MMPI2 - jak interpretować?

Inne zaburzenia.

MMPI2 - jak interpretować?

przez jantarek 23 sty 2010, 20:39
Zrobiłem se MMPI2 i wyszło to:

http://img710.imageshack.us/img710/1532 ... ot002v.png

I co znaczą te cyferki? I czy symuluję bo mam F 14

F, K - Wartości F ogół skali tenowej, K ogół skali tenowej, oraz różnica F-K ogół skali surowej (tzw. wskaźnik Gougha) informuje wobec zawżdy odpowiednio pacjent próbuje symulacji (Gough > 14 wtem F ≥ 70), dyssymulacji (Gough < -8 wtem K ≥ 70).

I jeszcze "fajny" wykres
http://img641.imageshack.us/img641/1696/fffffff.jpg
jantarek

Re: MMPI2 - jak interpretować?

przez Majster 23 sty 2010, 21:05
A skad wytrzasnales MMPI? Podasz link?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez jantarek 23 sty 2010, 21:13
Na torrentach jest ten program. Posiłkowałem się polskim testem MMPI z chomokuj.pl lecz pytania nie są po kolei i przez to mój wynik mógł się zafałszować przez 15 pytań bo było chyba idiomami.

O, interpretację też już mam ;)
jantarek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 23 sty 2010, 21:20
A co to w ogóle jest??
Moderator

przez jantarek 23 sty 2010, 21:22
jantarek

przez *Wiola* 23 sty 2010, 21:25
Jantarek

dzx:) To jak można go zrobić?
Moderator

przez jantarek 23 sty 2010, 21:31
Wymaganie podstawowe - znać dobrze j. angielski. Jeśli nie znasz anglika to nie zrobisz tego testu. :D
Potem ściągnąć ten program i odpowiedzieć na ponad 500 pytań 8)
Po tym zinterpretować wynik specjalną książką lecz to jest trudne i ja dałem sobie spokój.

Jedynie wiem, że moje objawy są bardziej na tle psychotycznym niż na nerwicowym :lol:
jantarek

przez *Wiola* 23 sty 2010, 21:36
Więc nie zrobię, chyba ,że Ty zajmiesz się tłumaczeniem :lol: Bo pamiętam ,że wyszukujesz u siebie różne choróbska, wiec zajmij się tym , zrobisz wielu użytkownikom przysługę i nie będziesz miał czasu na zamartwianie się swoimi objawami:)
Moderator

przez jantarek 23 sty 2010, 21:38
Ale wskaźnik Hs jest u mnie niski - chyba :D
jantarek

przez Majster 23 sty 2010, 21:40
A moglbys podeslac jakos ten program? podac moze dokladna lokalizacje skad go mozna sciagnac? to jest duzy plik? jakis zip? rar? moze da sie go gdzies tutaj wkleic? moze przeslac z zalacznikiem?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez jantarek 23 sty 2010, 21:59
Heh ten test jest naprawdę głupi! Pyt: Mój ojciec był dobrym człowiekiem - zaznaczysz FALSE i masz punkt dla schizofrenii... x_x

Ludzie traktują mnie jak dziecko - prawda - 1 schizo point

Kochałem swoją matkę - fałsz = 1 schizo point
Kochałem swego ojca - fałsz = 1 schizo point
Lubię dzieci - fałsz = 1 schizo point

I wtedy sposób słupek schizofreniczny ładnie leci w górę.. :lol: :!:

[Dodane po edycji:]

I jest coś dziwnego - Czasami siedzą we mnie złe duchy - jeśli zaznaczysz PRAWDA to nie dostajesz punktu dla schizo a dla F czyli symulacji. :shock:
jantarek

przez celineczka3 24 sty 2010, 13:22
Skala schizofrenii w tym tescie jest słaba to fakt. Dobre wyniki otrzymują w niej prawdziwi schizofrenicy a Ci zdrowi wypadają bardzo źle. Dlatego o pewnej skłonności do schizofreni świadczy pewien układ wyników, a nie jedna skala.Dlatego ten test powinien być interpretowany tylko przez wykwalifikowanego specjaliste. Zresztą w ogóle metodologia badań psychologicznych to jeden z najtrudniejszych przedmiotów na studiach. Ludzie po kilka lat uczą się jak prawidłowo interpretować wyniki.
celineczka3

przez jantarek 24 sty 2010, 21:24
To wiem że świadczy wiele skal dla tego wyszło że moje objawy są bardziej psychotyczne niż nerwicowe.

Ps. O co chodzi z pytaniem "czasem odczuwam szczególną wrażliwość na szczycie głowy"?
Ja mam uczucie że prądy mi pod/w/nad czerepem latają. To o to chodzi?
jantarek

przez celineczka3 25 sty 2010, 10:40
No faktycznie te wskaźniki Ci wychodzą bardziej psychotyczne niż nerwicowe...skala tenowa F=43,81257. Tyle, że jednak nigdy nie należy zapominać i tego też uczą na metodologii, że testy mają wartość bardziej orientacyjną, nie zmierzą przecież wielu cech, których się zmierzyć nie da. Poza tym masz naprawdę niewielką różnicę pomiędzy wartością w skali schizofreni a Pt czyli tą wskazującą na nerwice. Poza tym skala tenowa F nie jest strasznie niska...jak by nie było to grubo ponad połowe do wartości 70 czyli wskazującej na symulacje. A biorąc pod uwagę że mogłeś popelnić pewne błędy w teście, naprawde ten wynik nie jest w całości miarodajny.
celineczka3

Sortuj wg