Dewiacja

Inne zaburzenia.

Dewiacja

przez Evia 02 kwi 2015, 21:55
zima napisał(a):Evia, czemu?

Będąc masochistą krzywdzi się tylko siebie, a może nawet i to nie, w końcu jest to pragnienie, które będąc spełnionym daje szczęście

Sadysta krzywdzi innych, a nawet jeśli tego nie robi bo potrafi się kontrolować, to podejrzewam, że jest mniejsza tolerancja dla takich osób

-- 02 kwi 2015, 20:56 --

zima napisał(a):take, a jakie miałes dewiacje?

dołączam się do pytania

Dewiacja

przez zima 02 kwi 2015, 22:21
w sumie jak mamy układ bdsm, gdzie załóżmy jest ktoś o skłonnościach masochistycznych i Mastera albo Dominę o skłonnosciach dominujacych to nie oznacza to iż jest on/ona sadystą. Moze miec po prostu dominujacy charakter a niewolnik uległa osobowosc. Ale wtedy chyba ma to niewiele wspólnego z masochizmem, podobnie jak z sadyzmem. Ma to cos wspolnego z kulturowym pragnieniem poddania się czyjejś wladzy chociaz tez nie do konca bo odzierając się z wlasnej osobowosci niczego nie wnosi się w relację i nikt na dłuższą metę nie wytrzyma takiego ogona. nawet najbardziej ułożone psy mają wlasne charaktery.
Masochizm / sadyzm to jest chyba coś co wykracza poza bdsm nawet, zreszta nie wiem , trudno mi się wczuć w temat. Sadysta po prostu lubi się znęcać a masochista cierpieć cielesnie i psychicznie co wyklucza strategię gry społecznej i raczej odbywa się na kulturowym marginesie .
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Dewiacja

przez mark123 02 kwi 2015, 22:53
take napisał(a):Ja miałem zboczenia od całkiem wczesnego dzieciństwa. Były dziwaczne. Wykolejone fantazje też miałem, ale nie miały one raczej charakteru seksualnego.

Ja od około 12 roku życia mam dewiacje i wykonuję pewne rytuały dewiacyjne, ale ze względu na to, że nie mam żadnych psychicznych odczuć seksualnych, długo byłem całkowicie nieświadomy, nawet erekcji i masturbacji nie uważałem za coś seksualnego. Dopiero około 2 lata temu zaczynałem się orientować, że to prawdopodobnie dewiacje seksualne przekierowane przez mechanizmy obronne na aktywność nieseksualną.

Evia napisał(a):lepiej mieć skłonności masochistyczne niż sadystyczne...

Ja chyba jestem trochę sado trochę maso, (połączone z mysofilią, jednocześnie mając brudowstręt); ale moje fantazje i rytuały znacznie różnią się od klasycznego sadomasochizmu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dewiacja

przez Evia 02 kwi 2015, 23:06
zima, zgadzam się

zima napisał(a):Sadysta po prostu lubi się znęcać a masochista cierpieć cielesnie i psychicznie

Myślę, że "prawdziwy" sadysta nie będzie odczuwał pełni satysfakcji jeśli będzie miał do czynienia z masochistą, który czerpie przyjemność z takich czynności, ponieważ oznacza to, że wcale nie cierpi

Dewiacja

przez mark123 04 kwi 2015, 12:23
Podobno klasycznie sadysta dobiera się z masochistą. Są sadyści, których kręci np. tylko zadawanie cierpienia osobie, która tego nie chce, tacy powinni być pod kontrolą specjalisty, bo mają ryzyko popełniania przestępstw seksualnych.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Dewiacja

przez Evia 04 kwi 2015, 12:41
mark123 napisał(a):Podobno klasycznie sadysta dobiera się z masochistą. Są sadyści, których kręci np. tylko zadawanie cierpienia osobie, która tego nie chce, tacy powinni być pod kontrolą specjalisty, bo mają ryzyko popełniania przestępstw seksualnych.

I właśnie tych drugich miałam na myśli
Myślę, że żaden sadysta nie przyzna się do swoich skłonności, dlatego wątpliwe aby był pod opieką specjalisty
Chyba, że znalazł się u niego z innych przyczyn, a skłonności dewiacyjne wyszły przypadkiem

Pierwszy przykład sadysty, który wiąże się z masochistą nie jest dla mnie do końca sadystą
Poza tym jeśli ludzie tworzą takie układy i obydwoje czerpią z tego satysfakcję, to nie uważam w tym nic złego

Dewiacja

przez mark123 04 kwi 2015, 12:52
Evia napisał(a):Myślę, że żaden sadysta nie przyzna się do swoich skłonności, dlatego wątpliwe aby był pod opieką specjalisty

To akurat stereotyp, że ktokolwiek, kto ma dewiacje szkodliwą społecznie nie przyzna się do tego. W praktyce jest różnie, niektórzy chcą się leczyć, a niektórzy chcą realizować swoje dewiacje.

Dewiacja

przez Evia 04 kwi 2015, 12:54
mark123 napisał(a):
Evia napisał(a):Myślę, że żaden sadysta nie przyzna się do swoich skłonności, dlatego wątpliwe aby był pod opieką specjalisty

To akurat stereotyp, że ktokolwiek, kto ma dewiacje szkodliwą społecznie nie przyzna się do tego. W praktyce jest różnie, niektórzy chcą się leczyć, a niektórzy chcą realizować swoje dewiacje.

zawsze można też samemu się kontrolować

Dewiacja

przez bonsai 04 kwi 2015, 12:58
Evia napisał(a):zawsze można też samemu się kontrolować

To raczej średnio się sprawdza na dłuższą metę. Trudno zrezygnować ze swoich pragnień. Dla mnie dewiacja jest tylko wtedy, gdy w grę wchodzą osoby niepełnoletnie lub nieświadome tego, co się dzieje. Cała reszta, która dzieje się między dwojgiem dorosłych ludzi, jest w porządku - o ile obie strony tego chcą.
bonsai

Dewiacja

przez mark123 04 kwi 2015, 13:02
W sensie medycznym dewiacja jest wtedy, kiedy fetysz (jakikolwiek) jest jedyną rzeczą, która wywołuje podniecenie seksualne.

Dewiacja

przez Evia 04 kwi 2015, 13:06
mark123 napisał(a):W sensie medycznym dewiacja jest wtedy, kiedy fetysz (jakikolwiek) jest jedyną rzeczą, która wywołuje podniecenie seksualne.

co za ulga :smile:

Dewiacja

przez mark123 04 kwi 2015, 13:12
Ja chyba mam właśnie taką dewiację, ale na szczęście nie jest ona szkodliwa społecznie.

Dewiacja

przez Evia 04 kwi 2015, 13:17
a ja myślałam, że mam dewiację, jednak dzięki Tobie uświadomiłam sobie, że nie jest to dewiacja :D

Dewiacja

przez mark123 04 kwi 2015, 13:27
Mnie zastanawia, czy można mieć dewiacje wywołującą fizjologiczne podniecenie seksualne, a jednocześnie być aseksualnym. Bo opinie są różne, niektórzy twierdzą, że może tak być, a niektórzy, że nie.

Sortuj wg