Dziwny stan podczas snu

Inne zaburzenia.

Re: Dziwny stan podczas snu

przez celineczka3 01 sie 2009, 21:24
Tak ale kidowski powiedzial ze mu sie wydaje, a nie ze jest o tym przekonany, a takie cos miesci sie w normie tym bardziej jesli zdarza sie w nocy. Znam zdrowych psychicznie ludzi ktorzy tez tak maja.

verdemia napisał(a): Ale ja nigdy nie traktowalam tego jak zaburzenia. Nie maialm pojecia, ze takie stany oznaczaja, ze cos jest ze mna nie tak!

Bo nie oznaczaja. Jak juz powiedzialam to sa omamy hipnopompiczne, zdrzaja sie przy przebudzeniu ze snu lękowego i przydarza sie to normalnym ludziom. Gwarantuje Ci ze jak bedziesz zrelaksowana to bez trudu bedziesz wiedziec co bylo fikcja a co rzeczywistoscia:)
celineczka3

przez verdemia 01 sie 2009, 23:04
dzieki:) czekam teraz na czasy w ktorych bede zrelaksowana:)
verdemia

przez retro 02 sie 2009, 15:51
Lilianna - z całym szacunkiem, ale: nie strasz ludzi takimi sformułowaniami: "na moje oko, to psychoza"; no a na moje, to czerwona krosta na nosie; Lilianna - może nie powinienem tak ostro zareagować, ale tego typu rzeczy mogą człowieka bardzo, bardzo przestraszyć; nie wiem, z czym związane są twoje problemy nerwicowe - moje z lękiem, że zachoruje psychicznie i wierz mi - gdybyś coś takiego powiedziała do mnie, to wpadł bym w niesamowitą panikę;
poza tym - gdy już szukasz czegoś w tzw. "źródłach internetowych/encyklopedycznych", to czytaj uważnie; w psychozie człowiekowi się nie: wydaje a - jest o tym przekonany; z tego, co przeczytalem, co kidowski wie, ze ten lek jest irracjonalny; kiedys czytalem o takich roznych zaburzeniach snu i czuwania i to nie ma zadnego zwiazku z choroba psychiczna;
retro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 02 sie 2009, 16:31
verdemia napisał(a):dzieki:) czekam teraz na czasy w ktorych bede zrelaksowana:)

Czyzbym wyczuwala ironie??Niepotrzebna. Sama przezylam to co pisuje autor ale po odpowiednim leczeniu wszystko mi minelo. Nie na darmo mowi sie ze to zaburzenia zdarzajace sie co prawda u normalnych ludzi, ale powstajace na podlozu lekowym; po uspokojeniu sie zazwyczaj przemijajce.
celineczka3

przez verdemia 02 sie 2009, 18:16
nie celineczka!! to nie ironia!! to szczera nadzieja, ze kiedys nie bede zyla w takim stresie. Ni ewiedzialam, ze to tak zabrzmialo...
verdemia

przez Lili-ana 02 sie 2009, 20:52
retro napisał(a):Lilianna - z całym szacunkiem, ale: nie strasz ludzi takimi sformułowaniami

dobrze, już nie będę :P ale napisałam że lekarzem nie jestem... poza tym chyba nie przemyślałam do końca tego co napisałam, wysunęłam pochopne wnioski. Sorki, poprawię się na przyszłość ;)
Lili-ana

przez celineczka3 03 sie 2009, 09:16
verdemia napisał(a):nie celineczka!! to nie ironia!! to szczera nadzieja, ze kiedys nie bede zyla w takim stresie. Ni ewiedzialam, ze to tak zabrzmialo...

spoko :)
celineczka3

przez kidowski 03 sie 2009, 23:01
Zauwazylem, że za kazdym razem gdy chcę się z kimś umówić(mówię tutaj o kobiecie - potencjalnej partnerce) i słyszę odmowę to mój stan sie bardzo pogłębia. Narasta uczucie lęku-strachu, nie wiem czy mam wystarczająco odwagi, żeby iść do lekarza i zwierzyć mu się z moich problemow.
Dzisiaj wychodziłem spod prysznica, zacząłem się ubierać i w pewnym momencie "zwiesiłem się" na jakieś 30 sekund, dopiero po tych 30 sek uświadomiłem sobie, co się stało - stałem i w bezruchu gapiłem się na zlew - łzy mi naszły do oczu po tym jak sobie pomyślałem co się ze mną dzieje.

Do tego to uczucie, że ktoś cały czas jest obok... ehhhh
Od pewnego czasu ma miejsce jeszcze coś - za każdym razem gdy idę ulicą wydaje mi się, że ludzie w samochodach się na mnie non stop patrzą. Do pracy zaczalem chodzic dluzsza droga, ale przynajmniej mniej samochodow jezdzi, po prostu nie moglem chodzic glowna ulica - porazka :(

Tak się zastanawiam, tyle tych dziwnych zaburzeń u mnie - pewnie jest ze mna strasznie źle - boję się, że mnie wrzucą do jakiegoś szpitala na leczenie :(
Moja przyjaciółka przestała ze mną rozmawiać, powiedziała, że tylko zarażam swoim smutkiem i mam się odezwać gdy już będzie lepiej i nie dziwi się, że nie mam dziewczyny ani żadnych dobrych znajomych

przez retro 03 sie 2009, 23:50
kidowski - ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, że to tylko twoje myśli i że naprawdę ci ludzie w tych samochodach sie nie patrza?

ja takie wrazenie mialem, kiedy naczytalem sie o objawach schizofrenii i wkrecalem sobie ta chorobe, bo myslalem, ze to nie nerwica, a cos powazniejszego; tyle, ze ja wlasnie nie zmienialem tras itd. - nie pozwolilem, zeby nerwica pokrzyzowala mi zycie; ty tez tak nie rob - jesli wiesz, ze to tylko mysli; musisz zdac sobie z tego sprawe po prostu, ze to mysli i nic wiecej;

[Dodane po edycji:]

i jeszcze cos - to z tymi ludxmi, to oznaczac moze np, ze jestes bardzo niesmialy albo twoj lek : "co inni sobie o tobie pomysla?" tu na forum byly tez takie osoby- calkiem sporo - ktore mialy takie wrazenie, nawet nie majac leku przed jakimis choreobami psychicznymi; czasem tak jest, a te uczucia - mysle, ze to nerwica, ale powinienes powiedziec o wszystkim psychiatrze
retro

przez kidowski 04 sie 2009, 00:42
Generalnie, nigdy nie czytałem w ogóle o jakichkolwiek zaburzeniach psychicznych przed obawą, że zacznę w sobie doszukiwać się objawów danej choroby - z drugiej strony wiedziałem, że coś jest źle patrząc na swoje zachowanie, myślenie, dziwne stany

Kilka tygodni temu przeczytałem artykuł o depresji "objawy, skutki, leczenie itp itd" - jak do tej pory był to jedyny przeczytany artykuł dotyczący zaburzeń psychicznych.

Wytłumaczę to tak, w momencie gdy mam uczucie, że ktoś za mną stoi, wydaje mi się, że tam ktoś/coś jest naprawdę - dopiero gdy lęk ustępuje/zmniejsza się, zdaję sobie sprawę, że nikogo nie było. Lęk mi towarzyszy cały dzień gdy tylko wejdę do domu i nawet gdy jest tak słaby, że dopuszcza normalne myślenie, to się rozejrzę kilka razy żeby upewnić się, że nikogo/niczego nie ma, czyli niby sobie zdaję sprawę, że to wyobraźnia a jednak się rozglądam.

Tak samo jest z tym patrzeniem się na mnie. Wiem, że to się dzieje w mojej głowie ale wydaje mi się, że oni cały czas się patrzą - gdy tylko wyjdę z domu myśl, że jest inaczej w ogóle nie dociera do mnie. Kiedyś szedłem ze znajomym i zapytałem się dlaczego oni się na nas patrzą, a on "jacy oni?" - "ludzie w samochodach" - powiedział, że nikt się nie patrzy na nas i sobie coś wkręcam. W tej chwili wiem, że sobie coś "wkręcam" ale to tylko do jutra do 7:30.

