czy osoba chora psychicznie zdaje sobie z tego sprawe

Inne zaburzenia.

czy osoba chora psychicznie zdaje sobie z tego sprawe

przez monika03 29 gru 2009, 14:41
czy osoba chora psychicznie zdaje sobie z tego sprawe???
monika03

Re: czy osoba chora psychicznie zdaje sobie z tego sprawe

przez iryss 29 gru 2009, 14:50
Co prawda nie jestem chora psychicznie (chyba) ale wydaje mi się ze to zalezy od tego jak bardzo ta osoba jest chora...Może zlaezy co to za choroba i jak jest leczona i czy wg jest leczona.

Czasem wiemy o wiele więcej niz chcemy wiedzieć i wyperamy to z naszej świadomości...Tak jest prościej.
Nie znam się na tym..Obawiasz się że ktoś z towich bliskich jest chory??
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez Majster 29 gru 2009, 17:48
monika03 napisał(a):czy osoba chora psychicznie zdaje sobie z tego sprawe???

Obserwując twoja aktywnosc na forum mam pewnosc ze jestes chora psychicznie. Bez urazy, ja nazywam rzeczy po imieniu i nie bawie sie w niuanse odrozniania zaburzen od chorób bo nie o to chodzi. Jesli Ci to ulzy to ja tez jestem/bylem chory psychicznie (deprecha). Twoja choroba jest NL i nic innego. Ty jestes jej swiadoma gdyz zmagasz sie z nia od jakiegos pewnie czasu i masz juz diagnoze psychiatry. Zanim ta diagnoze postawiono mialas ledwie podejrzenia, a moze nawet watpilas w swoja przypadlosc. Teraz Twoja swiadomosc choroby jest jasna i watpliwosci miec nie powinnas. To raz. A dwa - nie masz schizy!! Powtarzam to Ci chyba 10ty raz i nie tylko ja ale i pare inych osob rowniez. Rozwinmy wiec te kwestie: prawdopodobienstwo schozofrenii jest odwrotnie proporcjonalne do jej swiadomosci. Jesli Twoj psychiatra wyklucza schize (!), Ty ją u siebie podejrzewasz (!), wmawiasz ją sobie, nie bawmy sie w piekne slowa (!) tzn ze nie masz schizy (!!!). MP3 z linku Winnera zapewne odsluchalas 10x lub wiecej i pewnie 10 podobnych rowniez wiec wiesz, ze doszukujesz sie u siebie jakiejs totalnej abstrakcji, ktorej nie jestes w stanie potwierdzic.
A teraz odwrocmy tą kwestie - załóżmy ze ktos na forum dla kawalu powie Ci: Tak, Monia masz schize na bank! Co wtedy? Uwierzysz mu? Bedziesz usatysfakcjonowana? Bedziesz spala spokojnie? Ulzy Ci? Kamien z serca spadnie? Czy przestaniesz juz zadreczac siebie i innych?
Pozdrawiam ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 29 gru 2009, 17:48
Zależy od rodzaju choroby..

Sortuj wg