Czy tomografia albo rezonans wykażą tętniaka mózgu???

Inne zaburzenia.

Czy tomografia albo rezonans wykażą tętniaka mózgu???

przez Eridanus34 26 wrz 2009, 23:50
Witam wszystkich na forum jestem tutaj nowy.
Cierpię na nerwicę lekową i hipochondryczną. Koszmar.
Ostatnio mam strasznego doła :( i czytając różnego rodzaju "pierdoły" w Internecie związane oczywiście z tętniakiem natrafiłem na to świetne i profesjonalne forum.
Proszę o pomoc!!!
Help!!!

Re: Czy tomografia albo rezonans wykażą tętniaka mózgu???

przez ewaryst7 27 wrz 2009, 07:33
Witaj.Ty NIE MASZ tętniaka.Skąd taki pomysł?PO co czytasz o chorobach?Spróbój przestać, jeśli masz hipochondrie , to tylko siebie dobijasz.pozdrawiam.:)

przez Eridanus34 27 wrz 2009, 08:12
Wiem, że to psychika. Ale sami doskonale wiecie jak z nami jest. Wam chyba nie muszę tego tłumaczyć Wam użytkownikom tego forum.
Ale mam doła bo moja koleżanka zmarła tydzień temu na to świństwo.
A ja miałem i TK i MRI jakieś 3-4 lata temu i wszystko było ok. Wtedy wkręcałem sobie guza mózgu.
Teraz nie potrafię się pozbierać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 27 wrz 2009, 13:50
A to z tętniakiem nie jest tak, że trzeba sie uderzyc w głowe zeby sie zrobil? czy myle z krwiakiem?
Czemu myslisz ze masz tętniaka? Masz jakies objawy czy cos?
magdalenabmw

przez Eridanus34 28 wrz 2009, 09:33
Nie mam żadnych objawów pasujących do tętniaka, zresztą podobno zdecydowana większość przebiega bez objawowo. Mam typowe objawy nerwicowe: ból głowy ten sam od 8-9 lat, bóle i kołotania serca, bezsenność, uczucie zmęczenia i wyczerpania. Wszystko to co nas nerwicowców zwala z nóg i zatruwa normalne życie :(:(:(
Ogólnie rzecz biorąc przebadany od stóp do głowy: Tomografia bz, rezonans bz, eeg bz, echo serca 4 razy bz, ekg bz, badania krwi nie tylko te podstawowe ale również bardziej specjalistyczne hormonalne (tj tarczyca i inne) bz.

Wielu z Was na tym forum miało robione TK i MRI nie zawsze z konieczności, myślę że większość tak jak ja bardziej aby chwilowo zaspokoić naszą chorą psychikę. Stąd moje pytanie. Macie przecież podobne obawy i lęki. Jak sobie z tym radzicie.
HELP !!! :)

[Dodane po edycji:]

Nikt mi nie pomoże :(:(:(
Załamka :(:(:(

przez Eridanus34 30 lis 2010, 16:59
Ponawiam po prawie roku moje pytanie ???

Zna Ktoś odpowiedź????
Mogę liczyć na pomoc???

przez ewaryst7 30 lis 2010, 17:25
Przecież wiesz doskonale , że rezonans jest badaniem dokladniejszym i wykrywa mikro zmiany , a tomografia jest mniej precyjna.Pewnie chcesz wydać kupę kasy , na ktores z tych badan?

przez kochanie 30 lis 2010, 17:28
tętniak to jest poszerzenie ściany naczynia. Jeśli masz tętniaka w naczyniach mózgowych, to rzeczywiście może on nie dawać objawów. Niebezpieczeństwo polega na tym, że tętniak może pęknąć i może dojść do wylewu. Jakkolwiek w Twoim wieku jest to mało prawdopodobne, żebyś miał tętniaka w naczyniach mózgu. Na MRI i TK tętniak na 100% jest widoczny. Jeśli nikt nie stwierdził niczego takiego, to nie musisz się niepokoić. Ale skąd Ci do jasnej ciasnej przyszło do głowy, że masz tętniaka w mózgu????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
a jesli chodzi o Twoją ś.p. koleżankę, to myśle że ona miała tego tętniaka w przebiegu jakiejś innej choroby, może choroby naczyń itp.
Jeśli chodzi o ból głowy - jest cała masa przyczyn i tętniak w mózgu chyba najmniej prawdopodobny. Poza tym musiałbyś w takim razie od 9 lat mieć tego swojego tętniaka, co wykluczają badania, któe miałeś robione tzn. TK i Mri

przez Eridanus34 30 lis 2010, 19:11
Kochanie
Dzięki za wsparcie. To co piszesz naprawdę mi pomaga.
Raz jeszcze dzięki!!!

Sortuj wg