Jakie to zaburzenie???

Inne zaburzenia.

Jakie to zaburzenie???

przez Miki88 29 lis 2009, 21:33
Witam

Nazywam sie Michał i mam 21lat
W swoim życiu przeżyłem wiele traumatycznych wydarzeń związanych z lękiem przed ludźmi
Moja psychika podpowiadała mi że ludzie sie na mnie patrzą,że znają moje myśli,że mnie oceniają,że obserwują jak jem i jak sie zachowuje,jakie wykonuje gesty patrząc im w twarz
Takie coś miałem od dzieciństwa
Nadmiar negatywnych emocji spowodował u mnie że sie zobojętniłem na ludzi,na świat...wszystko sie stało takie proste i schematyczne
Mam prace,funkcjonuje ale nie odczuwam ani przyjemności ani strachu ani smutku i mam zanik myśli
Teraz już sie nie boje ludzi bo sie na nich znieczuliłem
I teraz pytanie,co to może byćza zaburzenie???
Nic nie czuje,jestem jakby bezduszny ale jednoczesnie potrafie funkcjonować tyle że robie to bez celu.
Poradźcie coś :(

Re: Jakie to zaburzenie???

przez karolajna8891 29 lis 2009, 22:35
Pierwsze objawy ktore opisales, czyli strach przed ludzmi to mi wyglada na fobie spoleczna, no moze z wyjatkiem poczucia ze ktos zna Twoje mysli, bo to bardziej w psychozach wystepuje. Twoje obecne objawy to jak sam napisales wynik nadmiaru negatywnych emocji, przez lata bales sie ludzi i zapewne walczyles z tym az w koncu sie na nich znieczuliles. Pewnie jest to jakis "wyuczony" wzorzec myslenia i odczuwania, postrzegania swiata- stawiala bym zatem na jakies zaburzenie osobowosci, chociaz to tylko moje osobiste zdanie( a nie jestem zadnym specjalista).
karolajna8891

przez Michał_F 01 gru 2009, 00:41
karolajna8891 napisał(a):no moze z wyjatkiem poczucia ze ktos zna Twoje mysli, bo to bardziej w psychozach wystepuje

Żeby nie straszyć nadmiernie, dodam też że w kilku innych zaburzeniach (np zaburzeniach urojeniowych) również.
Jeżeli prosisz o radę - moja jest taka, żebyś poszukał dobrego psychoterapeuty w swojej okolicy, w zależności od natężenia objawów być może też psychiatry. Ważniejsze chyba od poznania nazwy tego czy innego zaburzenia jest zacząć coś robić w kierunku rozwiązania problemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Poison_ivy 02 gru 2009, 10:25
Miki88,

Napisałeś że nie odczuwasz strachu a to mnie bardzo zastanowiło ?Napisz coś więcej?
Nie boisz się zupełnie niczego?
Jeśli chodzi o te myśli że ktoś Cię obserwuje zna Twoje myśli to tak jak kolega wyżej napisał są zaburzenia urojeniowe.
Wogóle napisz coś więcej
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni

przez Miki88 02 gru 2009, 20:45
Napisałeś że nie odczuwasz strachu a to mnie bardzo zastanowiło ?Napisz coś więcej?
Nie boisz się zupełnie niczego?
Jeśli chodzi o te myśli że ktoś Cię obserwuje zna Twoje myśli to tak jak kolega wyżej napisał są zaburzenia urojeniowe.
Wogóle napisz coś więcej

Bardzo prosze
Powiem wam na wstępie że jestem przypadkiem przekraczającym ludzkie pojęcie i najbardziej kontrowersyjną postacią na tym zwariowanym świecie.
Miałem i mam ojca złego bez uczuć,360dni w ciągu roku...lata mijały a on dzień w dzień mówił że mam dwie lewe ręce,że mam w końcu robote sobie znaleźć bo jestem mumią egejską,że w życiu niczego nie osiągne i jestem zerem
Byłem pod kloszem matki i unikałem kontaktów społecznych bo matka sie bała mnie dać do ludzi
A potem wszedłem w świat komputerowy,tu spędzałem 10-15h na dobe
Nadmierny stres spowodował u mnie że musiałem wyłączyć mechanizmy obronne
Zobojętniłem sie na świat i ludzi
Nie odczuwam przyjemności,radości,smutku ani niczego sie nie boje
Nawet moge skoczyć z dachu a to mnie w ogóle nie ruszy
Jestem jak robot bo zostałem zmanipulowany przez rodziców
Teraz widze świat obojętnie,prosto,schematycznie.
Wychowałem sie na komputerze a ludzi traktuje jak obcych
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać zostawiam nr.gg 5573754
Jakąkolwiek napisze prawde..nie przejmujcie sie tym..bo to co mam to sie dzieje ale ja tego nie czuje
Jedyna umiejętność jaka mi została to umiejętne używanie słów wyniesionych ze świata komputerowego

gg:5573754

A czego sobie życze na święta???powrotu emocji

Sortuj wg