Jeśli chodzi o nieśmiałość - ja to nazywam skrajną nieśmiałością - w niektórych sytuacjach uwidacznia się pewność siebie i nie ma mowy w ogóle o nieśmiałości - w innych jest po prostu tragedia - głównie chodzi o relacje z kobietami. Kiedyś ktos mi powiedział, że dzieje się tak bo jestem bardzo wysoki 200 cm.

przez celineczka3 04 sie 2009, 08:31
Kidowski polecałabym wizyte u psychologa lub psychiatry. Choc na poczatek lepiej byloby pojsc do psychologa. Dobrze by bylo jak bys opowiedzial o tym specjaliscie, moglby Ci na pewno pomoc. Zastanowilisyscie sie na jakim podlozu powstaja u Ciebie takie napady. Naprawde polecam wizyte u specjalisty- nie warto sie meczyc.
celineczka3

przez dzidzius22 20 sie 2009, 06:36
no i zamiast wyslij zrobilam zapisz :-| .poszlo gdzies do jakis szkicow.gdzie ja to teraz znajde :?: :?: :?:

[Dodane po edycji:]

kidowski witaj serdecznie. ja mialam praktycznie takie same objawy co ty,bol w klatce piersiowej,strach przed zawalem, dusznosci-balam sie ze w nocy podczas snu udusze sie itp.gdy zaczelam sie leczyc z czasem i objawy i te leki ustapily. teraz wiem ze byly to zaburzenia psychosomatyczne,co nie znaczy ze nie wyskakuja nowe :D .ja kocham ciemnosc i ciasne pomieszczenia a mimo to w nocy ogladam sie za siebie gdy musze isc np.do lazienki no i za cholere nie spojrze w lustro.tak sie dzieje mimo tego ze mam partnera,psa ktorego budze w nocy(bardzo groznego amstaffa-hihihi) kota ktory jest bardzo czujny,no i matke w drugim pokoju.
a co do snu-mam identyczne objawy.teraz doszla do tego jeszcze padaczka nocna wiec poprosc lekarza o skierowanie na eeg glowy.pewnie nic nie znajda ale ty przynajmniej sie uspokoisz.no i koniecznie powiedz lekarzowi o tych problemach podczas snu.
pozdrawiam
DZIEN DZISIEJSZY JEST NAJWAZNIEJSZYM DNIEM TWOJEGO ZYCIA
WCZORAJSZY - DOSWIADCZENIEM
JUTRZEJSZY - NIEWIADOMA

przez kidowski 21 sie 2009, 23:18
Dzidzius, mam pytanie !

W jakis sposob objawia sie u Ciebie te padaczka nocna ? Ja mam czasami tak, ze dostaje drgawek w czasie snu, czuje sie tak jakbym sie caly trzasl i wszystkie miesnie mi drgaja.

przez dzidzius22 25 sie 2009, 07:41
ja mam troche wesola ta padaczke.pomijajac jakby tu nazwac,takie odruchy jakby kopniecia nogami lub wymachy rekoma to reszta jest spokojna.robie po prostu rzeczy o ktorych nie pamietam,pale papierosy,wlaczam telewizor lub radio-dodam ze jacek zawsze wszystko chowa przede mna a ja i tak jakos to znajduje,oprozniam popielniczki na przescieradlo :shock: ,jem cos podczas snu i jak sie budze to z pelnymi ustami :roll: ,no i rozbieram sie i ubieram.to wyglada tak ze klade sie normalnie w koszuli nocnej a budze sie w spodniach,staniku,bluzce,skarpatkach i butach :!: . ale najweselej jest odwrotnie-czasem chce obejrzec jakis film i leze jeszcze w ciuchach bo potem trzeba jeszcze wyjsc z psem a budze sie na piatym juz filmie,nagusienka a rzeczy mam poskladane w rowniutka kostke co nigdy mi sie nie zdazylo na jawie :D .niestety nie doszlam jeszcze do tego czy w tym czasie wychodze z psem czy nie ale pare razy zamki przy drzwiach byly rano otwarte... to mniej wiecej tyle.biore na to depakine i laremid.
pozdrawiam cie serdecznie
DZIEN DZISIEJSZY JEST NAJWAZNIEJSZYM DNIEM TWOJEGO ZYCIA
WCZORAJSZY - DOSWIADCZENIEM
JUTRZEJSZY - NIEWIADOMA

Sortuj wg