Ssanie kciuka u dorosłych

Inne zaburzenia.

Ssanie kciuka u dorosłych

przez Anja01 22 lis 2009, 17:41
Cześć wszystkim.

Nie wiem do jakiej kategorii zakwalifikować moje pytanie, dlatego daję je tu, jako 'pozostałe'.
Chciałbym dowiedzieć się co oznacza ssanie kciuka przez dorosłych. Niestety niegdzie nie mogę na ten temat znaleźć.

Pozdrawiam

Anja
Wojownik Światła, nadal w mroku

Jeg har makt til og drepe og a gi liv, odelegge og fornye. Hvem er jeg? Jeg er kjaerlighet

Re: Ssanie kciuka u dorosłych

przez celineczka3 22 lis 2009, 19:09
Jesli to ssanie kciuka ma charakter czynnosci przymusowej czyli masz poczucie ze musisz to zrobic to jest to po prostu objaw nerwicy natrectw.W innym przypadku trudno mi to sklasyfikowac, moze jakis niegrozny nawyk albo jakies problemy psychiczne, trudno powiedziec, trzeba by znac kontekst sytuacji:)
celineczka3

przez Kaseina 23 lis 2009, 01:52
Regresja-to oznacza :)

Nie wiem , może uciekasz od rzeczywistości bo sytuacja życiowa stała się dla Ciebie za trudna ? Nie jesteś w stanie może rozwiązać swoich konfliktów więc stosujesz ten mechanizm który daje Ci chwilowe ukojenie.
Nie wiem w jakiej sytuacji to robisz,za mało danych żeby powiedzieć co to jest.Napisz może coś więcej o tym.
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anja01 23 lis 2009, 14:25
Do zasypiania i w nocy. W dzień nigdy. Po prostu to robię od zawsze i nigdy nie próbowałam przestać.

Tak naprawdę pytam z czystej ciekawości niż faktycznej chęci zrobienia czegoś z tym. Wcale nie mam ochoty rezygnować ;)
Wojownik Światła, nadal w mroku

Jeg har makt til og drepe og a gi liv, odelegge og fornye. Hvem er jeg? Jeg er kjaerlighet

Sortuj wg