MMPI2 - jak interpretować?

Inne zaburzenia.

Re: MMPI2 - jak interpretować?

przez jantarek 25 sty 2010, 14:01
Dziś zrobiłem WISKAD u psychiatry lecz nie ma wyników ale i tak przepisał mi neuroleptyk.

[Dodane po edycji:]

Dziś zrobiłem WISKAD u psychiatry lecz nie ma wyników ale i tak przepisał mi neuroleptyk - ketrel
jantarek

przez celineczka3 25 sty 2010, 14:06
Jaką dawke Ketrelu dostałeś?
celineczka3

przez jantarek 25 sty 2010, 14:11
Ketrel 100mg a mam brać ćwiartkę.
jantarek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 25 sty 2010, 14:25
No to nie jest dawka na schizofrenie ani na żadną inną psychoze.
celineczka3

przez jantarek 25 sty 2010, 14:29
No to po co mam brać jeszcze to. Lerivon też mam brać już całą tabletkę.
jantarek

przez celineczka3 25 sty 2010, 14:35
Ogólnie neuroleptyki w takich dawkach jak Tobie przepisano dobrze działaja na nerwice wszelkiego rodzaju jak również na depresje. Dlatego często robi sie takie kombinacje antydepresant + neuroleptyk, wtedy jest lepszy efekt. Ale wiesz zobaczysz co Ci wyjdzie na tym teście, jeżeli wyjdzie Ci tam osobowość histeryczna czy neurotyczna to możesz pożegnać możliwość wystąpienia u Ciebie schizofreni.
celineczka3

przez Pojebek 25 sty 2010, 15:41
Czyli jeśli wyjdzie jakis wykres powyżej 70 to ma sie to coś? Bo to troche dziwne. Czy wogóle jest sens przywiązywac do tego wage jeśli myśle przy 10 pytaniach mogłem go nie rozumiec? Bo mi wyszło jak w załączniku który chyba gdzies tu sie pojawi
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez celineczka3 25 sty 2010, 16:21
No możliwe że można czegoś nie zrozumieć, ale jednak wynik to wynik o czymś świadczy w mniejszym lub większym zakresie.
celineczka3

przez jantarek 25 sty 2010, 21:29
jeżeli wyjdzie Ci tam osobowość histeryczna czy neurotyczna to możesz pożegnać możliwość wystąpienia u Ciebie schizofreni.
Hehe ależ powiedziała :D

Szału macicy na pewno nie mam bo nie mam takich objawów. A wątpię czy sam epizod ala psychotyczny mógłby wystąpić bez podstawowych objawów histerycznych.

Najbliżej mi do osobowości schizotypowej.

Ps. Powiedz mi czy objawy schizofrenii można dostać po samym przeczytaniu objawów? :D wysyłanie i nasyłanie myśli itd.
jantarek

przez celineczka3 25 sty 2010, 23:44
Nie ma takiej możliwości, żeby dostać objawów od przeczytania ich gdzieś. Schizofreni się nie można nabawić przez sugestie co najwyżej się można troche nakręcić.A co do histerii to fakt czasami występuje ona przed epizodem psychotycznym ale wygląda całkiem inaczej niż prawdziwy nerwicowy atak histerii.Normalna histeria jest wywołana zrozumiałymi dla otoczenia przyczynami...np. bardzo stresujące wydarzenie czy inne. Natomiast osoba w histerii psychotycznej wpada w panike ze względu na przeżycia jakich doświadcza w psychozie czyli przede wszystkim ogromny lęk(kępiński mówił, że nie sposób wyobrazić sobie lęku psychotycznego) lub/i halucynacje.
celineczka3

przez jantarek 26 sty 2010, 10:00
Co to znaczy nakręcić? Że przeczytałem o głosach to będę się wsłuchiwać w ciszę by coś usłyszeć? Jak tak to ja takiego czegoś nie mam..
jantarek

przez Kleopatra 26 sty 2010, 10:45
Na chomikuj.pl nie ma opcji wyszukiwania plików (tylko dla wybranych - nie należę do nich), tak więc czy mógłby ktoś mi podać konkretny link? Prośba od blondynki ;)
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez jantarek 26 sty 2010, 10:54
w googlach piszesz chomikuj wiskad i pod którym z 3 linków tam jest.
jantarek

przez celineczka3 26 sty 2010, 11:51
Nakręcenie to stan kiedy Ci się wydaje, że odczuwasz jakieś patologiczne objawy np że słyszysz głosy albo że telewizor do Ciebie gada. Czasem ten stan może być tak ostry że osoba jest przekonana, że jest chora psychicznie, może nawet przekonywac lekarza że cierpi na poważne schorzenie psychiczne, co jest niedorzeczne bo osoba naprawde chora nie umie wyjaśnić co się z nią dzieje. Odczuwa taki krytycyzm dopiero po ustąpieniu objawów, i naprawde świadomy schizofrenik to jest fikcja(oczywiście w stanie psychotycznym, potem im świadomość wraca).
celineczka3

Sortuj wg