Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lunatykowanie problem


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam problem z kolegą który w dzieciństwie lunatykował, na jakiś czas problemu nie było lecz teraz gdy jest dorosły znowu lunatykuje i staję się to coraz gorsze, bo następnego dnia nic nie pamięta. Szczególnie to się dzieje po alkoholu, raz nawet doszło do sytuacji, że oddał mocz w domu na podłogę i jak zwróciło mu się uwagę to się awanturował, a następnego dnia nic nie pamiętał. Ktoś wie jak można mu pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatykowanie często idzie w parze ze stresem, przemęczeniem, zażywaniem "twardych" narkotyków jak i celnie zauważyłeś z alkoholem. Występuje w fazie snu głębokiego, stąd prawdopodobnie najczęściej dotyka dzieci (faza snu głębokiego trwa u nich znacznie dłużej niż u dorosłych).

 

Tak naprawdę przyczyn może być wiele. Jeżeli dzieje się to do 12 roku życia, to nie ma się czym martwić. Zazwyczaj w momencie dorastania mija, jeśli jednak nie - należy się zastanowić nad podłożem. Tzw. lunatykowanie jest dziedziczne, więc niech kolega się zorientuje czy wcześniej nie występowało w rodzinie. Jeżeli to wykluczy to może niech spróbuje zapisać się na jogę, medytację, więcej spać - może wtedy przejdzie.

 

To zjawisko ma to do siebie, że po przebudzeniu nic się nie pamięta (co potwierdza choćby mój przypadek), a największe zagrożenie zaobserwowano właśnie u dorosłych ze względu na wyższy poziom agresji.

 

W USA leczą to antydepresantami. Jednak ja uważam, że wystarczyłoby gdyby ograniczył spożywanie alkoholu i poświęcił więcej czasu słodkiemu lenistwu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×