Walka z bezsennością

Inne zaburzenia.

Re: Walka z bezsennością

przez agnieszka.m 24 lut 2010, 15:34
polakita, żeby to było takie proste! :smile: Gdybym wstawała zawsze jak nie moge zasnąć, to całe noce bym łaziła - bo u mnie normą jest odleżenie ok. 2 godzin, zanim zasnę. Dlatego leżę, leżę i czekam... Są na to jakieś rady? :smile:
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez polakita 24 lut 2010, 15:37
Akurat tak humorystycznie napisałam bo wg mnie to nie są rady. Przyczyna bezsenności (choć zapewne bywają różne przyczyny, a każdy organizm jest złożony) to nerwowość, niepewność emocjonalna, nieumiejętność zrelaksowania się (przynajmniej ja tak mam).

Kiedyś przeczytałam że jak się nie może zasnąć, to wstać, wziąć zimny prysznic i bez wycierania się założyć piżamę i pójść spać. Czasem to na mnie działało! Ale nie zawsze. I to było dawno, jeszcze za nim zachorowałam na nerwicę.
polakita

przez paradoksy 24 lut 2010, 15:38
polakita napisał(a):Kiedyś przeczytałam że jak się nie może zasnąć, to wstać, wziąć zimny prysznic i bez wycierania się założyć piżamę i pójść spać. Czasem to na mnie działało! Ale nie zawsze. I to było dawno, jeszcze za nim zachorowałam na nerwicę.

khe khe, po tym miałabym zapalenie zatok gwarantowane :mrgreen:
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnieszka.m 24 lut 2010, 15:40
polakita, ja też żartowałam, dla mnie te zasady też są śmieszne w przypadkach silnej bezsenności. Powiedz o tym osobie nieśpiącej permanentnie np. od roku, to ją co najwyżej wkurzysz... Ale te gadki to norma, słyszałam je nieraz.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez kasia000 24 lut 2010, 16:38
Do psychologa się wybrac trzeba, ja byłam kilka razy i na pewno coś pomogło - zmieniłam się.
Ostatnio edytowano 24 lut 2010, 16:47 przez kasia000, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie piszemy Caps Lockiem, radzę poczytac Regulamin. poprawiono + interpunkcja;)
kasia000

przez Kaseina 04 mar 2010, 00:18
Ja właśnie ostatnio też mam problem ze snem.Kiedyś miałam i póżniej to ustało ,a teraz znowu się męcze.Nie wiem czy to napięcie, które ostanio mi towarzyszy czy nierozwiązane różne problemy.Ktoś mi powiedział ,że jak je rozwiąże to mi przejdzie.Czekam....zobaczymy czy faktycznie tak będzie. :roll:
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

przez paradoksy 06 mar 2010, 02:17
coraz gorzej u mnie z bezsennością, czuję jakbym wracała do punktu wyjścia.
chociaż śpię lepiej, ale nie śpię o tych godzinach, o których chciałabym spać..
paradoksy

przez majstero 06 mar 2010, 11:49
paradoksy polecam spróbować mirtor mi pomaga
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez sójka 07 mar 2010, 09:36
Mnie niestety już nic nie pomaga, nawet clony. Pozostało mi się już tylko położyć i umierać. Cierpienie jest potworne. Czuję jakąś przeszkodę w mózgu i najchętniej bym sobie ją wycięła. A nie myśleć się o tym nie da. Zresztą czasami już o niczym nie myślę, zapadłabym się w nicość.

bezsenność

przez Basia26 20 kwi 2010, 08:03
Witam! Dla mnie ogromnym problemem jest bezsenność. Jakość mojego życia przez nią bardzo się pogorszyła. Długo wiercę się zanim zasnę, budzę się wcześnie rano. Zdarzają się nocę gdy nie udaje mi się zasnąć nawet na chwilę. Dostaję lek przeciwdepresyjny Lerivon i Ketrel - mimo to jest tak, jak opisałam. Opiszcie proszę jak ta kwestia wygląda u was. Czy wam także zdarza się bać że nie zaśniecie, myśleć o tym w nocy? Po jakim czasie brania leków przeciwdepresyjnych sen się normalizuje?

Re: bezsenność

przez Majster 20 kwi 2010, 16:27
Lerivon startuje szybko, tydzien - dwa i powinien zadzialac. Zalezy jeszcze jaka bierzesz dawke. Na forum jest o tym cały wątek ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Re: bezsenność

przez paradoksy 20 kwi 2010, 16:30
Jest i o bezsenności i o Lerivonie. Przyłączam do tego o bezsenności i podaję link do Lerivonu:
lerivon-t459.html
paradoksy

przez Basia26 22 kwi 2010, 08:21
Z Lerivonem u mnie było tak, że działał przez pierwsze 3 tygodnie, potem przestał. Powiedzcie, czy robiliście jakieś dodatkowe badania ? Chodzi mi o to by wykluczyć jakieś ukryte schorzenia mogące powodować bezsenność. Wiem, że np nadczynność tarczycy ją powoduje. Jakie dokładnie badania robiliście i u jakich lekarzy?

[Dodane po edycji:]

czy próbowaliście badań?

przez sójka 22 kwi 2010, 09:05
Ja tydzień temu wróciłam ze szpitala. Poszłam tam bo byłam już bardzo osłabiona, w ogóle nie sypiałam. Byłam 3 tygodnie w Dąbrowie Górniczej. Biorę bioxetin, pernazynę i doxepin. Jest lepiej, tylko ciągle jest ta obawa co będzie dalej, czy będę spać. To jest najgorsze, wiem że nie powinnam o tym myśleć bo to jest błędne koło. Mam nadzieję że będzie dobrze.

Sortuj wg