieco od pojawiających się podczas fazy sennej - REM. Taki sen cechuje mniejsza dynamika i zabarwienie emocjonalne. Hipnagogia często wykorzystywana jest przez ludzi chcących zaznać LD (świadomego snu) i zajmujących się parapsychologią.

Niewiem co mam. Nie zajmuje sie parapsychologią i mam to od ok 10 lat, nie codziennie ale kilka razy w tygodniu. nie chce tego widziec. Jest to stan miedzy snem a czuwaniem bardzo swiadomy, bardzo realny i straszny.

przez jantarek 31 sty 2010, 21:16
Level 1: Visual noise
Level 2: Light/dark flashes
Level 3: Patterns, motion, and color
Level 4: Objects and things
Level 5: Overriding physical perception

Mam wszystkie 5 poziomów wtajemniczenia. Muszę się psychiera zapytać o te nowonowiny.
jantarek

przez Bylejaka 31 sty 2010, 21:36
Nie znam angielskiego.

przez szczesliwy_chomik 02 lut 2010, 04:23
Sam sobie chlopie robisz problemy doszukujac sie we wszystkim co cie dotyczy schozofrenicznych objawów. Gdyby to wszystko co uwazasz u siebie za podejrzane bylo nienormalne , to ten "normalny" czlowiek nie bylby czlowiekiem a bezmozgim warzywem. Tak, mam omamy przy zamknietych oczach ,znam niejedna osobe ktora tez tak ma i nikt nie uwaza tego za dziwne.

przez Paranoja 02 lut 2010, 08:22
ale mi sensacja, każdy człowiek ma coś takiego tylko jeden na siłę szuka w googlach chorób a drugi ma to w d...
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez jantarek 02 lut 2010, 15:12
Jak każdy człowiek ma coś takiego jeśli wszędzie jak byk pisze że po zażyciu psychodelików takie coś się pojawia lub u psychicznych lub u długotrwale medytujących.

Też sobie mogę przecierać oczy i też widzę kolorowe plamy - ale to nie to.
jantarek

przez Paranoja 02 lut 2010, 15:13
no to nie wiem, ale mam takie plamki, nie pocieram oczu, nie biorę, nie medytuję ;)
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez jantarek 02 lut 2010, 15:16
A masz wizje przy zamkniętych oczach że widzisz normalnie jakieś umeblowane pomieszczenie i jest takie realne? Ja tak ale już utraciłem. Teraz widzę głównie powierzchnię planet w sepii.
jantarek

przez polakita 03 lut 2010, 18:39
Ja mam coś takiego o czym piszesz - od kiedy choruję na nerwicę czyli ponad pół roku. Może niezbyt często, ale parę razy mi się zdarzyło że przy zasypianiu, zamykam oczy i widziałam raz jakby jakiś rozbłysk światła, raz jakąś krateczkę czy wzorek, czy jakąś rzecz, i mimo że miałam zamknięte oczy to tak jakbym to naprawdę widziała oczami, nie w wyobraźni... Dodam że mam zdiagnozowaną jedynie nerwicę - jak na razie ;) oraz że żadnej chemii nie brałam i nie biorę...
polakita

Sortuj wg