pranie mozgu

Inne zaburzenia.

pranie mozgu

przez daredevil 23 paź 2009, 17:24
siemka
nie wiem czy to w tym temacie, ale mam takie pytanko czy istnieje pranie mozgu w firmie po przez glosnik- zmiana zachowania w ten sposob dzki za info.

Re: pranie mozgu

przez mała defetystka 23 paź 2009, 17:27
no generalnie jak się jakieś treści ciągle podaje, a ktoś chcac nie chcac ciagle ich słucha to może to zmienić jego zavchowanie chyba

przez daredevil 23 paź 2009, 17:37
ok z innej strony, te pytanie
jest glosnik i jakies urzadzenie, glosnik daje powietrze(lub jakies fale) na czolo i czlowiek jest jakby malomowny, nie wiem czy dobrze okreslilem jest cos takiego i jak z tym walczy i co powoduje
dzki za info

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mała defetystka 23 paź 2009, 17:39
czyli chodzi ci o bardziej biologiczny aspekt (?)
no to wydaje mi się, że jakoś na pewno t wpływa
np. promieniowanie jakiegos rzadzenia mze powodować choroby
ale takie pranie mózgiu to nie wiem
zreszta jak rozumiesz "ranie mózgu"?

przez scrat 30 paź 2009, 06:38
Słowa do wpisania w Google - ultradźwięki, infradźwięki. Podobno w niektórych filmach infradźwiękami jest budowany nastrój grozy, inni twierdzą że wrażenia obecności duchów w opuszczonych miejscach powstają przez infradźwięki wytwarzane przez wiatr np. w pustych komnatach zamku. Były badania które udowodniły, że zwierzęta wyczuwają naturalne katastrofy dzięki przenoszonym na ogromne odległości infradźwiękom (i wtedy uciekają bo im nieprzyjemnie - na długo zanim np. tsunami dotrze do lądu). My prawdopodobnie też mamy ten mechanizm. Istnieje też hipoteza brązowej nuty, infradźwięku rezonującego z jelitami powodującego nagłe wypróżnienie, ale z tego co wiem nikt tego nigdy nie udowodnił.

Co do możliwości przenoszenia infradźwięków przez typowy sprzęt AGD - są mocno tłumione, potrzebna jest spora energia żeby wytworzyć taki dźwięk o takim natężeniu żeby jakoś konkretnie na nas wpłynął. Pewnie dobrym subwooferem się da.

Osobny temat to wpływanie na fale mózgowe przez modulację synchronizacji półkul mózgowych do tzw. zdudnienia (częstotliwości sygnału wypadkowego dwóch sygnałów o nieznacznie różniących się częstotliwościach), to działa i np. system nauki SITA to wykorzystuje - ale to tylko na słuchawkach stereo, jednym głośnikiem się nie da.

Tyle jeżeli chodzi o wpływ na nastrój i stany świadomości, czyli na te podstawowe funkcje mózgu. Co do wpływu na wyższe funkcje (np. procesy decyzyjne) - jest coś takiego jak przekaz podprogowy, podobno to działa, ale nie znam badań (pewnie jakieś były, jak kogoś to interesuje to może poszukać). Jeszcze wyżej w wywieraniu wpływu na ludzi jest NLP, ale to już zupełnie odrębny i długi temat...
Przyjaciel forum

Sortuj wg