strach przed złem fobia dotycząca zła?

Inne zaburzenia.

strach przed złem fobia dotycząca zła?

przez Malutka19 19 gru 2009, 17:09
Mam poważny problem a polega on na tym,że boję się zła. Mam przez to koszmary, boję się spać. Boję się opętania i demonów, do tego stopnia, że nawet boje się czasami modlić. Kiedyś na religii ksiądz opowiadał nam często o opętaniach do tego doszły różne programy telewizyjne i minął rok a ja nadal nie mogę się z tym uporać. Nie mogę sobie poradzić z koszmarami jakie mi się nie raz śnią. Z dziwnymi rzeczami jakie mnie spotykają w nocy takie w których nie mogę odróżnić snu od rzeczywistości. Przeraźliwie boję się duchów szczególnie tych złych ;/ Jeśli ktoś ma podobnie proszę piszcie ;/
Kocham czas i spokój ,
W środku mnie
W tej przestrzeni, gdzie mogę oddychać

Re: strach przed złem fobia dotycząca zła?

przez zalamka87 20 gru 2009, 11:34
ja mam bardzo podobnie boję sie szczególnie w nocy to fobia zapomniałam jak sie nazywa, są różne techniki do walki ale mi sie nie udaje jakoś :) zresztą to jest chyba dość mały z moich problemów są książki np "Jak pokonać lęki i fobie" może to mało pocieszające ale ten lek jest irracjonalny bo naprawdę nic nam nie grozi :) psychoterapia pomoże bo fobie to usymbolizowany lęk i trzeba znaleźć źródło :)

przez Malutka19 21 gru 2009, 12:10
Właśnie ta swiadomośc zagrozenia najbardziej mnie boli :( pozdro
Kocham czas i spokój ,
W środku mnie
W tej przestrzeni, gdzie mogę oddychać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CatherineF 09 sty 2010, 21:50
Czesc, mnie tez od jakiegos czasu meczy ta fobia, wczesniej balam sie ciemnosci, duchow itp, potem zaczelam sie bac opetania i diabla... i wciaz sie boje, nie moge spac w nocy chociaz na bezsennosc cierpie juz od 5 lat.ogolnie to boje sie zla, nigdy niczego zlegonie zrobilam, nikogo nie skrzywdzilambonie umialabym i boje sie ze cos mnieopeta i komus wyrzadze krzywde, nie wiem, jak sobie z tym radzic

Sortuj wg