czy to mogło wywołac schizo

Inne zaburzenia.

czy to mogło wywołac schizo

przez monika03 05 gru 2009, 11:02
czesc czy to jest mozliwe ze stres mół wywołac schizo ??? ja cały czas mysle ze go mam:(
monika03

Re: czy to mogło wywołac schizo

przez paradoksy 05 gru 2009, 11:15
cześć
moze napisz coś więcej, jakie objawy masz, jaki stres? ciężko cokolwiek powiedzieć.
paradoksy

przez celineczka3 05 gru 2009, 12:34
Sam stres NIGDY NIE WYWOŁUJE schizofreni, do tego trzeba miec skłonności, a stres jest tylko czynnikiem zapalnym.Ale moze napisz cos wiecej co Cie niepokoi tak jak juz wspomniala Paradoksy :)
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monika03 05 gru 2009, 12:41
nie czuje swojego ciała twarzy mam dretwienie rak nog kluche w gardle
monika03

przez celineczka3 05 gru 2009, 13:34
no to stanowczo za mało na schizofrenie:)
celineczka3

przez Majster 06 gru 2009, 20:26
Schiza nie moze byc w zaden sposob nabyta. Nic nie moze jej wywolac, nie mozna sie nia zarazic, zlapac w kinie, w kolejce do kasy, w autobusie. Stres jest skutkiem czegos: zmeczenia, napiec, braku rownowagi emocjonalnej, jakiegos wydarzenia itd. Jesli niczego z tym nie zrobisz to zlapiesz wiekszego dola, nastroj Ci siądzie, ale schizy to sie tak ot sobie nie łapie. Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez monika03 07 gru 2009, 12:02
ide dzisiaj do psychiatry brrrr
monika03

przez celineczka3 07 gru 2009, 12:14
Majster napisał(a):Schiza nie moze byc w zaden sposob nabyta. Nic nie moze jej wywolac, nie mozna sie nia zarazic, zlapac w kinie, w kolejce do kasy, w autobusie. Stres jest skutkiem czegos: zmeczenia, napiec, braku rownowagi emocjonalnej, jakiegos wydarzenia itd. Jesli niczego z tym nie zrobisz to zlapiesz wiekszego dola, nastroj Ci siądzie, ale schizy to sie tak ot sobie nie łapie. Pozdrawiam :)

To znaczy tak jak wspomnialam stres jest czynnikiem zapalnym psychozy. W wypowiedziach schizofrenikow ktorzy sa w remisji czesto przewija sie motyw: zachorowalem, bo np. straciłem prace, zostawiła mnie żona, byłem samotny. Oczywiscie nie jest to prawda bo zachorowali z powodu wrodzonych sklonnosci, ale jednak wskazuje to ze sa pewne czynniki wyzwalajace psychoze.
celineczka3

przez linka 07 gru 2009, 15:47
monika03 napisał(a):nie czuje swojego ciała twarzy mam dretwienie rak nog kluche w gardle

No tym tokiem myśłenia to 90% forum ma schizofrenię ;)
Spokojnie to napewno nie to :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg