Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie to zaburzenie???


Miki88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nazywam sie Michał i mam 21lat

W swoim życiu przeżyłem wiele traumatycznych wydarzeń związanych z lękiem przed ludźmi

Moja psychika podpowiadała mi że ludzie sie na mnie patrzą,że znają moje myśli,że mnie oceniają,że obserwują jak jem i jak sie zachowuje,jakie wykonuje gesty patrząc im w twarz

Takie coś miałem od dzieciństwa

Nadmiar negatywnych emocji spowodował u mnie że sie zobojętniłem na ludzi,na świat...wszystko sie stało takie proste i schematyczne

Mam prace,funkcjonuje ale nie odczuwam ani przyjemności ani strachu ani smutku i mam zanik myśli

Teraz już sie nie boje ludzi bo sie na nich znieczuliłem

I teraz pytanie,co to może byćza zaburzenie???

Nic nie czuje,jestem jakby bezduszny ale jednoczesnie potrafie funkcjonować tyle że robie to bez celu.

Poradźcie coś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze objawy ktore opisales, czyli strach przed ludzmi to mi wyglada na fobie spoleczna, no moze z wyjatkiem poczucia ze ktos zna Twoje mysli, bo to bardziej w psychozach wystepuje. Twoje obecne objawy to jak sam napisales wynik nadmiaru negatywnych emocji, przez lata bales sie ludzi i zapewne walczyles z tym az w koncu sie na nich znieczuliles. Pewnie jest to jakis "wyuczony" wzorzec myslenia i odczuwania, postrzegania swiata- stawiala bym zatem na jakies zaburzenie osobowosci, chociaz to tylko moje osobiste zdanie( a nie jestem zadnym specjalista).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze z wyjatkiem poczucia ze ktos zna Twoje mysli, bo to bardziej w psychozach wystepuje

Żeby nie straszyć nadmiernie, dodam też że w kilku innych zaburzeniach (np zaburzeniach urojeniowych) również.

Jeżeli prosisz o radę - moja jest taka, żebyś poszukał dobrego psychoterapeuty w swojej okolicy, w zależności od natężenia objawów być może też psychiatry. Ważniejsze chyba od poznania nazwy tego czy innego zaburzenia jest zacząć coś robić w kierunku rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miki88,

 

Napisałeś że nie odczuwasz strachu a to mnie bardzo zastanowiło ?Napisz coś więcej?

Nie boisz się zupełnie niczego?

Jeśli chodzi o te myśli że ktoś Cię obserwuje zna Twoje myśli to tak jak kolega wyżej napisał są zaburzenia urojeniowe.

Wogóle napisz coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że nie odczuwasz strachu a to mnie bardzo zastanowiło ?Napisz coś więcej?

Nie boisz się zupełnie niczego?

Jeśli chodzi o te myśli że ktoś Cię obserwuje zna Twoje myśli to tak jak kolega wyżej napisał są zaburzenia urojeniowe.

Wogóle napisz coś więcej

 

Bardzo prosze

Powiem wam na wstępie że jestem przypadkiem przekraczającym ludzkie pojęcie i najbardziej kontrowersyjną postacią na tym zwariowanym świecie.

Miałem i mam ojca złego bez uczuć,360dni w ciągu roku...lata mijały a on dzień w dzień mówił że mam dwie lewe ręce,że mam w końcu robote sobie znaleźć bo jestem mumią egejską,że w życiu niczego nie osiągne i jestem zerem

Byłem pod kloszem matki i unikałem kontaktów społecznych bo matka sie bała mnie dać do ludzi

A potem wszedłem w świat komputerowy,tu spędzałem 10-15h na dobe

Nadmierny stres spowodował u mnie że musiałem wyłączyć mechanizmy obronne

Zobojętniłem sie na świat i ludzi

Nie odczuwam przyjemności,radości,smutku ani niczego sie nie boje

Nawet moge skoczyć z dachu a to mnie w ogóle nie ruszy

Jestem jak robot bo zostałem zmanipulowany przez rodziców

Teraz widze świat obojętnie,prosto,schematycznie.

Wychowałem sie na komputerze a ludzi traktuje jak obcych

Jeśli ktoś chce ze mną pogadać zostawiam nr.gg 5573754

Jakąkolwiek napisze prawde..nie przejmujcie sie tym..bo to co mam to sie dzieje ale ja tego nie czuje

Jedyna umiejętność jaka mi została to umiejętne używanie słów wyniesionych ze świata komputerowego

 

 

gg:5573754

 

A czego sobie życze na święta???powrotu emocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×