Kolory liter

Inne zaburzenia.

Kolory liter

przez shinji 10 sty 2010, 04:56
Moze to troche nie pasuje do tego działu, ale zaobserwowalem juz jakis czas u siebie cos ciekawego. Otoz poszczegolne litery kojarza mi sie z roznymi kolorami. C jest zolte, m niebieskie, n jasnoniebieskie, d jasnobrozowe. Niektóre literki z niczym mi sie nie kojarza. Acha i cyfra 8 jest niebieska. W sumie w niczym mi to nie przeszkadza ale jestem ciekawy z czego to wynika. Moze ktos z was tez tak ma?

Re: Kolory liter

przez Majster 10 sty 2010, 08:54
Ja tak nie mam, ale podobno Einstein kombinowal sobie w ten sposob. Nie szukalbym jakichs dalszych analogii: na dzien dzisiejszy jacys badacze jego zyciorysu diagnozuja u niego postfactum pewne cechy lagodnej formy autyzmu: zespolu Aspergera. Podobnie jego "geniusz" jest nieco przereklamowany, tworzyl zblizone teorie rownolegle z innymi naukowcami i nie byl nikim szczegolnie wyjatkowym poza tym, ze slynne E=mc2 jest najlatwiejsze do zapamietania bo ma najprostsza postac matematyczna:D.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Joaśka 10 sty 2010, 10:36
shinji napisał(a):Moze to troche nie pasuje do tego działu, ale zaobserwowalem juz jakis czas u siebie cos ciekawego. Otoz poszczegolne litery kojarza mi sie z roznymi kolorami. C jest zolte, m niebieskie, n jasnoniebieskie, d jasnobrozowe. Niektóre literki z niczym mi sie nie kojarza. Acha i cyfra 8 jest niebieska. W sumie w niczym mi to nie przeszkadza ale jestem ciekawy z czego to wynika. Moze ktos z was tez tak ma?

A te skojarzenia to masz, gdy słyszysz czy widzisz te litery? Nie wiem dlaczego, ale przyszła mi na myśl synestezja:
http://portalwiedzy.onet.pl/21366,,,,sy ... haslo.html

To nic groźnego, wielu ludzi tak ma.
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gringo 10 sty 2010, 11:06
E=mc2 to tylko szczyt gory lodowej, tego czego dokonal Einstein a wzor byl znany juz wczesniej, Einstein przepisal go z ksiazki jakiegos Wlocha (zdaje sie).

Widzenie kolorow dzwiekow i liter, to synestezja, calkiem normalne.
Gringo

przez shinji 12 sty 2010, 00:58
Joaśka napisał(a):
A te skojarzenia to masz, gdy słyszysz czy widzisz te litery?

Skojarzenia mam wtedy gdy ja sobie wyobrażam. Może ta synastezja to objaw posiadania pprzez mnie niezwykłych zdolnosci? Ok żartuję :)

przez Joaśka 12 sty 2010, 07:28
Muszę Cię rozczarować - wielu ludzi tak ma ;)
Joaśka

przez Autodestrukcja 09 lut 2010, 00:57
To prawda.
Ja np. od dawna zaczęłam sobie zdawać sprawę z tego , zę tak mam, tez jesli chodzi o cyfry.
To zjawisko, mimo, że nienadzwyczajne, jest bardzo ciekawe, można odnaleźć wiele zależności i analogii porównując różne osoby :P
Autodestrukcja

przez .Kinga. 09 lut 2010, 23:34
To kwestia wyobraźni.
Siedząc w środowisku muzycznym mogę Cię zapewnić, że to normalne. Wiele rzeczy widzi się w kolorach. Moi rówieśnicy rozpoznają dźwięki, tonacje po kolorach. Nawet jeden i ten sam dźwięk może mieć wiele różnych barw.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Sortuj wg