jakis atak?

Inne zaburzenia.

jakis atak?

przez inox 02 lis 2009, 11:23
dwa razy w zyciu mialam tak stresowa sytuacje, ze dostalam jakiegos ataku. najpierw zdretwiala mi okolica ust i nosa. usta wygiely sie w U. potem zesztywnialy mi rece, wszystkie palce do srodka, wzdluz, jakby dlonie chcialy sie upodobnic do patyka. nadgarstki, lokcie - przykurcz miesni. potem ucisk w klatce piersiowej, jakby cos na niej lezalo. potem juz sztywnosc calego ciala, bez mozliwosci mowienia, ruszania.... raz stalo sie to, gdy zniknelo mi dziecko, a drugi raz przy porodzie drugiego dziecka.... od pewnego czasu przy wiekszym zdenerwowaniu odczuwalam mrowienie ust i nosa, ale do tej pory przychodzilo bez dalszych konsekwencji w momencie, gdy sie uspokoilam. czy ktos sie z czyms takim spotkal? do kogo sie udac - do neurologa? czy do psychologa? czy to mogla byc po prostu panika?

Re: jakis atak?

przez aga1978 02 lis 2009, 11:47
Cześć INOX.Kiedyś też miałam taką sytuację.Taki atak,najpierw odrętwienie,wymioty,po kilku godzinach jakiś paraliż,sztywna jak kłoda,tylko leżałam..Serce mi waliło i na przemian zimno,ciepło.Myślałam że umrę.Pogotowie przyjechało ,dostałam zastrzyk ,wpisali że to zatrucie i coś na tle nerwowym.Jakoś podświadomie coś,nie wiem sama.Byłam przerażona.To było parę lat temu.Od tamtej pory spokój.Od niedawna zaczęłąm chodzić do psychiatry,nie wspominałam o tym ataku więc nie wiem czy to teraz jakoś się wiąże z moja depresją.Być może tak,zawsze byłam nerwowa-trudne dzieciństwo się pewnie przyczyniło do tego.Może to jakoś teraz się skumulowało.Może do psychologa najpierw sie przejdź.Ja od jakiegos czasu wpadłam w jakąś monotonię,może po porodzie.Poszłam do psychiatry bo czułam że leki będa potrzebne,a psycholog może wysłuchać ,poradzić.POzdrawim.

przez wovacuum 02 lis 2009, 11:51
inox, wizyta u rodzinnego,skierowanie do neurologa a jesli tam okaze siè ze wszystko jest ok;to wizyta u psychiatry nie zaszkodzi a wrècz pomoze.tak myslè.pozdrawiam :D
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inox 03 lis 2009, 11:16
najgorsze, ze planuje trzecie dziecko i juz teraz mysle nie o ciazy, nie o porodzie, tylko o tym, czy nie powtorzy sie tez paraliz, to bylo cos strasznego. wiedzialam, ze zaraz nie bede mogla mowic i nie porozumiem sie z polozna, a bylam akurat w wannie...... boje sie teraz tego bardziej niz bolu porodowego

Sortuj wg